Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Το ταπεινό μου σύστημα

User avatar
Jim
Posts: 433
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:24 pm

Re: Το ταπεινό μου σύστημα

Unread post #11 by Jim » Sat Apr 23, 2016 9:41 am

Mιά χαρά σύστημα έχεις Σπύρο, να απολαμβάνεις τις μουσικές σου και τις μπλουζιές σου ! :)
User avatar
Στέλιος Περγιουδάκης
Posts: 163
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:01 pm

Re: Το ταπεινό μου σύστημα

Unread post #12 by Στέλιος Περγιουδάκης » Wed Jul 18, 2018 11:39 am

Μια χαρά σύστημα είναι Σπύρο, ο χώρος είναι λίγο περιορισμένος και δεν προλαβαίνει ν' ανοίξει ο ήχος και ν' ακουστεί μεγάλος. Ίσως με κάποιες παρεμβάσεις μονωτικών να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά μπορεί να γίνει και χειρότερα.

Το πιο σημαντικό είναι η μεγάλη και καλή συλλογή σου σε μουσική, τόσο σε δίσκους, όσο και σε cd που δείχνει οτι αξιοποιείς σωστά τους κόπους και το χρήμα σου.

Να σε πάντα καλά και να απολαμβάνεις!
spyhar66
Posts: 186
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:53 pm

Re: Το ταπεινό μου σύστημα

Unread post #13 by spyhar66 » Wed Jul 18, 2018 2:30 pm

Στέλιο σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Εκτιμώ πολύ την άποψή σου και ελπίζω κάποια στιγμή να ξεκινήσω το project "φροντίδα χώρου". Αρκεί βέβαια αυτό να μην έχει σαν αποτέλεσμα την "εκπαραθύρωσή" μου από το σπίτι. Και όπως είδες είναι ψηλά...

Πάντως θα συμφωνήσω ότι και για μένα η μουσική είναι πιο σημαντική από τα μηχανήματα και η απόλαυση των ακροάσεων με φίλους ό,τι το καλύτερο.

Να 'σαι καλά, καλά μαστορέματα και στο επανιδείν [beer]
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Το ταπεινό μου σύστημα

Unread post #14 by angpsi » Wed Jul 18, 2018 6:06 pm

Πολλές ευχαριστίες κι από εμένα για την παρουσίαση. Δυστυχώς δεν ξέρω σχεδόν κανένα από τα κομμάτια της αλυσίδας σου αλλά δείχνει δεμένο και με ένα ξεκάθαρο στόχο γύρω από τον ήχο που προσπαθείς να πετύχεις. Με άλλα λόγια η φροντίδα δεν κρύβεται, θα χαρώ να το ακούσω κάποια στιγμή κι από κοντά!
Άγγελος
spyhar66
Posts: 186
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:53 pm

Re: Το ταπεινό μου σύστημα

Unread post #15 by spyhar66 » Wed Jul 18, 2018 8:00 pm

Άγγελε σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Όπως έχω ξαναγράψει, το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ο μικρός χώρος ακρόασης και όπως μπορεί να επιβεβαιώσει και ο Στέλιος, με δυσκολία βολεύονται μέσα σε αυτόν 2 και πολύ στριμωγμένα 3 άτομα. Αυτός είναι και ο λόγος που, αν και θα το ήθελα πολύ, δεν μπορώ να φιλοξενήσω παραπάνω άτομα για ακρόαση. Όποτε θέλεις όμως μπορείς να περάσεις να το ακούσεις. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για όλους του φίλους του forum όπως επίσης έχω ξαναγράψει. Εγώ θα είμαι στην Αθήνα μέχρι τις 2 Αυγούστου πλην Σ/Κ. Αλλιώς μετά τον Σεπτέμβριο.

Οι αλλαγές που έχουν γίνει σε σχέση με την αρχική παρουσίαση είναι η προσθήκη custom τροφοδοτικών για το phono stage και το DAC με σημαντικότερη την αντικατάσταση (μετά από προτροπή του Chris και του Dr Pan K) του βραχίονα RB 700 με τον Audiomods Series V. Τέλος, η Denon DL 103 δόθηκε σε φίλο του forum και αντικαταστάθηκε με την Benz Micro Ace SL. Αυτά...

audiomods 5.jpg
audiomods 5.jpg (37.94 KiB) Viewed 2254 times

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register