Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[Hands On] Roon

MILES

Re: [Hands On] Roon

Unread post #61 by MILES » Wed Sep 16, 2020 10:47 am

Ανδρέα μήπως η ηχητική ποιότητα ήταν χειρότερη επειδή χρησιμοποίησες σαν core το macbook και όχι κάτι πιο εξειδικευμένο?
Το λέω γιατί και εγώ είχα το ίδιο αποτέλεσμα παλιότερα που χρησιμοποιούσα το pc μου, πριν χρησιμοποιήσω τους Antipodes που είχαν ενσωματωμένο το core.
andreasecon
Contributor

Unread post #62 by andreasecon » Wed Sep 16, 2020 10:55 am

Μιχαλη σιγουρα παιζει καθοριστικο ρολο, δυστυχως στο melco δεν μπορει να εγκατασταθει το core, παιζει μονο σαν endpoint, οποτε μονη λυση η αγορα του Nucleus αλλα δεν ξερω αν θα ειναι ισοτιμη η ποιοτητα ..... εχει ενα ρισκο
MILES

Unread post #63 by MILES » Wed Sep 16, 2020 1:08 pm

Όντως έχει ρίσκο γιατί τα χρήματα είναι αρκετά.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να κάνω και εγώ δοκιμή τώρα γιατί ασχολούμαι με άλλες αλλαγές στο σύστημά μου (καινούργιος ενισχυτής και πικάπ).
Μόλις βρω χρόνο θα βάλω και εγώ το roon στο melco και θα σας πω.
SouthKops

Unread post #64 by SouthKops » Wed Sep 16, 2020 10:50 pm

Και το Nucleus θέλει extra γραμμικό τροφοδοτικό (τύπου Keces audio) για να αποδώσει......
Audio Soul Ultra - South Sounds

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”

Login · Register