Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Denafrips R2R discreet dac's

DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #91 by DomieMic65 » Thu Apr 15, 2021 9:14 pm

Dr Pan K wrote:
DomieMic65 wrote:Γερμανία νόμιζα πως έχει έδρα το Ευρωπαϊκό κατάστημα της Denafrips.
Επίσης νομίζω πως ο Άλβιν δεν είναι ο ιδιοκτήτης αλλά το "πρόσωπο" της εταιρίας στον κόσμο...


Plot twist, ο κακος διδυμος αδερφος του Alvin κλέβει τα ηνια της εταιρίας και αρχιζει την παραγωγη πικαπ.. #soapopera

:lol: :lol: :lol:
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #92 by angpsi » Fri Apr 16, 2021 10:15 pm

Dr Pan K wrote:
DomieMic65 wrote:Γερμανία νόμιζα πως έχει έδρα το Ευρωπαϊκό κατάστημα της Denafrips.
Επίσης νομίζω πως ο Άλβιν δεν είναι ο ιδιοκτήτης αλλά το "πρόσωπο" της εταιρίας στον κόσμο...


Plot twist, ο κακος διδυμος αδερφος του Alvin κλέβει τα ηνια της εταιρίας και αρχιζει την παραγωγη πικαπ.. #soapopera

Αληθεύει ή έχεις καεί από σαπουνόπερες; :lol:
Άγγελος
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1490
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #93 by Chris1967 » Sat Apr 17, 2021 2:56 pm

DomieMic65 wrote:Γερμανία νόμιζα πως έχει έδρα το Ευρωπαϊκό κατάστημα της Denafrips.
Επίσης νομίζω πως ο Άλβιν δεν είναι ο ιδιοκτήτης αλλά το "πρόσωπο" της εταιρίας στον κόσμο...


Η denafrips.eu είναι η KVS με έδρα Βουλγαρία.

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκό κατάστημα της Denafrips, όλοι τα Ευρωπαϊκά sites είναι συνεργάτες μεταπωλητές:

Willow Tree Audio (UK)
Headquarter Audio (Germany)
Polaris Audio (Italy)
KVS Audio (Bulgaria)

Ο Alvin Chee είναι ο ιδιοκτήτης της Vinshine Audio και όχι της Denafrips.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #94 by Dr Pan K » Sat Apr 17, 2021 9:44 pm

angpsi wrote:
Dr Pan K wrote:
DomieMic65 wrote:Γερμανία νόμιζα πως έχει έδρα το Ευρωπαϊκό κατάστημα της Denafrips.
Επίσης νομίζω πως ο Άλβιν δεν είναι ο ιδιοκτήτης αλλά το "πρόσωπο" της εταιρίας στον κόσμο...


Plot twist, ο κακος διδυμος αδερφος του Alvin κλέβει τα ηνια της εταιρίας και αρχιζει την παραγωγη πικαπ.. #soapopera

Αληθεύει ή έχεις καεί από σαπουνόπερες; :lol:


Πλάκα κάνω. Και δεν έχω τηλεόραση, πόσο μάλλον να βλέπω μεξικάνικα
Παναγιώτης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1490
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #95 by Chris1967 » Tue Apr 27, 2021 10:38 am

Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #96 by Dr Pan K » Tue Apr 27, 2021 12:55 pm

Συμπαθεστατος ο Michael αλλα το αρθρο του δεν λεει τιποτα απολύτως για το Ares II. Λεει πως το TotalDAC που κοστιζει 10 φορες περισσοτερο παιζει καλυτερα σε ολες τις παραμετρους. Λεει πως ο φιλος του αρεσκεται περισσοτερο στο ακριβοτερο μοντελο, ελεος. Δεν αναφερει τιποτα για το Ares II. Εχω βαρεθει να διαβαζω άδεια κείμενα, οχι πως δεν θα παιζει καλα αλλα έστω καπου, καποιος να γραψει τρεις αραδες για το πως παιζει και τι ακριβως του λειπει. Θα μπορουσα να κουω μουσικη με τις ωρες, αλλη μια ανόητη δηλωση. ΟΚ, δεν σκουζει, καλο σημαδι αλλα αναφορα στο πως αποδιδει κατι πιο συγκεκριμενο οχι, ε? Βαλτο διπλα σε ενα Aune s16, ενα Grace, Mytek, M2Tech, Gustard και πες μου αν ειναι καλυτερο απο αυτα, αν κερδιζει και αν χανει σε καποια χαρακτηριστικα, οχι αυτες τις αερολογίες.

