Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

User avatar
Στέλιος Π.
Posts: 149
Joined: Mon Apr 18, 2016 3:45 pm

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #41 by Στέλιος Π. » Wed Nov 07, 2018 11:55 am

pankon wrote:Συνονόματε, το Τρύλετ το είπα για πλάκα. Αλλά από την απάντησή σου καταλαβαίνω ότι κι αυτό έχει δοκιμαστεί! Μα όλα πια;

TritonX λοιπόν. Και πού το βρίσκουμε; Μόνο στο ιμπέι ή έχει και πουθενά στου Παπάγου; :lol:


Ebay και καθαρισες.

Ετσι κι αλλιως η ποσοτητα που χρειαζεσαι per lt ειναι μηδαμινη, περιπου 5ml.

Παιρνοντας δλδ 50ml (εγω πηρα 100 :P ) εχεις για παρα πολυ καιρο :)

Αν θυμαμαι καλα το πηρα απο ενα γερμανο (να μην μπλεκεις και με τελωνεια κλπ)

Ισοπροπυλικη απο καποιο καταστημα με χημικα, ειδικα αν κατεβαινεις βολτα στο κεντρο, εκει στα στενα κατω απο τη Σωκρατους εχει μερικα.

WFI (οχι δεξτροζη) απο οποιοδηποτε φαρμακειο, πωλειται με το lt.
V = dU/dq | I = dq/dt | P = dU/dt = V·I = I2·R = V2/R | V = I·R
User avatar
Jim
Posts: 433
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:24 pm

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #42 by Jim » Wed Nov 07, 2018 9:45 pm

pankon wrote:Συνονόματε, το Τρύλετ το είπα για πλάκα. Αλλά από την απάντησή σου καταλαβαίνω ότι κι αυτό έχει δοκιμαστεί! Μα όλα πια;

TritonX λοιπόν. Και πού το βρίσκουμε; Μόνο στο ιμπέι ή έχει και πουθενά στου Παπάγου; :lol:


έλα γείτονα
έχω να σε φιλέψω
[beer]
User avatar
pankon
Contributor
Posts: 1324
Joined: Thu Mar 30, 2017 9:35 pm
Location: Athens + Thessaloniki

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #43 by pankon » Wed Nov 07, 2018 11:19 pm

Ευχαριστώ πολύ, φίλε γείτονα, για την ευγενική προσφορά για "κέρασμα". Πρέπει να κανονίσουμε ακρόαση την άλλη ή την παράλλη βδομάδα, γιατί έχω διάφορα "καλούδια", που μάζεψα από την τελευταία φορά που βρεθήκαμε. Κεφαλή DL-103R με Namiki διαμάντι, παθητικό προενισχυτή, καλώδια Belden, κτλ, κτλ. Σε δουλειά να βρισκόμαστε...!

Να οργανώσω μια μάζωξη της γνωστής παρέας; [musicphones] [dance]
User avatar
Jim
Posts: 433
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:24 pm

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #44 by Jim » Thu Nov 08, 2018 8:27 am

Σχεδόν άλλο σύστημα δλδ
νομίζω μία ακρόαση επιβάλεται ;)
User avatar
geovar
Posts: 161
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:02 pm

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #45 by geovar » Sun Aug 14, 2022 12:58 pm

Επειδή μου τελειώνει το καθαριστικό υγρό που χρησιμοποιώ, έχω παραγγείλει 100 ml TERGITOL 15-9-S που αντικαθιστά πλέον το TRITON X100 που για διάφορους λόγους απαγορεύεται (;)
Το κόστος είναι 19,90 και περιμένω το κόστος αποστολής. Υπάρχει κάποιος που θέλει να μοιραστούμε ποσότητα και κόστος; Πιστεύω πως 50ml για τον καθ'ένα μας θα είναι αρκετά για καιρό Το κόστος μεταφορικών πιστεύω να το ξέρω σε λίγες μέρες και να οριστικοποιήσω την παραγγελία.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #46 by Dr Pan K » Sun Aug 14, 2022 10:37 pm

Triton X υπάρχει σε αφθονία στο διαδίκτυο Γιώργο. Και το Tergitol μια χαρά θα σε βολέψει. Εγώ έχω αρκετό από το πρώτο οπότε δεν θα συμμετάσχω
Παναγιώτης
User avatar
geovar
Posts: 161
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:02 pm

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #47 by geovar » Mon Aug 15, 2022 3:39 pm

Το είδα Παναγιώτη, αλλά υπάρχουν και απαγορευτικά και δε θέλω να το διακινδυνέψω. Υπάρχει ένας Ούγγρος που είναι ακριβός και δεν αναφέρει τι διάλυμα είναι. Αυ΄τό που βρήκα είναι Lab. Grade.
Με την ευκαιρία σου εύχομαι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και να χαίρεσαι την οικογένειά σου.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7872
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Πλυντήρια δίσκων και καθαριστικά

Unread post #48 by Dr Pan K » Tue Aug 16, 2022 5:44 pm

Κατα καιρους και λογω δουλειας και αλλων hobby εχω φερει πιο ιδιαιτερα χημικα, χωρις ποτε να κολλήσει κατι στο τελωνειο ή στα ΕΛΤΑ παντως.
Παναγιώτης

Return to “Αναλογικός ήχος”



Login · Register