Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[2017] Τα αγαπημένα μου άλμπουμ της χρονιας εώς τώρα και λίγα λόγια για αυτά.

User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [2017] Τα αγαπημένα μου άλμπουμ της χρονιας εώς τώρα και λίγα λόγια για αυτά.

Unread post #11 by BityaBit » Thu Dec 14, 2017 11:16 pm

Με την τρίτη αυτή κατάθεση κλείνω ουσιστικά την φετεινή χρονιά λίγες εβδομάδες πρίν μας αφήσει. Αν και γενικά ο τίτλος είναι τα αγαπημένα μου άλμπουμ δεν μπόρεσα να μήν συμπεριλάβω και δύο FLOPS που προσωικά με "πόνεσαν".
Χωρίς να μπορώ να πώ οτι δεν είχε και τις απογοητεύσεις του το 2017 τουλάχιστον στην Pop και τα παρακλάδια της δημοφιλούς και νεανικής (για μικρά και μεγάλα "παιδιά" ) μουσικής πιστεύω οτι ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά που τουλάχιστον δείχνει επιτέλους οτι η νεανική μουσική αισθητικά αποκτάει τον δικό της χαρακτήρα και αρχίζει να διαφέρει ουσιαστικά απο τα 90's των οποίων το κουφάρι μας στοίχειωσε για τουλάχιστον 15 χρόνια (ήταν βέβαια μουσικά κορυφαία δεκαετία οπότε δικαιολογημένα).

Τέλος πάντων με την παραπάνω παράγραφο σαν επίλογο αφήνω τους φίλους των νημάτων αυτών που φτιάχνω με την ελπίδα να μην κούρασα και να συνείσφερα στην ψυχαγωγία και ευχαρίστησή σας.

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους. [wavegreen]
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [2017] Τα αγαπημένα μου άλμπουμ της χρονιας εώς τώρα και λίγα λόγια για αυτά.

Unread post #12 by Dr Pan K » Thu Dec 14, 2017 11:26 pm

Απο τις προτάσεις εχω ακούσει το Ash - Ibeyi και ειναι αξιολογοτατη δουλειά. Η Bjork ασχολίαστη, κατρακυλάει στην ιδιορρυθμία.
Παναγιώτης
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [2017] Τα αγαπημένα μου άλμπουμ της χρονιας εώς τώρα και λίγα λόγια για αυτά.

Unread post #13 by BityaBit » Thu Dec 14, 2017 11:36 pm

Όχι οτι περίμενα τίποτα το θαυμαστο Παναγιώτη αλλα δυστυχώς το Utopia μάλλον μαζοχιστική δυστοπία είναι για οποιονδήποτε επιχειρήσει να το ακούσει. Πραγματικά μαύρη σελίδα στο porfolio της που δεν θα έπρεπε να κυκλοφορήσει. Απο την άλλη βέβαια διαβάζει κανείς τις συναντεύξεις, βλέπει τις φωτογρφαησεις και τα videoclips και διαπιστώνει οτι κάτι δεν πάει καλά με την ίδια. Η το έχει χάσει απο τα πολλά ναρκωτικά ή έχει βουλιάξει ανεπανόρθωτα στην κατάθλιψη και την αυταρέσκεια και μας βασανίζει αφου έχει πρόσβαση στο χρήμα και αυλοκόλακες δίπλα της να την ενθαρρύνουν..
Ασχολίαστο όπως το είπες..

Να ακούσεις και το πρώτο άλμπουμ των Ibeyi είναι καταπληκτικές!!!

Return to “Μουσική”



Login · Register