Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Μία καινούρια ζωή

x.o.
Posts: 38
Joined: Sun Jan 07, 2018 6:49 pm

Re: Μία καινούρια ζωή

Unread post #11 by x.o. » Sat Jul 14, 2018 8:20 pm

Κατέβασα ρε παιδιά drivers απο τοι site της xmos και επαιξαν θαυμάσια. Ωστόσο μετά από λίγη ωρα ξεκίνησε ένα επαναλαμβανόμενο beep κατα τη διαρκεια του παιξίματος, Ξαναεγκατέστησα τα drivers επαιξαν πάλι για λίγο εξαιρετικά και μετά ξανά το beep. Αφου λοιπόν επαιξαν καλά τα xmos είπα να ζητήσω αδεια από την εταιρεία αλλά μου απάντησαν αυτό για την αγορά 150 τσιπακίων (ζητησαν την απόδειξη αγοράς). Ετσι λοιπόν ξεκίνησανα ψαχνω στο internet για drivers και βρήκα στο site υης jlsounds. Τα κατέβασα και έπιαξαν μια χαρά έως native dsd 128 (δεν εχω αρχεια με υψηλότερη ανάλυση). Σημειωτέον ο τεχνικός που έκανε τη μετατροπή μου είπε να αναζητήσω drivers για xmos. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του dac πράγμα που γίνεται πιο ουσιαστικό αν ληφθεί υπόψη η πολύ χαμηλή τιμή τηες μετατροπής για ενα εξαιρετικό αλλα ούτως η άλλως αχρηστο cd player.
x.o.
Posts: 38
Joined: Sun Jan 07, 2018 6:49 pm

Re: Μία καινούρια ζωή

Unread post #12 by x.o. » Sat Jul 14, 2018 8:36 pm

Tα drivers που κατεβασα από jlsounds εινι τα xmos xs1-u8 mfa (st). Επίσης είχα εγκατεστημενα drivers xmos που τα χρησιμοπ[οιούσα για ένα μετατροπές usb σε spdif , τα οποία το νεο dac δεν αναγνωρισε
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Μία καινούρια ζωή

Unread post #13 by DomieMic65 » Tue Jul 17, 2018 1:29 pm

Πολύ ενδιαφέρουσα προσπάθεια!
Αναμένουμε φωτό!!

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register