Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Denafrips R2R discreet dac's

User avatar
farflung
Posts: 106
Joined: Wed Jan 11, 2017 10:03 pm

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #21 by farflung » Tue Dec 26, 2017 9:38 pm

συμφωνω αλλα ο τυπος στο 6moon λεει οτι παιζει και οτι οι φιλοι του το ακουσαν και πουλησαν μεγαθηρια,
ξερω γω τοσο παραμυθι για τον κινεζο,υπερβολη ασχετοσυνη,
τεσπα αν και δεν πιστευω στα giant killers θα δειξει η πορεια δεν βιαζομαστε,
παντως οι κινεζοι εχουν κανει μεγαλο μπασιμο στα ποιοτικα ψηφιακα με εταιρειες οπως η auralic questyle κλπ,

Publisher's final comment: The same reader who had initially hipped me to the brand reported on their Italian Terminator tour. "A friend wrote that two of his friends came to his house to hear it. One owns a dCS Debussy, the other an MSB Platinum IV. They brought these with them to compare. They could not believe their ears. That same friend who for good reason knows all the current Terminator owners in Italy—so far there are ten but three others have ordered one after hearing it—reports that owners of a Lector Digitube S192, Lector Digicode 2.24HZ, Schiit Yggdrasil, AMR DP777SE (me) and dCS Debussy have sold theirs and bought a Terminator." With such anecdotal evidence, it's clear that Mr. Zhao's flagship troubles quite exalted company.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #22 by Dr Pan K » Tue Dec 26, 2017 10:07 pm

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη π0^σ7ι@ για ενα δημοσιογραφο απο το να μην λεει ο ιδιος κατι αλλα να βαζει αλλους να το εκθιαζουν.. Και την ιστορία που το ταδε (συνήθως φτηνότερο) προϊόν επαιξε τοσο καλα που κάποιοι φτασμενοι audiophile πετάξαν απο το παράθυρο τα δικα τους για να το αγοράσουν την εχω ακουσε ισα με 100 φορες... Θα μπορούσα να γράψω βιβλίο για τέτοιες ιστοριες..

Τωρα αν παιζουν τα Denafrips? Κραταω μικρο καλαθι. Κακο οχι, τοσο καλο ομως δεν ξερω και αν δεν βρεθει εθελοντης δυσκολα θα μαθουμε. Θα ανοιξω ενα νημα καποια στιγμη για τις ομαδικές φολες που εχουν χτυπήσει το χομπι (εχω αρκετές στο μυαλο μου), ελπίζοντας να βαλουν μυαλο καποιοι (και δεν αναφέρομαι στο Denafrips γιατι δεν εχω αποψη)
Παναγιώτης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #23 by Chris1967 » Thu Jul 04, 2019 9:04 pm

Εδώ και καιρό έχει κάνει ο Darko review για το Terminator που είναι αρκετά ενδιαφέρον.



Και ο Guttenberg την περασμένη εβδομάδα για το Ares

https://www.cnet.com/news/this-digital- ... diophiles/



Χωρίς αμφιβολία τα DAC αυτά παίζουν καλά.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #24 by Dr Pan K » Fri Jul 05, 2019 8:42 am

Χρηστο γιατι δεν αγοραζεις ενα? Το ζαχαρωνεις εδω και καιρο και ακομα και αν τελικα δεν βγει τοσο καλο οσο λενε μπορεις να το ξαναπουλησεις (απ οτι καταλαβαινω εχουν αγορα στο δευτερο χερι)
Παναγιώτης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #25 by Chris1967 » Fri Jul 05, 2019 10:37 am

Έχω το Soekris και το Mojo. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση και των δύο, αλλά θα μου άρεσε κάτι σαν το Rockna σου.

Τον τελευταίο καιρό δεν ακούω τόσο όσο παλαιότερα από το δικάναλο σύστημα. Περιορίζομαι μερικές ώρες μόνο σαββατοκύριακα, και αυτό αν.

Επίσης αυτό τον καιρό δεν θέλω να κάνω μεγάλα έξοδα.

Θα δούμε στο μέλλον.
Χρήστος
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #26 by Chris1967 » Sun Dec 08, 2019 10:16 am

Χρήστος
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #27 by DomieMic65 » Sun Dec 08, 2019 8:53 pm

Ήθελα να το ανεβάσω κ εγώ...
Ζημιά ο Στίβι! :)
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #28 by angpsi » Thu Dec 12, 2019 3:14 pm

Τον τελευταίο καιρό οι παρουσιάσεις του Steve δεν στερούνται υπερθετικών περιγραφών, και τα λεφτά του Terminator είναι κοντά σ' εκείνα του δοκιμασμένου Rockna (έστω, του edition)... Για να δούμε αν θα καταφέρει ο Χρήστος να το φέρει να το ακούσουμε.
Άγγελος
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #29 by DomieMic65 » Sat Dec 14, 2019 1:33 pm

angpsi wrote:Τον τελευταίο καιρό οι παρουσιάσεις του Steve δεν στερούνται υπερθετικών περιγραφών, και τα λεφτά του Terminator είναι κοντά σ' εκείνα του δοκιμασμένου Rockna (έστω, του edition)... Για να δούμε αν θα καταφέρει ο Χρήστος να το φέρει να το ακούσουμε.

Ισχύει... αλλά υποτίθεται πως μιλάει για πράγματα που του αρέσουν!
Υποτίθεται...
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #30 by Dr Pan K » Sat Dec 14, 2019 3:06 pm

DomieMic65 wrote:
angpsi wrote:Τον τελευταίο καιρό οι παρουσιάσεις του Steve δεν στερούνται υπερθετικών περιγραφών, και τα λεφτά του Terminator είναι κοντά σ' εκείνα του δοκιμασμένου Rockna (έστω, του edition)... Για να δούμε αν θα καταφέρει ο Χρήστος να το φέρει να το ακούσουμε.

Ισχύει... αλλά υποτίθεται πως μιλάει για πράγματα που του αρέσουν!
Υποτίθεται...


Αχαχαχαχαχαχαχα...
Παναγιώτης

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register