Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[Review] Chord Mojo

User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #11 by BityaBit » Mon Jan 23, 2017 10:10 pm

Μετά απο τρεις ημέρες ακροάσεων ήρθε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου να μοιραστώ και εγώ τις εντυπώσεις μου απο αυτό το τόσο πολυσηζητημένο και ομολογουμένως εξαιρετικά ενδιαφέρον μηχανάκι.

Kατ αρχάς πρέπει να πώ και πάλι συγχαρητήρια στον Χρήστο για το πόσο καλά έχει περιγράψει το Chord Mojo και τον ηχητικό χαρακτήρα του,
κυριολεκτικά όσο το άκουγα ένιωθα οτι διάβαζα το review του και δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι να προσθέσει κανείς σε αυτό το θέμα οπότε μετά απο κάποιες γενικές διαπιστώσεις θα γράψω για το πώς μου φάνηκε σε σχέση με το Ifi IDSD black Label που έχω για τις προσωπικές ακροάσεις μου και όχι μόνο.

IMG_0694.JPG
IMG_0694.JPG (1.22 MiB) Viewed 3437 times


Σε γενικές γραμμές τα δύο έχουν πολλά κοινά αλλα και αρκετά διαφορετικά στοιχεία. Κατ’ αρχάς είναι και τα δύο εξαιρετικά σε αυτό που κάνουν δηλαδή σαν ενισχυτές ακουστικών. Το chord όμως σαν φορητότητα υπερέχει αδιαμφισβήτητα του Ifi που αν και δεν το λέει κανείς μεγάλο σίγουρα δεν θα χωρέσει εύκολα σε καμία τσέπη και δεν υπάρχει περίπτωση να βολέψει την ώρα ενός περιπάτου, βόλτας με το ποδήλατο ή σαν παρέα στο γυμναστήριο, κατι που το μέγεθος αλλα και το form factor του μικρού chord επιτρέπουν με άνεση.
Καθ όλη την διάρκεια των ακροάσεων το Mojo δεν με κούρασε ποτέ και δεν παρουσίασε ποτέ κανένα πρόβλημα με ότι συσκευή και να το σύνδεσα, IOS, Android και ΜacOSX.

Και τα δύο dac/amps ακούγονται ισορροπημένα, ζεστά, καθαρά, επαρκώς ουδέτερα και με εξαιρετικα δυναμικα, με το Chord να είναι πιό ουδέτερο και φλάτ ενώ το Ifi να ακούγεται διακριτικά μεν ξεκάθαρα δε πιό γεμάτο ζωηρό και γλυκό χωρίς όμως να ξεπερνάει τα όρια της εν γένει ουδετερότητας.
Αυτό που παρατήρησα πρωτο είναι την απρόσμενα ικανοποιητική ικανότητα οδήγησης του Chord σε σχέση με το Ifi που σε αυτόν τον τομέα είναι ιδιαίτερα πληθωρικό. Άν και δεν χρησιμοποιώ Ηi End ακουστικά, τα ΑΚG K272HD που κυρίως χρησιμοποίησα το θέλουν το φαγάκι τους για να παίξουν σωστά και το Mojo δεν τα άφησε ποτέ πεινασμένα, ίσα ίσα δεν πρέπει να χρειάστηκε πάνω απο την μέση της έντασης για ικανοποιητικότατες στάθμες και έλεγχο (σημειώστε οτι γενικά μου αρέσει να ακούω αρκετά δυνατά).

