Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

bagkyr
Posts: 61
Joined: Mon Nov 28, 2016 5:02 pm

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #91 by bagkyr » Wed Apr 26, 2017 1:21 pm

Μιχάλη καλώς ήρθες στην παρέα μας.
User avatar
amanida
Posts: 26
Joined: Wed May 03, 2017 7:11 pm

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #92 by amanida » Wed May 03, 2017 7:22 pm

Καλησπέρα! Καλή επτυχία στο forum! [beer] [wavegreen]
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #93 by Dr Pan K » Wed May 03, 2017 9:09 pm

amanida wrote:Καλησπέρα! Καλή επτυχία στο forum! [beer] [wavegreen]


Welcome amanida! Ευχαριστούμε για τις ευχές
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #94 by angpsi » Thu Jun 08, 2017 12:36 pm

Καλημέρα σε όλους! Σας βρήκα τυχαία κάνοντας αλυσίδες από το PartTimeAudiophile, ωστόσο χάρηκα που βρήκα μια πολύ ενδιαφέρουσα παρέα κατόχων ATC και είπα να γραφτώ! Επίσης ανάμεσά τους διακρίνω και μερικούς χρήστες από το AvClub με ειδικότερο ενδιαφέρον για Head-Fi, και επομένως μου φαίνεται ότι τα ενδιαφέροντα συγκλίνουν!

Ας μην με τρομοκρατούσε και τόσο ο κυβισμός των συστημάτων που είδα εδω μέσα...

Καλή επιτυχία στο Forum!

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Άγγελος.

------------------
Speakers Gear: ATC SCM20SL / ATC SIA-2 150 Integrated amp / Krell MD20 transport / Benchmark DAC1 / Kimber & VDH cables
Head Gear: Elise by Feliks Audio (Psvane upgrade) > Meridian Explorer 2 > Sennheiser HD600 / Tidal — Audirvana Plus v3.06
Άγγελος
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #95 by Gojakla » Thu Jun 08, 2017 1:43 pm

Καλως ηρθες. Μη σε τρομαζει τιποτα. Εδω υπαρχει μιξ απο θηρια και απο "γατακια".

Στοχος ειναι να συνυπαρχουν αρμονικα.

[beer]
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #96 by Dr Pan K » Thu Jun 08, 2017 6:08 pm

Καλωσόρισες Αγγελε!

Η αλήθεια είναι οτι με το Part Time Audiophile έχουμε πολύ καλές σχέσεις ;-) Υποψιν οτι και στο PTA αγαπούν ATC, εκτός απο έμενα και τα 100ρια μου ο John Richardson μεταξύ άλλων εχει και ακουει με 19v2, τα οποία και λατρεύει.

Περιμένουμε να δουμε παρουσίαση συστήματος οποτε υπάρχει χρόνος.
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #97 by angpsi » Sun Jun 11, 2017 11:21 am

Παρουσίαση συστήματος ευχαρίστως, αν μου πείτε σε ποια ενότητα!

Η αλήθεια είναι ότι το σύστημα ηχείων μου έχει μείνει σταθερό εδώ και πολλά χρόνια, ωστόσο είναι και το μόνο για το οποίο έχω συγκριτική εμπειρία με άλλα συστήματα κυρίως λόγω των Hi-End εκθέσεων. Από την άλλη μεριά το Head-fi σύστημα είναι μια καιρούργια ιστορία, μόλις μερικών μηνών, και επομένως δεν έχω καθόλου συγκριτική εμπειρία. Τέλος, όπως είναι φανερό, και τα δύο συστήματα έχουν μείνει λίγο πίσω από τις εξελίξεις: το hi-fi λόγω παλαιότητας και το head-fi λόγω νεότητας και περιορισμένου budget.

Κλείνω λέγοντας πως είμαι ανοιχτός σε συναντήσεις προκειμένου να ανανεώσω την εμπειρία μου, ιδίως σε ό,τι αφορά σε ακουστικά και DACs. Σας αφήνω με μια φωτογρφία που τράβηξα τα Χριστούγεννα με όλο τον εξοπλισμό στο ίδιο πλάνο. Σήμερα το head-fi σύστημα είναι μόνο του στο γραφείο μου.

Image

* αν και ελέω ATC ήμουν die–hard solid state οπαδός, στα ακουστικά χαίρομαι πολύ να παίζω με λυχνίες. Βέβαια επειδή πήγα κατ' ευθείαν στον Elise δεν έχω άλλη εμπειρία πέρα από το ενισχυτικό στάδιο του Benchmark DAC1 που μου φάνηκε λίγο ξηρό για ακουστικά. Αυτό τον καιρό παίζω με αυτό τον συνδυασμό:

Image
Άγγελος
scrap
Posts: 28
Joined: Mon May 22, 2017 6:45 pm

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #98 by scrap » Sun Jun 11, 2017 12:42 pm

Σας χαιρετώ και καλώς σας βρήκα,
Νικηφόρος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #99 by Dr Pan K » Sun Jun 11, 2017 1:14 pm

scrap wrote:Σας χαιρετώ και καλώς σας βρήκα,
Νικηφόρος


Καλώς ήρθες Νικηφόρε!

angpsi wrote:Παρουσίαση συστήματος ευχαρίστως, αν μου πείτε σε ποια ενότητα!


Άγγελε οι παρουσιάσεις είναι μαζεμένες εδώ

Επίσης αν θες διάβασε τις οδηγίες για το πως ανεβάζουμε εικόνες στον server του Audiohub. Τις προτιμούμε σε εμας για να έχουν ολα τα μελη την ασφάλεια του SSL certificate που εκδίδουμε ενω είμαστε σίγουροι οτι δεν θα χαθούν αν κάποιος αλλος ιστότοπος τις διαγράψει κτλ.

Τον head fi εξοπλισμό μας τον έχουμε σε αυτό το νήμα που έχει ανοίξει ο Chris. Οποτε εχει χρόνο μας τα ανεβάζεις με λεπτομέρειες και μπόλικες φωτο (είμαστε φωτολάγνοι..)
Παναγιώτης
User avatar
teddy743
Posts: 11
Joined: Sun Jun 11, 2017 7:42 pm
Location: Thessaloniki

Re: Audiohub.gr - Καλωσορίσματα!

Unread post #100 by teddy743 » Sun Jun 11, 2017 7:51 pm

Γεια σας!

Return to “Ανακοινώσεις”



Login · Register