Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #91 by Chris1967 » Mon Jul 29, 2019 11:23 am

Αυτό έχει οθόνη, και βλέπω και balanced εξόδους, επίσης δεν ξέρουμε τι υπολογιστή θα έχει μέσα, είναι άγνωστο το πως θα παίζει σε σχέση με άλλα αυτής η μεγαλύτερης κατηγορίας, γενικά όμως θα παίζει καλά φαντάζομαι.

Κοίτα να δεις, τα πράγματα εξελίσσονται ραγδαία, και εφόσων δεν θέλεις αυτή την στιγμή ένα hiend streamer αλλά ούτε να μπλέξεις με diy, μάλλον βρίσκεις ένα Aries mini δεύτερο χέρι ή ένα Volumio Primo και κάνεις την δουλειά σου.

Όταν σε μερικά χρόνια τα προιόντα αυτά έχουν μεγαλύτερο βαθμό ωριμότητας και εσύ έχεις μπει για τα καλά στα ψηφιακά μέσα και έχεις μεγαλώσει την ψηφιακή σου βιβλιοθήκη τότε παίρνεις κάτι καλύτερο.
Χρήστος
platon
Posts: 93
Joined: Mon Apr 18, 2016 9:35 am

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #92 by platon » Wed Jul 31, 2019 11:48 pm

Δικιο εχεις..................θα το ψαξω ακομα λιγο και βλεπουμε.
scrap
Posts: 28
Joined: Mon May 22, 2017 6:45 pm

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #93 by scrap » Sun Mar 15, 2020 11:58 am

Χαιρετώ,
τελικά η αγορά έγινε. Αλλαξε το αρχικό σχέδιο που αφορούσε SACD player, και προτιμήθηκε Pro-Ject dac DS2 ultra σε συνδιασμό με transport DS 2T και τροφοδοτικό DS 2 sources.
Ευχαριστημένος δηλώνω. Είχα ακούσει το εν λόγω dac στο σύστημά μου και μου άρεσε. Δοκίμασα και άλλα, με τις διαφορές να μην είναι συγκλονιστικές.
Ο χαρακτήρας του συστήματος δείχνει μαλακός και ήπιος. Αυτός ήταν και ο κύριος λόγος προτίμησης.
ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις - συμβουλές
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #94 by Dr Pan K » Mon Mar 16, 2020 8:46 am

scrap wrote:Χαιρετώ,
τελικά η αγορά έγινε. Αλλαξε το αρχικό σχέδιο που αφορούσε SACD player, και προτιμήθηκε Pro-Ject dac DS2 ultra σε συνδιασμό με transport DS 2T και τροφοδοτικό DS 2 sources.
Ευχαριστημένος δηλώνω. Είχα ακούσει το εν λόγω dac στο σύστημά μου και μου άρεσε. Δοκίμασα και άλλα, με τις διαφορές να μην είναι συγκλονιστικές.
Ο χαρακτήρας του συστήματος δείχνει μαλακός και ήπιος. Αυτός ήταν και ο κύριος λόγος προτίμησης.
ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις - συμβουλές


Ενδιαφερουσα κινηση. Νομιζω πως μπορεις να βαλεις και εξωτερικα τροφοδοτικα για περαιτέρω αναβαθμιση, ειδικα στο DAC. Ανεβασε καμια φωτογραφια απο το συστημα στην παρουσα μορφη του οποτε εχεις χρονο.
Παναγιώτης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #95 by Chris1967 » Mon Mar 16, 2020 11:05 am

Καλορίζικα και καλοάκουστα, ΑΚΜ 4490 γλυκός και μαλακός ήχος σίγουρα.

Πάνο, έχει πάρει όλο το πακέτο DAC/Transport και το DS2 τροφοδοτικό.

Κι εγώ θα ήθελα να σε παροτρύνω να κάνεις παρουσίαση το σύστημα σου [wavegreen]
Χρήστος
scrap
Posts: 28
Joined: Mon May 22, 2017 6:45 pm

Re: Αναζήτηση ψηφιακής πηγής

Unread post #96 by scrap » Mon Mar 16, 2020 7:01 pm

Chris1967 wrote:Καλορίζικα και καλοάκουστα, ΑΚΜ 4490 γλυκός και μαλακός ήχος σίγουρα.

Πάνο, έχει πάρει όλο το πακέτο DAC/Transport και το DS2 τροφοδοτικό.

Κι εγώ θα ήθελα να σε παροτρύνω να κάνεις παρουσίαση το σύστημα σου [wavegreen]


Ευχαριστώ, θα κάνω σχόλια σχετικά με το σύστημα.

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register