Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Mini CanJam meeting

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #31 by Dr Pan K » Tue Sep 12, 2017 12:21 am

Αγγελε θέλω να πιστεύω οτι το Mojo δεν θα το δώσεις στον Δημητρη μολις τελειώσεις τις δοκιμές σου (οχι τπτ άλλο αλλα το χρησιμοποιώ αρκετά..) :mrgreen:
Παναγιώτης
dapost
Posts: 460
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #32 by dapost » Tue Sep 12, 2017 8:58 am

Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει λιγουλάκι το δικό μου mojo και συνεπώς πολύ ευχαρίστως το κρατάω επ' αόριστον μόλις το βαρεθεί ο Άγγελος. :-D :-D :-D
Δημήτρης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #33 by angpsi » Tue Sep 12, 2017 10:57 am

Αν το πιστεύετε, ακόμα δεν έχω κάτσει να το ακούσω! Διαβολεμένη εβδομάδα η τρέχουσα...
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #34 by angpsi » Wed Sep 13, 2017 6:45 pm

Τελικά χθες δούλευα μέχρι τις 4μιση το πρωί, και τουλάχιστον είχα την ευκαιρία να ακούσω λίγο το Mojo. Σε πρώτη εντύπωση μου είχε φανεί κοντά στο Mimby αλλά τώρα βλέπω πως είναι πιο σφιχτό και αναλυτικό, με καλύτερο διαχωρισμό ιδίως στα χαμηλά. Υποθέτω ότι πέρα από την όποια ποιοτική διαφορά μεταξύ των δύο DAC, θα πρέπει να παίζει ρόλο και η διαφορά μεταξύ Δ/Σ και Multibit. Οι ακροάσεις θα συνεχιστούν αύριο.

Φυσικά όποτε το χρειαστείτε πείτε μου και κανονίζουμε για την επιστροφή του.

Δυστυχώς ακόμα δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το μυαλό μου το FiiO του Chris! Έφταιγε το πρόγραμμα που είχε βάλει ή είναι πράγματι τόσο καλό;
Άγγελος
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1495
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #35 by Chris1967 » Wed Sep 13, 2017 7:09 pm

Το Mojo είναι πράγματι αναλυτικότερο, πιο ισορροπημένο και πιο σφιχτό από το Mimby, ότι και αν λένε κάποιοι σε κάποια (σε ένα) ξένα φόρα. Οπότε είναι καλύτερο. Υπάρχει βέβαια και η διαφορά τιμής οπότε είναι προϊόντα από διαφορετικές κατηγορίες, συν το γεγονός ότι το Mojo έχει πάρει τα εύσημα από τους πιο πολλούς ριβιούερ παγκόσμια. Μόνο η γνωστή μικρή ομάδα το βρίζει.

Το Mojo δεν είναι ΔΣ, είναι FPGA. αν θες δες λίγο και το ριβιού μου viewtopic.php?f=10&t=257

Χεχεχεχε... το μουσικό πρόγραμμα στο Fiio ήταν απολύτως τυχαίες επιλογές από την μεγάλη jazz συλλογή μου και μάλιστα μερικά ήταν και LP rip αγνώστου προελεύσεως τα οποία έσπευσε να μου κατηγορήσει και ο Πάνος [wavegreen] αλλά εγώ τα έχω διότι δεν υπάρχουν πουθενά άλλες μορφές ψηφιακών αρχείων για την συγκεκριμένη μουσική.

Ναι το Fiio X5 3rd Gen, παίζει πολύ καλά.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Mini CanJam meeting

Unread post #36 by Dr Pan K » Wed Sep 13, 2017 7:39 pm

Άγγελε διάβασε το review του Chris για να πάρεις μια ιδέα του τι παίζει. Και όπως είπε δεν είναι ΔΣ αλλά γραμμένο επάνω σε FPGA με ένα μονομπιτο τελευταίο πέρασμα στην έξοδο. Και Ναι, παίζει πολύ καλά.
Παναγιώτης

Return to “Ακουστικά”



Login · Register