*Γενικος κανονας, αρθρα που συγκρινουν ενα οικονομικο προιον με ενα πολυ ακριβοτερο και οχι με τον αμεσο ανταγωνισμο ειναι άχρηστα για οποιοδηποτε συμπερασμα. Ειναι ο πιο φτηνος τροπος να σπρωξεις το εισαγωγικο προιον (παιζει το 90% του ακριβοτερου, @@ριες συμπερασμα δλδ).

Αν δεν ακουσουμε με τα αυτια μας συμπερασμα δεν βγαινει. Αντε να παραλαβεις Chris και μετα μολις το στρωσεις να μου το στειλεις 5 μερες να δω και εγω περι ου ο λογος.
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #97 by angpsi » Tue Apr 27, 2021 11:10 pm

Τρολάρισμα, μιας και στο βάθος κήπος αρχίζει και εξυφαίνεται σενάριο για το Terminator...
https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... -11-r1004/
Άγγελος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #98 by Dr Pan K » Wed Apr 28, 2021 12:03 am

Αυτό το άρθρο του Chris είναι πολύ πιο ουσιαστικό, με σαφείς αναφορές και το μηχάνημα παίζει και σε σοβαρό σύστημα. Περιγράφει αρκετή λεπτομέρεια στην αναπαραγωγή οπότε μου δίνει ελπίδες ότι κάτι καλό μπορεί να ακούσουμε εν τέλει. Για να δούμε
Παναγιώτης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1490
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #99 by Chris1967 » Wed Apr 28, 2021 10:40 am

Dr Pan K wrote:Συμπαθεστατος ο Michael αλλα το αρθρο του δεν λεει τιποτα απολύτως για το Ares II. Λεει πως το TotalDAC που κοστιζει 10 φορες περισσοτερο παιζει καλυτερα σε ολες τις παραμετρους. Λεει πως ο φιλος του αρεσκεται περισσοτερο στο ακριβοτερο μοντελο, ελεος. Δεν αναφερει τιποτα για το Ares II. Εχω βαρεθει να διαβαζω άδεια κείμενα, οχι πως δεν θα παιζει καλα αλλα έστω καπου, καποιος να γραψει τρεις αραδες για το πως παιζει και τι ακριβως του λειπει. Θα μπορουσα να κουω μουσικη με τις ωρες, αλλη μια ανόητη δηλωση. ΟΚ, δεν σκουζει, καλο σημαδι αλλα αναφορα στο πως αποδιδει κατι πιο συγκεκριμενο οχι, ε? Βαλτο διπλα σε ενα Aune s16, ενα Grace, Mytek, M2Tech, Gustard και πες μου αν ειναι καλυτερο απο αυτα, αν κερδιζει και αν χανει σε καποια χαρακτηριστικα, οχι αυτες τις αερολογίες.

*Γενικος κανονας, αρθρα που συγκρινουν ενα οικονομικο προιον με ενα πολυ ακριβοτερο και οχι με τον αμεσο ανταγωνισμο ειναι άχρηστα για οποιοδηποτε συμπερασμα. Ειναι ο πιο φτηνος τροπος να σπρωξεις το εισαγωγικο προιον (παιζει το 90% του ακριβοτερου, @@ριες συμπερασμα δλδ).

Αν δεν ακουσουμε με τα αυτια μας συμπερασμα δεν βγαινει. Αντε να παραλαβεις Chris και μετα μολις το στρωσεις να μου το στειλεις 5 μερες να δω και εγω περι ου ο λογος.


Εντάξει, μην του την πέφτεις του καημένου του Mike, δεν έχεις άδικο όμως, αν διαβάσεις αυτό και μόνο το ριβιού του.

Αν παρακολουθήσεις το blog του θα δεις ότι έχει φτιάξει μια λίστα από τα DAC που συνιστά και βλέπω ότι το AresII κατέχει την θέση που φαντάζομαι ότι πραγματικά αξίζει.

https://twitteringmachines.com/twitteri ... rite-dacs/

Τέλος πάντων όταν παραλάβω το PontusII, θα το στρώσω και θα σου το στείλω.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Denafrips R2R discreet dac's

Unread post #100 by Dr Pan K » Wed Apr 28, 2021 11:11 pm

Λογικά μέχρι να το παραλάβεις, να το ακούσεις και να σου φύγει λίγο η κάψα εγώ θα έχω ενισχυτή και ηχεία στο σπιτι οπότε θα μπορώ να κάνω μια ακρόαση της προκοπής. Για να δούμε, κοντός ψαλμός..
Παναγιώτης

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register