Στην ανάλυση και τον όγκο πληροφορίας θα τα χαρακτήριζα το ίδιο καλά μιας και έπαιρνα λίγο πολύ ακριβώς τα ίδια πράγματα με διαφορετικό όμως τρόπο.
Το Mojo έχει μια παρουσίαση των μουσικών δρώμμενων πιο πειθαχημένη με πιό καθορισμένες διαχωριστικές γραμμές και αποστάσεις μεταξύ των ειδώλων και καλύτερη αίσθηση του βάθους όντας πιό περιγραφικό ενώ το ifi έχει μεγαλύτερη σκηνή σε πλάτος. Το iFi θα μπορούσα να το περιγράψω ως πιο διαυγές και πλούσιο τονικά ενώ το chord πιό περιγραφικό στα είδωλα και τον διαχωρισμό στη σκηνή. Το Ifi υπερέχει στο σώμα στις μεσαίες και στο πιο ευχάριστο η αν προτιμάτε μουσικό τίμπρο στις μεσουψηλές που “γυαλίζουν” περισσότερο και στην δύναμη και αίσθηση του χαμηλού οπου ακούγεται πιο εκρηκτικό και γεμάτο δίνοντας την αίσθηση οτι κατεβαίνει πιό χαμηλά ενώ το Mojo ακούγεται σαφώς πιο ντροπαλό ψηλά και μαζεμένο χαμηλά, όμως όταν το επιτρέπει το πρόγραμμα δίνει μια ακριβέστερη αίσθηση περιγραφής του χώρου και του μουσικου γεγονότος. Στο θέμα του timing θα τα χαρακτήριζα και τα δύο πολύ ακριβή, ευχάριστα, γρήγορα και ισορροπημένα.

IMG_0695.JPG
IMG_0695.JPG (1.08 MiB) Viewed 3437 times


Σε ακρόαση απο ηχεία μου έμειναν σχεδόν παρόμοιες εντυπώσεις. Αφου το σύνδεσα με ποιοτική οπτική ίνα στο φτηνό media palyer που χρησιμοποιώ ως κυρίως Transport και με το Ifi. Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής.
Κατ αρχάς το μικρό chord ήταν μια έκπληξη όσον αφορά τα δυναμικά του ενώ έδινε και την αίσθηση λίγο καλύτερου χαμηλού απο ότι στα ακουστικά. Παρόλα αυτά είχε σαφώς στενότερη σκηνή σε σχέση με το Ifi ενώ τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα, η περιγραφικότητα και το βάθος της σκηνής δηλαδή, εδώ δεν ήταν ιδιαίτερα προφανή και γενικά χωρίς να στερείται ουσίας ακούστηκε αισθητά πιό θολό σε σχέση με το Ifi ενώ σε κάποιες περιπτώσεις ειδικά σε φωνές όπως π.χ. στο First We Take Manhattan του Leonard Cohen επέδειξε έναν κάπως ψηφιακό “ηλεκτρικό” χαρακτήρα που χωρίς να είναι το τέλος του κόσμου, δεν με κάλυψε όμως σαν γούστο. Με κάποιες λίγες εξαιρέσεις πάντως δεν έπαψε να με εκπλήσει ευχάριστα ειδικά λαμβάνοντας το πόσο και τί είναι και το τί καταφέρνει. Παρόλα αυτά στις ακροάσεις στο δεύτερο σύστημα απο όπου έχω και την μεγαλύτερη εμπειρία απο το ifi νομίζω οτι το ifi επικρατεί κατα κράτος σχεδόν παντού με μόνη εξαίρεση την ενίοτε καλύτερη αίσθηση περιγραφικότητας του Chord που ήταν και το μόνο στοιχείο που γινόταν άμεσα αντιληπτο απο την ιδιότητα του αυτή (δηλαδή να φτιάχνει εξαιρετική σκηνή). Φαντάζομαι πως το αδικώ όμως μιάς και δεν είναι optimized για αυτήν την λειτουργία αφου ούτε σωστό line out στάδιο έχει ούτε το Jack είναι η ιδανική σύνδεση πηγής με προενισχυτή.

Έτσι κι' αλλιώς όμως για ντακ που προορίζεται για χρήση 80-90% για ακουστικά τα πήγε ιδιαίτερα καλά και σαν Line Out που είναι καθαρά δευτερεύουσα λειτουργία για αυτό.

