Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Με τι headfi gear ακούμε?

Sonorus
Posts: 64
Joined: Wed Oct 04, 2017 8:52 am

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #171 by Sonorus » Sun Jun 02, 2019 9:09 pm

Με γεια.
Από που τα πήρες?

Μέρα με την νύχτα με αυτά που είχες!
fragoulisnaval
Posts: 46
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:39 pm

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #172 by fragoulisnaval » Sun Jun 02, 2019 9:30 pm

Από τον εδώ αντιπρόσωπο, έχει ακόμα ένα τελευταίο κομμάτι (το δικό μου ήταν το προτελευταίο). Τα άκουσα δίπλα σε grado reference και με έπεισαν για την απόδοσή τους.

Ηδη σήμερα μαζί τους άκουσα περισσότερες ώρες απότι όλη την προηγούμενη εβδομάδα στο μεγάλο σύστημα
Sonorus
Posts: 64
Joined: Wed Oct 04, 2017 8:52 am

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #173 by Sonorus » Sun Jun 02, 2019 10:13 pm

Πολύ καλή επιλογή
Είναι το πιο vfm critical listening ακουστικό.
fragoulisnaval
Posts: 46
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:39 pm

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #174 by fragoulisnaval » Sun Jun 02, 2019 10:19 pm

Sonorus wrote:Πολύ καλή επιλογή
Είναι το πιο vfm critical listening ακουστικό.


Δεν ξέρω για critical listening, αλλά μέχρι τώρα τόσο ξεκούραστα από ακουστικά πρώτη μου φορά. Τα παλιά μου ακουστικά πλέον μόνο εν κινήσει πλέον 8-)

Ενας φίλος μου έχει τα HD600 και ήδη κανονίζουμε από βδομάδα να τα ακούσουμε δίπλα δίπλα ( και αυτός τα δικά του σε προσφορά τα βρήκε αλλά αναγκάστηκε και πήρε και ενισχυτή ακουστικών :mrgreen: )
Sonorus
Posts: 64
Joined: Wed Oct 04, 2017 8:52 am

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #175 by Sonorus » Sun Jun 02, 2019 11:30 pm

Εντάξει εσύ ήδη είχες το καλό το εργαλείο!
Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η σύγκριση.
fragoulisnaval
Posts: 46
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:39 pm

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #176 by fragoulisnaval » Mon Jun 03, 2019 1:25 pm

Θα ενημερώσω καταλλήλως.

Σκέφτομαι μέχρι ποιό ακουστικό, πλην stax και συναφών, με παίρνει μέχρι να τερματίσει ο questyle....
Sonorus
Posts: 64
Joined: Wed Oct 04, 2017 8:52 am

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #177 by Sonorus » Mon Jun 03, 2019 1:47 pm

Φαντάζομαι δεν τερματίζει , ειδικά σε θέμα ποιότητας τα σηκώνει όλα.
Σε ισχύ ίσως τον τερματίσει κανένα πολύ δύσκολο planar.
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #178 by angpsi » Mon Jun 03, 2019 5:10 pm

fragoulisnaval wrote:Από τον εδώ αντιπρόσωπο, έχει ακόμα ένα τελευταίο κομμάτι (το δικό μου ήταν το προτελευταίο). Τα άκουσα δίπλα σε grado reference και με έπεισαν για την απόδοσή τους.

Ηδη σήμερα μαζί τους άκουσα περισσότερες ώρες απότι όλη την προηγούμενη εβδομάδα στο μεγάλο σύστημα

Καλοάκουστα, ωραία θα ήταν να είχαμε και λίγο αναλυτικότερες εντυπώσεις! Μήπως παρ' ελπίδα ήταν διαθέσιμα / έχεις ακούσει και τα Arya;
Άγγελος
fragoulisnaval
Posts: 46
Joined: Sun Apr 17, 2016 10:39 pm

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #179 by fragoulisnaval » Mon Jun 03, 2019 6:20 pm

angpsi wrote:
fragoulisnaval wrote:Από τον εδώ αντιπρόσωπο, έχει ακόμα ένα τελευταίο κομμάτι (το δικό μου ήταν το προτελευταίο). Τα άκουσα δίπλα σε grado reference και με έπεισαν για την απόδοσή τους.

Ηδη σήμερα μαζί τους άκουσα περισσότερες ώρες απότι όλη την προηγούμενη εβδομάδα στο μεγάλο σύστημα

Καλοάκουστα, ωραία θα ήταν να είχαμε και λίγο αναλυτικότερες εντυπώσεις! Μήπως παρ' ελπίδα ήταν διαθέσιμα / έχεις ακούσει και τα Arya;


Δεν ρώτησα και δεν ξέρω αν υπήρχαν. Δεν τα έχω ακούσει και να πώ την αλήθεια, έγινε και λίγο στην τύχη η αγορά τους.

Είχα πεί στο φίλο μου ότι ψάχνομαι να αλλάξω τα ακουστικά που έχω και αν πέσει κάτι στην αντίληψή του να με ενημερώσει. Ετυχε να πέρσει στα χέρια του το συγκεκριμένο ακουστικό (αυτός έχει τα grado) και μου λέει έλα να τα ακούσεις, είναι πολύ καλά.

Πήγα, τα άκουσα, μου άρεσαν, τα έκλεισα :mrgreen:
Sonorus
Posts: 64
Joined: Wed Oct 04, 2017 8:52 am

Re: Με τι headfi gear ακούμε?

Unread post #180 by Sonorus » Mon Jun 03, 2019 7:27 pm

Έτσι γίνονται οι δουλείες!
Το πολύ το ψάξιμο μόνο μπελάδες φέρνει....

Return to “Ακουστικά”



Login · Register