Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

St Paul's sessions

User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

St Paul's sessions

Unread post #1 by BityaBit » Sat Sep 30, 2017 10:17 am

Για όσους μένουν Αθήνα πολύ ενδιαφέρον παρουσιάζει αυτή η σειρά μουσικών συναυλιών στην Αγγλικανικη εκκλησία του Αγίου Πάυλου στο κέντρο.

church-1-600x400.jpg
church-1-600x400.jpg (43.39 KiB) Viewed 1620 times




Η ιδιαιτερότητα του χώρου και η εγγύτητα στο γεγονός που εγγυάται το μεγεθος του, οι πολύ πρωτότυπες και ψαγμένες επιλογές καλλιτεχνών που πιάνουν απο modern classical μέχρι τα πιο φρέσκα και hot ονόματα της electronica αλλα και τα πολύ προσιτά εισητήρια κάνουν πολύ ελκυστική την επιλογή του για παρακολούθηση.



Εγώ φέτος το πήρα χαμπάρι και το μοιράζομαι μαζί σας.
Έχω πάρει εισητήριο για την JLin και θα επανέλθω με εντυπώσεις αφου το παρακολουθήσω.

Οι υπολοιποι πατήστε στο λινκ παρακάτω αν σας φάνηκε ενδιαφέρον.

https://stpaulssessions.gr
Attachments
20170511_StPS_WilliamBasinski_002_VangelisPatsialos_web-785x523.jpg
20170511_StPS_WilliamBasinski_002_VangelisPatsialos_web-785x523.jpg (36.84 KiB) Viewed 1620 times
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: St Paul's sessions

Unread post #2 by Dr Pan K » Sat Sep 30, 2017 12:17 pm

Έχω πάει αρκετές φορές στον Άγιο Παύλο, έχει πάντα ευχάριστη ατμόσφαιρα. Με εντυπωσιάζουν οι φετινές επιλογές, συνήθως ακούγαμε baroque και μουσική δωματίου, άντε μέχρι και κάτι σε jazz. Σε κάποια από τις βραδιές με ηλεκτρονική μουσική ίσως και να έρθουμε
Παναγιώτης
User avatar
Speedking
Posts: 28
Joined: Wed Nov 08, 2017 5:16 pm
Contact:

Re: St Paul's sessions

Unread post #3 by Speedking » Fri Nov 10, 2017 11:34 am

Αν εμενα Αθηνα θα ειχα παει στις περισσοτερες συναυλιες μιας και θα μου ηταν πιο ευκολο.
Μεχρι στιγμης η μονη φορα που ηθελα να παω (και πηγα) ηταν αυτη του William Basinski (βλεπε φωτο)!!
Περιμενω (ελπιζοντας) να ερθουν οι Loscil, Stellardrone, Greg Haines, Carbon Based Lifeforms !

Return to “Μουσική”



Login · Register