Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #11 by Dr Pan K » Fri Dec 02, 2016 7:07 pm

Ανετα ΟΚ, αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο πρέπει να ειναι ασυρματα ή οχι. Γιατι πχ ενα Beyer ή HiFiMan ειναι άνετο και ευχάριστο στον ηχο αλλα θελει και κάποια ψιλοοδηγηση για να αποδωσει τα μέγιστα ενω ταυτόχρονα δεν υπάρχει σε ασύρματο.

Αν δλδ βγει ο παράγοντας "ασύρματο" απο την μεση, και με το budget παντα εως τα 300 ευρω, πρεπει να σκεφτείς που θα παει να κουμπώσει και αν η πηγή εχει ικανοποιητική ενίσχυση οι επιλογές αυξάνονται δραματικά. Αν παλι η πηγή δεν προσφέρει ουσιαστική ενίσχυση τοτε κοιτάς κατι πιο ευκολοδηγητο.
Παναγιώτης
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #12 by Gojakla » Fri Dec 02, 2016 7:34 pm

Τα HiFiMan ειναι σχετικα βαρια και δεν θα τα συνιστουσα καθολου. Τα beyer βγαινουν σε εκδοσεις με 80Ω & 250Ω. Υποθετω οτι δεν θα χρειαστεις και ενισχυτη επιπροσθετως.

Σε ασυρματα απο την αλλη, δεν εχω ακουσει καποιο ζευγαρι αλλα θα πηγαινα μαλλον στα AKG ή Senn...
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #13 by Jazzer » Fri Dec 02, 2016 8:02 pm

Θα συνδέονται κυρίως σε ένα σύγχρονο desktop (i7, 16 gb με ssd) από την κάρτα ήχου μιας μητρικής gigabyte, το οποίο χρησιμοποιείται για gaming, photoshop, ζωγραφική και μουσική από τη σύζυγο.
Ο παράγοντας "ασύρματο" την ενδιαφέρει διότι στον ίδιο χώρο υπάρχει ένα μικρό εργαστήρι ζωγραφικής, οπότε η ευκολία που προσφέρει είναι επιθυμητή.
Οπότε υποθέτω ότι δεν έχουμε και την καλύτερη οδήγηση, αλλά με κάποιους συμβιβασμούς δεν θα έχουμε θέμα σωστά ;
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #14 by Dr Pan K » Fri Dec 02, 2016 8:35 pm

Θες ευκολο-οδηγητα ακουστικά.

Θα μπορούσε η συζυγος να παει μια βόλτα για δοκιμές? Αν δλδ βγουν 2-3 προτάσεις να παει να τα ακούσει (γιατι το ακουστικό ειναι και πολυ προσωπική υπόθεση). Sony και V-Moda πρεπει να υπάρχουν για δοκιμη εδω Αθήνα.
Παναγιώτης
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #15 by Jazzer » Fri Dec 02, 2016 9:26 pm

Θα πάμε μαζί Πάνο, δε θέλει να αγοράσουμε αν πρώτα δε βεβαιωθεί ότι είναι ξεκούραστα και άνετα όσο γίνεται. Sony και V-Moda οπωσδήποτε στη λίστα, πάντως και τα υπόλοιπα μοντέλα που προτάθηκαν φαίνονται εξαιρετικά.
Πάντως εγώ θε θέλω να μπλέξω με ακουστικά, μου φτάνει το ωραίο μπλέξιμο με το πικάπ ! :-D
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #16 by Dr Pan K » Fri Dec 02, 2016 10:20 pm

Ασε, παω να μπλέξω εγω με ακουστικά και πολυ άσχημα.. Ο Chris μου ελεγε πριν λιγο στο τηλέφωνο να παρω συνοδα πολλών χιλιάδων ευρω..

Και κατι αλλο, να δει και πως τις κάθονται στο κεφάλι και τα αυτια. Εγω πχ δεν βολεύομαι καθόλου με τα over the ear, θελω οπωσδήποτε μεγαλα ακουστικά
Παναγιώτης
jemo
Posts: 36
Joined: Sat Apr 23, 2016 11:00 am
Contact:

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #17 by jemo » Tue Feb 21, 2017 4:48 pm

There are also the MEZE 99 Classic!
Clossed and way above their price of 309€
At Aurion.... to try...

Meze Headphones - Brand Presentation copy.pdf
(1.83 MiB) Downloaded 194 times


lifestyle-99-9.jpg
lifestyle-99-9.jpg (607.42 KiB) Viewed 3276 times
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #18 by Jazzer » Mon Mar 20, 2017 9:19 pm

Tα Sennheiser Momentum Wireless black είναι εδώ και λίγες μέρες στο σπίτι.
Πρόκειται για ποιοτική και στιβαρή κατασκευή, εφαρμόζουν με άνεση και έχουν πολύ καλό ήχο, καθώς και σύνδεση bluetooth, όπως δηλαδή τα θέλει η σύζυγος μου.
Αγοράστηκαν από τον Νάκα
http://www.nakas.gr/prd/SENNHEISER-MOMENTUM-WIRELESS-BLACK-AKOISTIKA-ME-MIKROFONO-BT
και ακολουθούν σχετικές φωτό
[image]Image[/image]
[image]Image[/image]
[image]Image[/image]

Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις και τη βοήθεια σας ! :-)
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #19 by Chris1967 » Wed Mar 22, 2017 2:34 pm

Καλορίζικα και καλοάκουστα! [wavegreen] Αυτό είναι σίγουρα καλό (δηλαδή πρέπει να παίζει στην καλύτερη και με σβηστό την αποθορηβοποίηση όπως τα ενσύρματα Momentum με 100 ευρώ φτηνότερα) αλλά είναι και ακριβότερο από τα 300 που είχες πει ότι θα διαθέσεις.

Enjoy!! [beer]
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Προτάσεις για ακουστικά έως 300 ευρώ

Unread post #20 by Dr Pan K » Wed Mar 22, 2017 2:40 pm

Ο Νακας τα έχει σε προσφορά στα 370, νομίζω καλή τιμή για ένα ακουστικό που είχε κάνει αρκετό ντόρο στο λανσάρισμα του
Παναγιώτης

Return to “Ακουστικά”



Login · Register