Άν και αυτά που έγραψα δίνουν μια αίσθηση οτι μιλάμε για δύο διαφορετικές σε ήχο συσκευές η αλήθεια είναι οτι έχουν πολλά κοινα όσο όμως και διαφορές.
Αν υπήρχε “ζύγι ποιότητας” και τα δύο θα ισορροπούσαν μεταξύ τους αλλα θα είχαν διαφορετικο αν και συγγενικό χρώμμα, Φαντάζομαι το mojo να πηγαίνει προς το σατινέ Majenda (όπως του audiohub) ενώ το Ifi Black πρός το γυαλιστερό Cherry Red, ελπίζω να πέρασα μια ιδέα του πώς αντιλαμβάνομαι αυτά τα δύο εξαιρετικά μηχανήματα μεταξύ τους. Η προτίμηση προς το ένα ή το άλλο είναι καθαρά θέμα γουστου και προτεραίοτήτων και αν και προσωπικά προτιμώ το πιό “μουσικό” “"ζωηρό" και “βαρβάτο" σχετικά Ifi, κάποιος θα προτιμούσε το πιό “ουδέτερο" “πειθαρχημένο” περιγραφικό και “ήρεμο" mojo.

Αν δε μιλάγαμε για την πιο βολική σε φορητότητα συσκευή τότε δεν θα ετίθετο καν θέμα συζήτησης.. Σε χρήση lIne out ομως χωρίς να φτάσει τέρμα κάτω η ζυγαριά θα έγερνε σαφώς προς την μεριά του Ifi που έχει απολύτως διττό χαρακτήρα.

IMG_0704.JPG
IMG_0704.JPG (1.11 MiB) Viewed 3437 times


Μιάς και είναι το θέμα της χρονιάς όπως φαίνεται, στρίμαρα και κάποια MQA στο Mojo με το Software decoding της εφαρμογής TIDAL και χωρις να μπορω να πω πολλα μιας και λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβα να κανω συγκρισεις, ακούστηκαν όλα εξαιρετικά και απροβλημάτιστα κλειδωνοντας στην εκαστοτε δειγματοληψια (κυριως 24/96).

Αν και πέρσασα πολύ καλά μαζί του δεν θα πώ ψέματα, δεν το ερωτεύτηκα, το εκτιμησα ομως πολύ και το ευχαριστήθηκα πραγματικά, ενώ το βρήκα σαφώς στο ανώτερο επίπεδο της κατηγορίας του ηχητικά, αν και φτηνό HUGO δεν είναι ούτε θα μπορούσε να είναι απλά γιατι δεν είναι τόσο αφελείς στην Chord να σκοτώσουν τον κατα πολύ ακριβότερο αδελφό του, άλλο που για ευνόητους λόγους ποτέ δεν διέψευσαν τέτοιες εικασίες.

IMG_0703.JPG
IMG_0703.JPG (677.94 KiB) Viewed 3435 times


Τέλος να ευχαριστήσω τον Παναγιώτη για την ευκαιρία που μου έδωσε να έρθω σε επαφή απο πρώτο χέρι και να αποκτήσω άποψη για το εξαιρετικό αυτό μηχανάκι.
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #12 by Chris1967 » Tue Jan 24, 2017 7:28 pm

Πολύ ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις Πέτρο, που με βρίσκουν στην πλειοψηφία τους απόλυτα σύμφωνο.

Η χρήση του micro DSD είναι "trasportable" ενώ του Mojo είναι "portable". Η παρουσία RCA στο πρώτο σημαίνει ότι έχει σεταριστεί να μπορεί να χρησιμοποιείται σε δικάναλα συστήματα ως κυρίως DAC ενώ το Mojo είναι καθαρά φορητό μην έχοντας καν line out.

Η πραγματική line out έχει αρκετά πλεονεκτήματα, το κύριο, η πλήρης παράκαμψη του εσωτερικού ενισχυτή (και ως απόρροια τούτου, παράκαμψη της χροιάς ή του χαρακτήρα του).

Το Mojo έχει σχεδιαστεί μάλλον να χρησιμοποιείται με in ear ακουστικά ως επί το πλείστον (με πλήρη απουσία μεγάλου καρφιού), με ότι αυτό συνεπάγεται.

Συμφωνώ ότι είναι άλλος τύπος χρήστη που θα προτιμήσει το ένα και άλλος το άλλο.

Δεν υπάρχει για μένα καμία σύγκριση μεταξύ του Mojo και του παλαιότερου micro DSD, το Mojo υπερέχει σε όλους τους τομείς, και είναι απορίας άξιο, πως σε πολλά φόρα λέγεται το αντίθετο. Αυτό επιβεβαιώνει ότι ο καθένας έχει πολύ διαφορετικά γούστα αλλά και κριτήρια.

