Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

User avatar
johnVO
Posts: 133
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:43 pm

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #61 by johnVO » Wed Nov 16, 2016 1:56 pm

Μετά από την ακρόαση της Κυριακής στο σύστημα του Γιώργου,επαληθεύτηκε για ακομα μιά φορά ότι ενα πολύ καλό έως και εξαιρετικό αναλογικό, μπορεί να σε στείλει στον ουρανό..(με την καλή έννοια εννοείται :-) )
Ο συνδυασμός με τον τελικό, ανέβασαν τον πήχη της ηχητικής ποιότητας πολύ και με έκαναν να σκεφτώ ακόμα πιό ζεστά την ενασχόλησή μου με το πικάπ, κάποια στιγμή στο μέλλον...
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #62 by Geopolitis » Tue Dec 06, 2016 5:00 pm

Καποιες μικρες επεμβασεις στον χωρο για να μειωθει το RT60 ακολουθωντας τις οδηγιες του Χαρη ZAKMAN....

Τοποθετηθηκαν δυο πανελ απορροφητικα διπλης οψεως ArtNovion Kenya πισω απο τη θεση ακροασης. Στα αριστερα της θεσης ακροασης στον γυμνο τοιχο θα τοποθετηθει μια συστοιχια απο 4 πανελ Art Novion Komodo. Στη φωτογραφια φαινονται προσωρινα τοποθετημενα τα δυο απο αυτα επανω στον καναπε.

artnovion1.jpg
artnovion1.jpg (118.87 KiB) Viewed 3304 times


artnovion2.jpg
artnovion2.jpg (118.34 KiB) Viewed 3304 times


Τελος πισω απο τα ηχεια και μπροστα απο τη γυαλινη τζαμαρια τα υβριδικα Sahara (απορροφηση και διαχυση μαζι) που κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα πιο εντυπωσιακα προιοντα σε εμφανιση της Art Novion

artnovion3.jpg
artnovion3.jpg (118.5 KiB) Viewed 3304 times
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 640
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #63 by andreasecon » Tue Dec 06, 2016 5:30 pm

Αφού ακόμη μένεις στο σπίτι τυχερός είσαι !!! [+1] [+1] :mrgreen: [dance]
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #64 by Gojakla » Tue Dec 06, 2016 6:17 pm

[+1]


Αυτα πισω απο τον καναπε θα ειναι βαλε-βγαλε κατα την ακροαση;
User avatar
Zakman35
Posts: 137
Joined: Mon Apr 18, 2016 6:50 pm

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #65 by Zakman35 » Tue Dec 06, 2016 6:19 pm

Όντως πολύ όμορφα Γιώργο και ωραία πατέντα να βάλεις kenya και στις δύο όψεις.

Πως σου φαίνονται από πλευράς ακουστικής?
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #66 by Geopolitis » Tue Dec 06, 2016 6:54 pm

Gojakla wrote:[+1]


Αυτα πισω απο τον καναπε θα ειναι βαλε-βγαλε κατα την ακροαση;


Το αρχικο σεναριο ηταν ακριβως αυτο για αυτο και επιλεχθηκε η λυση του κινητου πανελ αλλα να πω την αληθεια βαριεμαι να τα μετακινω περα δωθε..
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #67 by Geopolitis » Tue Dec 06, 2016 6:57 pm

Zakman35 wrote:Όντως πολύ όμορφα Γιώργο και ωραία πατέντα να βάλεις kenya και στις δύο όψεις.

Πως σου φαίνονται από πλευράς ακουστικής?


Αν και βρισκομαστε ακομα στο πρωτο σταδιο των παρρμβασεων ηδη αισθανομαι οτι η γενικοτερη ηχητικη συμπεριφορα του χωρου εχει βελτιωθει αισθητα. Τα συγκεκριμενα πανελ εκτος απο ωραια εμφανιση φαινονται και πολυ αποτελεσματικα αν και αυτο μενει να επιβεβαιωθει και με τις σχετικες μετρησεις. Παντως επιτελους αρχιζω να καταλαβαινω βαθος σκηνης, κατι που μου ελειπε αρκετα...
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #68 by Dr Pan K » Tue Dec 06, 2016 10:24 pm

Ποτε θα τα ακουσουμε George? Βιασου ομως, πριν φας παντοφλα και φυγεις μαζι με αυτα απο το σπιτι

(Αστειεύομαι, ειναι ιδιαίτερα καλόγουστα και σε λίγες ημέρες θα περνάνε σχεδον απαρατήρητα απο την σύζυγο)
Παναγιώτης
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #69 by Geopolitis » Tue Dec 06, 2016 10:36 pm

Dr Pan K wrote:Ποτε θα τα ακουσουμε George? Βιασου ομως, πριν φας παντοφλα και φυγεις μαζι με αυτα απο το σπιτι

(Αστειεύομαι, ειναι ιδιαίτερα καλόγουστα και σε λίγες ημέρες θα περνάνε σχεδον απαρατήρητα απο την σύζυγο)


Χα χα παλεύω να γλυτωσω το ξύλο. Όταν βάλω τα πλαϊνά στη θέση τους θα κανονίσουμε ακρόαση...
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Tidal to rule them all - Παρουσιαση συστηματος

Unread post #70 by Dr Pan K » Tue Dec 06, 2016 11:09 pm

Θα έρθουμε για ψυχολογική υποστήριξη και καλοπιασιμο..

Μην σου πω να ανοίξουμε ενα παράλληλο φόρουμ για συζύγους Highendαδων... Να λενε κάπου τον πόνο τους...

-Ο δικος μου παλι πηρε 30 βινυλια, τι τα κανει τοσα δεν ξερω
-Ασε, ο δικος μου παλι κοιτάει καλώδια..
-Ναι, εγω του λεω οτι ακόμα και εγω παρατήρησα την διαφορά και ειναι χαρούμενος σαν μικρο παιδί..
Παναγιώτης

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register