Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[Hands On] Qobuz streaming service

AthanasiosL
Posts: 388
Joined: Mon Jan 22, 2018 5:00 pm

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #191 by AthanasiosL » Sun Jun 21, 2020 10:40 am

Εμένα θα με υοθετήσει κάποιος? Ψάχνω για πατέλα qobuz.
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 640
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #192 by andreasecon » Sun Jun 21, 2020 10:54 am

Αγγελε σου ηρθε email για το πλανο family ? Γιατι εγω που ειμαι στο Αμερικανικο μου ηρθε. Αρα αν δεν ελαβες δεν θα υπαρχει το πλανο στην Ευρωπη
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #193 by angpsi » Sun Jun 21, 2020 12:12 pm

andreasecon wrote:Αγγελε σου ηρθε email για το πλανο family ? Γιατι εγω που ειμαι στο Αμερικανικο μου ηρθε. Αρα αν δεν ελαβες δεν θα υπαρχει το πλανο στην Ευρωπη

Nope. Το έψαξα, δεν παίζει στους Γάλλους, νομίζω ούτε και οπουδήποτε στην Ευρώπη... Κανονικά χρειάζονται ένα χέσιμο ολκής με τις μ@λακίες που κάνουν (2η φορά!), έλα όμως που οι περισσότεροι ντόπιοι είμαστε στην υπηρεσία με πλάγια μέσα.
Άγγελος
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #194 by DomieMic65 » Sun Jun 21, 2020 7:32 pm

Εντάξει... μ@..κια ολκής του Q.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #195 by Dr Pan K » Mon Jun 22, 2020 9:41 am

Σε εμενα (με Αμερικανικο προφιλ απο την Q) μου ηρθε η ειδοποιηση για family plan.. Στην Ευρωπη δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο..
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #196 by angpsi » Thu Jun 25, 2020 9:29 am

Τα νεότερα είναι πέρασα κι εγώ στο αμερικάνικο Qobuz. Όσον αφορά στην μαμά Qobuz.fr, έχεσα τους Γάλλους γραπτώς για την τιμολογιακή τους πολιτική και την αδυναμία τους να είναι συνεπείς με την άλλη πλευρά του Ατλαντικού και έκλεισα την συνδρομή μου.

Οι κατάλογοι μεταξύ των δύο υπηρεσιών έχουν μικροδιαφορές και έχω βρει ήδη κάποια άλμπουμ από τα αγαπημένα μου που ενώ ήταν διαθέσιμα στον έναν δεν είναι διαθέσιμα στον άλλο. Επίσης οι curated λίστες και τα άρθρα είναι διαφορετικά. Eμένα ίσως να με ενδιέφεραν λίγο περισσότερο εκείνες των Γάλλων (μου αρέσει αρκετά η δισκογραφία τους) αλλά ακόμα είναι νωρίς για να πω και για το τι προσφέρουν οι απέναντι.

Kαταλαβαίνω ότι ίσως η επιθετική πολιτική των Αμερικανών να είναι τέτοια διότι μπορεί να μην έχουν πετύχει ακόμα τα νούμερα συνδρομών που θα ήθελαν. Από την άλλη μεριά δεν βρίσκω σωστό να υπάρχουν τέτοιες διαφορές μεταξύ δύο ανάλογων πλατφορμών, όποιοι κι αν είναι οι λόγοι που τους οδήγησαν εκεί. Στην τελική ανάλυση, και οι δύο πλατφόρμες εμφανίζονται ως η ίδια εταιρεία στα στοιχεία τους.
Άγγελος
AthanasiosL
Posts: 388
Joined: Mon Jan 22, 2018 5:00 pm

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #197 by AthanasiosL » Fri Jun 26, 2020 1:10 am

Εύγε Αγγελε [thumbup] Μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες?
User avatar
Audiohub Mod Team
Posts: 94
Joined: Sat Apr 16, 2016 7:19 pm
Contact:

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #198 by Audiohub Mod Team » Fri Jun 26, 2020 8:13 am

AthanasiosL wrote:Εύγε Αγγελε [thumbup] Μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες?


Το Audiohub.gr κρατάει αποστάσεις απο παράτυπες τακτικες. Προσοχή σε αυτα που γράφουμε.
Διαχειριστική ομάδα
AthanasiosL
Posts: 388
Joined: Mon Jan 22, 2018 5:00 pm

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #199 by AthanasiosL » Fri Jun 26, 2020 10:40 pm

[thumbup]
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: [Hands On] Qobuz streaming service

Unread post #200 by DomieMic65 » Mon Jul 06, 2020 2:55 pm

Μετά από έξι μήνες πραγματικά premium μουσικής απόλαυσης αναγκάστηκα να διακόψω την συνδρομή μου!
Υποτίθεται πως θα το έκανα πολύ νωρίτερα αλλά συνεχώς έδινα έναν μήνα ακόμα...
Επιστροφή στην τοπική βιβλιοθήκη και στο "καλό" και τίμιο Spotify!

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register