Το black label το άκουσα στα πλαίσια της έκθεσης σύντομα με τα Audeze LCDX, και είναι λίγο δύσκολο να τοποθετηθώ. Πάντως από μνήμης δεν μπορώ να αποφανθώ εάν έχει περισσότερο αέρα και λεπτομέρεια από το Mojo, σίγουρα έχει πιο προβολικές μεσαίες όμως, αυτό είναι σίγουρο, και ίσος πιο στακάτο μπάσο (μάλλον λόγω πιο ισχυρού? ενισχυτή) από έκταση δεν μπορώ να πω.

Θα ήθελα και εγώ κάποια στιγμή να το ακούσω πιο προσεκτικά.

Σε ένα σημείο οφείλω να διαφοροποιηθώ είναι στον χαρακτηρισμό "ζεστό", εγώ θα έλεγα μάλλον "smooth" το οποίο έχει σαφή διαφοροποίηση από το ζεστό το οποίο μπορεί να υποδηλώσει και έλλειψη λεπτομέρειας κατά άλλη έννοια, πράγμα που δεν είναι το Mojo.

[beer] [wavegreen]
Χρήστος
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #13 by BityaBit » Tue Jan 24, 2017 8:49 pm

Χρήστο νά' σαι καλά.

Ένα μικρό αλλα πολύ ενδιαφέρον πιστεύω update.

Πρώτο είναι αυτό.
Επειδη το είχα και κάθονταν πρόσθεσα στην αλυσίδα του Macbookpro - Mojo το Ifi Ipurifier2. Tα ευρήματα είναι πολύ ενδιαφέροντα. Πρώτον και κυριότερον λειτουργησε απροβλημάτιστα με το Mojo ότι και να το τάισα απο Redbook και MQA (σε 24/96) μέχρι και DSD 64 απο δικά μου vinyl rips. Δεύτερον αλλα σημαντικότερον έκανε αισθητή διαφορά στον ήχο αφαιρώντας κόκκο χωρίς να αλοιώνει καθόλου τον ηχητικό Χαρακτήρα του μικρού Chord ενισχύοντας τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα (sound staging, περιγραφές) και φέρνοντας το κοντύτερα στο μεγάλο του αδελφάκι.
Προσώπικά αν είχα το Μojo θα το χτύπαγα άμεσα μιας και η διαφορά είναι ουσίας και το κόστος της αναβάθμισης είναι σχετικά μικρό (γύρω στα 120 ευρώ) και το έφερε πολύ κοντύτερα στα γουστα μου. Τα ίδια ακριβώς ευευγετήματα είχε και στο Ifi.

IMG_0719.jpg
IMG_0719.jpg (415.27 KiB) Viewed 3411 times


Δεύτερο εύρημα. Βρήκα λίγο καθαρό μυαλό και μια ωρίτσα και έκατσα και έκανα συγκρίσεις μεταξύ TIDAL Masters και του Απλού RED Book στριμαρισμένα απο την ίδια πηγη (ΤIDAL) και εδώ τα νέα είναι καλά αφου οι διαφορές είναι ευδιάκριτες οπότε άνετα μπορυν οι κάτοχοι του Chord Mojo να επωφεληθουν απο το σαφώς θετικό τους αποτέλεσμα.

IMG_0718.jpg
IMG_0718.jpg (481.42 KiB) Viewed 3411 times
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #14 by BityaBit » Tue Jan 24, 2017 8:54 pm

Chris1967 wrote:Σε ένα σημείο οφείλω να διαφοροποιηθώ είναι στον χαρακτηρισμό "ζεστό", εγώ θα έλεγα μάλλον "smooth" το οποίο έχει σαφή διαφοροποίηση από το ζεστό το οποίο μπορεί να υποδηλώσει και έλλειψη λεπτομέρειας κατά άλλη έννοια, πράγμα που δεν είναι το Mojo.


