Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Dedicated γραμμή ρεύματος

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Dedicated γραμμή ρεύματος

Unread post #31 by Dr Pan K » Sat Jan 20, 2018 12:01 pm

Επιστρέφω με μια παρατήρηση, ή καλυτερα επιβεβαιωση. Η λυση του να πηγαινει το καλωδιο απο τον πινακα κατευθειαν στο πολυμπριζο (οπως το ειχα πριν την τοποθέτηση του υποπινακα) δεν ειναι ιδανικη, ηχητικά τουλαχιστον. Απο εχθες το συστημα παιζει σαφως καλυτερα, το "τελευταίο μετρο" καλωδίου ρεύματος παιζει ρολο. Λυπαμε αλλα ειναι αισθητή διαφορα.

Αυτη την στιγμη ακούω πολυ γνωριμα κομμάτια με το Rockna και εχω σαφέστατη σε σχεση με τις προηγούμενες ημέρες.

Το set up τωρα εχει το στάδιο εξόδου να πηγαίνει στον υποπινακα με το Signal Projects Golden Sequence και το πολυμπριζο της Signal να συνδέεται με τον υποπινακα με το Lab12 Knack σε 20Α εκδοση. Επάνω στο πολυμπριζο εχω ολες τις υπόλοιπες συσκευες (DAC, phono, pre, Garrard, streamer). Αυτο που ακούω με εχει ενθουσιάσει.
Παναγιώτης
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Dedicated γραμμή ρεύματος

Unread post #32 by Dr Pan K » Sat Mar 24, 2018 1:26 pm

Έλαβα και αυτο..

received_10156267918219458.jpeg
received_10156267918219458.jpeg (527.18 KiB) Viewed 2002 times
Παναγιώτης
hunter
Posts: 13
Joined: Thu Jun 01, 2017 5:48 pm

Re: Dedicated γραμμή ρεύματος

Unread post #33 by hunter » Mon May 07, 2018 10:56 am

Και εδω η γνώμη της MSB για το θέμα http://www.msbtechnology.com/faq/how-to ... ood-power/ .
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Dedicated γραμμή ρεύματος

Unread post #34 by Dr Pan K » Mon May 07, 2018 2:26 pm

hunter wrote:Και εδω η γνώμη της MSB για το θέμα http://www.msbtechnology.com/faq/how-to ... ood-power/ .


Ενδιαφερον. Η κατακλείδα είναι ότι τα καλώδια πρέπει να είναι χοντρά..

The Main Goal – Lower Resistance
The single biggest goal in improving audio is to install heavier gauge wire using the following guide.

Δεν ξέρω αν συμφωνούν όλοι αλλά εγώ με τα 3x6mm2 εμεινα πολυ ευχαριστημένος.

Επίσης συστήνει χοντρά καλώδια και στα ηχεία (και πάλι θα συμφωνήσω).
Παναγιώτης

Return to “Καλώδια - Αξεσουάρ”



Login · Register