Χρήστο δεν χρειάζεται να διαφοροποιηθείς αφού εννοούμε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μην ξεχνάς οτι σαν ακροατής εκτιμώ ιδιαίτερα την διαφάνεια και την καλώς εννοούμενη ανάλυση οπότε οτιδήποτε το αντίθετο θα με απωθούσε. Εξάλου η έξτρα ανάλυση και διαφάνεια μεταξύ άλλων είναι αυτά που με ενθουσιάσανε στο δικόμου σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #15 by Chris1967 » Tue Jan 24, 2017 9:34 pm

Πέτρο απλά το λέω για να είμαστε ξεκάθαροι στους αναγνώστες μας [beer] .

Σίγουρα λοιπόν βελτιώνεται με την χρήση purifier. Εγώ θα δοκιμάσω και με το Ideon 3R σύντομα (αν και η βασική χρήση που του κάνω είναι φορητή bundled via spdif με το Fiio X3).
Χρήστος
dapost
Posts: 460
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #16 by dapost » Tue Jan 24, 2017 10:11 pm

Εημην μπραδερ, αυτο περιμενουμε τοσες μερες τωρα!
Δημήτρης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #17 by Chris1967 » Tue Jan 24, 2017 10:43 pm

Δημήτρη θέλω λίγο χρόνο για να τοποθετηθώ δημόσια. Στο μεταξύ αν θες να ακούσεις ευκαιρία είναι την άλλη Παρασκευή.
Χρήστος
dapost
Posts: 460
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #18 by dapost » Wed Jan 25, 2017 12:38 pm

ΟΚ, thanx! Προσπαθώ να αλλάξω μία δουλειά για να καταφέρω να έρθω και εγώ!
Δημήτρης
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #19 by Dr Pan K » Thu Jan 26, 2017 9:34 pm

Chord Mojo.jpg
Chord Mojo.jpg (682.59 KiB) Viewed 3360 times


Έχοντας διαβάσει με προσοχή το αρθρο του Χρηστου και τις εντυπώσεις του Πέτρου θα ηθελα να γραψω και κάποιες δικες μου σκέψεις για το Mojo.

Είναι στην κατοχή μου εδω και περίπου ενα χρόνο, έχει κάνει βεβαία κάποιες μεγάλες "βόλτες" σε φίλους αλλα θεωρώ οτι το γνωρίζω πια πολύ καλα. Κατα την διάρκεια του χρόνου αυτού ειχα την ευκαιρία να το ακούσω με πολλά ακουστικά, πάρα πολλά..

DSC04680.JPG
DSC04680.JPG (944.56 KiB) Viewed 3360 times


Το πρώτο που παρατηρεί κάποιος είναι η εξαιρετική συμπεριφορά του με οτιδήποτε και να του ζητήσεις να οδηγήσει. Απο τα πιο φτηνά Superlux 681 Evo και τις ψείρες της Sony μεχρι τα HiFiMan 600, τα Audeze EL-8 και τα Abyss 1266 θα δώσει με ολα την εντύπωση οτι τα οδηγεί ικανοποιητικά. Φυσικά αυτό ειναι μια εντύπωση καθως "γκαζια" δεν εχει. Το βατάζ ειναι περιορισμένο αλλα λογω την ιδιαίτερα χαμηλής αντίστασης εξόδου το damping factor του Mojo (που μεταφράζεται σε έλεγχο επάνω στις μονάδες) ειναι υποδειγματικό, οπότε το χαμηλό ειναι πάντα ελεγχόμενο και γρήγορο, ο ηχος καθαρός και η έκταση ψηλά σχεδόν απεριόριστη.

DSC04700.JPG
DSC04700.JPG (951.62 KiB) Viewed 3360 times


Φυσικά θαύματα δεν γίνονται και μια συσκευή με τροφοδοσία μπαταρίας και μέγεθος σαν ενα πακέτο τσιγάρα προφανώς δεν θα "πατήσει" κάτω τα μεγάλα μαγνητοστατικά ακουστικά.

DSC04715.JPG
DSC04715.JPG (1.33 MiB) Viewed 3360 times



Απο εκει και περα τα πάντα ειναι με θετικο πρόσημο. Φυσικότητα στις χροιές, έλλειψη μεταλλικού χαρακτήρα και συριστικών, ικανοποιητική εικόνα και σκηνη, οτι μπορει να περιμένει κανεις απο ενα κορυφαίο φορητό ενισχυτή ακουστικων θα το βρει. Η λέξη κλειδί ειναι το "φορητός", προφανώς δεν εχει την ευρεία σκηνή και τον διαχωρισμό καναλιών ενος desktop DAC ή ενισχυτή. Βασικός περιορισμός ειναι και η έξοδος με mini Jack, ενα βύσμα με γνωστό πρόβλημα σε crosstalk.

DSC04693.JPG
DSC04693.JPG (833.06 KiB) Viewed 3360 times


Στην σύγκριση με το Chord Hugo που ειχα κανει τα πραγματα δεν ηταν τοσο αυτονόητα, δηλαδη δεν μπορώ να πω οτι ειχα προτιμήσει τον μεγάλο αδερφό σε ολα. Χωρις να γνωριζω τον τεχνικο λογο το Mojo παρουσιαζει πιο ευχαριστο ακουσμα με ακουστικα. Ας πουμε ελαχιστα πιο γλυκο, για ακροάσεις μεγαλύτερης διάρκειας. Το Hugo βεβαια εχοντας κανονική εξοδο RCA και προφανώς και πιο ικανα κυκλώματα εχει αλλο βαθος και ευρος σκηνής, περισσότερο αερα ανάμεσα στα όργανα και ισως και λιγο καλύτερο χαμηλο. Στην ροη του μουσικού δρώμενου ομως το μικρο ειναι στέκεται επαξια για να μην πω και καλύτερα.

Η αλλη σύγκριση που εχει ενδιαφέρον ειναι με το iFi iDSD Black Label, και αυτό γιατί τα δυο DAC/ ενισχυτές ακουστικων έχουν σχεδόν την ίδια τιμή.

DSC04670.JPG
DSC04670.JPG (1.23 MiB) Viewed 3360 times


Οι ομοιότητες ειναι μονο επιφανειακές, το Chord Mojo ειναι αποκλειστικά φορητή συσκευή, σχεδιασμένη για χρηση με κινητο ή διπλα σε ενα laptop στην δουλεια. Το iFi εχει κανονική έξοδο για δικάναλο σύστημα και μπορεί να σταθεί άνετα σε ενα hifi 2 channel stereo set up. Σαν value for money το iFi iDSD ειναι πληρέστερο μηχάνημα, καλύπτει περισσότερες ανάγκες αλλα δεν ειναι 100% φορητό. Εχει τον ογκο του και δεν μπορω να φανταστώ κάποιον να το εχει δεμένο με λαστιχάκι επανω στο κινητό του μεσα στο μετρο ή κάνοντας ποδήλατο.

DSC01729.JPG
DSC01729.JPG (531.14 KiB) Viewed 3360 times


All in all το Mojo ειναι απίθανο, αρκει να ξερει κάποιος γιατι το πηρε. Δεν θα αντικαταστήσει το "κυρίως" DAC ή ενισχυτη ακουστικων σας αλλα σαν φορητή συσκευη τα παει εξαιρετικά καλά, δεν ειναι τυχαίες και οι πωλήσεις που εχουν φτάσει σε πενταψήφιο νούμερο.

Chord Mojo Abyss 1266.jpg
Chord Mojo Abyss 1266.jpg (886.23 KiB) Viewed 3360 times
Παναγιώτης
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: [Review] Chord Mojo

Unread post #20 by BityaBit » Fri Jan 27, 2017 12:19 am

Στην τελευταια παραγραφο εγραψες ολη την ουσια και την πραγματικοτητα σχετικα με το μικρουλι. Σαν φορητο ειναι εξαιρετικο απλα ελβετικος σουγιας δεν ειναι. Οποιος θελει τετοιον θα θυσιασει την βολη του οσον αφορα την φορητοτητα cest la vie...

Συμφωνω και επαυξανω και στις συγκρισεις με το μεγαλο που σαν Line out ειναι σε αλλο επιπεδο αλλα απο ακουστικα αν και αντικειμενικα σε ψαρρωνει περισσοτερο ακουγεται ψυχρο και λεπτοηχο καμια σχεση με το σαφως πιο μαζεμενο στο "εφε" αλλα πολυ πιο ζεστο και ευχαριστο μοτζο.

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register