Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[Hands on] Final D8000 headphones

User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #61 by angpsi » Tue Jul 31, 2018 2:20 pm

Ο γιατρός λέει ότι τα ακουστικά θέλουν ακόμα τουλάχιστον 100 ώρες στρώσιμο. Δυστυχώς δεν έχω κάτι ισχυρότερο από το Mojo για να κάνω δουλειά... Μήπως κανείς από την παρέα μπορεί να μου διαθέσει κάποιο amp ή dac/amp με ικανά γκάζια για να συνεχίσω το θεάρεστο έργο τώρα που ο Παν έφυγε για Ζάκυνθο;
Άγγελος
AthanasiosL
Posts: 388
Joined: Mon Jan 22, 2018 5:00 pm

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #62 by AthanasiosL » Tue Jul 31, 2018 3:28 pm

Είμαι διακοπές, λίγο πρίν να το έγραφες θα σου έδινα το brooklyn. Δεν μπορείς να βρείς ένα mytek από αυτά που γυροφέρνουν?
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #63 by Dr Pan K » Tue Jul 31, 2018 4:04 pm

Θα του έδινα το δικό μου αλλά το πήρα μαζί στο εξοχικό..
Παναγιώτης
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #64 by Gojakla » Tue Jul 31, 2018 7:34 pm

Αν ο Lehmann Black Cube επαρκει, ειναι διαθεσιμος Αγγελε.
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #65 by angpsi » Tue Jul 31, 2018 8:51 pm

Gojakla wrote:Αν ο Lehmann Black Cube επαρκει, ειναι διαθεσιμος Αγγελε.

Σ' ευχαριστώ για την προσφορά Αντώνη. [beer]

Βλέπω ότι ο Lehmann έχει output 400mW στα 60Ω που είναι ακριβώς η αντίσταση των D8000. Έχω την εντύπωση ότι είναι καλά για την δουλειά που το θέλουμε, χωρίς βεβαίως να συγκρίνονται με τα 10W/50Ω του Primavera. Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη ας μας πει.

Θα σε πάρω να κανονίσουμε!
Άγγελος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #66 by Dr Pan K » Tue Jul 31, 2018 9:08 pm

Μια χαρά θα κάνει την δουλειά του ο Black. Προχώρα
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #67 by angpsi » Thu Aug 02, 2018 3:56 pm

Μετά από αρκετές μέρες ξαναέβαλα τα ακουστικά στο κεφάλι μου με τον Mojo. Παρότι ακούω αυτό που μου είπε και ο Χρήστος, δηλαδή λίγο συγκρατημένες μεσαίες και ίσως λίγο ρολαρισμένο στα χαμηλά, το συνολικό αποτέλεσμα παραμένει ιδιαίτερα εθιστικό. Κύρια χαρακτηριστικά η ακρίβεια, η τονική ισορροπία και η σφιχτή απεικόνιση των δρώμενων. Το μπάσο μπορεί να μην είναι Abyssαλέο αλλά είναι γεμάτο και τρομερά σφιχτό, ψηλά πάει αέρα χωρίς να ξυρίζει, και στην μέση είναι καθαρό χωρίς να γυρίζει ποτέ σε mellow. Η σκηνή παραμένει ανοιχτή και με πολύ καθαρή περιγραφή. Ίσως μπορώ να διακρίνω κάποιο άνοιγμα σε σχέση με πριν τον Primavera, ωστόσο μπορεί να είναι και ψυχολογικό. Είμαι περίεργος να δω πώς θα παίξουν και πάνω στον Lehman.

Συνολικά βρίσκω πως είναι ένα σωστό ακουστικό που είναι κρίμα να μην έχει διαφημιστεί όσο του αξίζει.

Disclaimer: Έχω βγάλει τα D8000 σε αγγελία γιατί βρίσκω πως είναι πολυτέλεια να τα κρατήσω. Όποιος διαβάζει ελπίζω να μην θεωρήσει ότι γράφω θετικά για προσωπικό όφελος. Δυστυχώς μου αρέσουν πάρα πολύ και δεν μπορώ να γράψω κάτι λιγότερο. Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση για ακρόαση ώστε να σχηματίσει προσωπική άποψη.
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #68 by angpsi » Thu Aug 02, 2018 4:20 pm

AthanasiosL wrote:Είμαι διακοπές, λίγο πρίν να το έγραφες θα σου έδινα το brooklyn. Δεν μπορείς να βρείς ένα mytek από αυτά που γυροφέρνουν?

Θανάση, με την ευκαιρία να σου πω κι εσένα ένα ευχαριστώ κι ας μην τα καταφέραμε! Κρίμα γιατί ο Brooklyn έχει ικανά γκάζια, άσε που θα τον δοκίμαζα και στο δικάναλο σύστημα ως DAC.
[beer]
Άγγελος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #69 by Dr Pan K » Thu Aug 02, 2018 5:32 pm

Είναι καλό ακουστικό, θα είναι κρίμα να το αποχωριστεις Άγγελε. Από την άλλη με τα χρήματα μπορείς να κάνεις κινήσεις προς άλλες κατευθύνσεις (DAC?)
Παναγιώτης
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: [Hands on] Final D8000 headphones

Unread post #70 by angpsi » Thu Aug 02, 2018 6:26 pm

Dr Pan K wrote:Είναι καλό ακουστικό, θα είναι κρίμα να το αποχωριστεις Άγγελε. Από την άλλη με τα χρήματα μπορείς να κάνεις κινήσεις προς άλλες κατευθύνσεις (DAC?)

Yup!... Από την άλλη αν το κρατήσω μάλλον θα με βάλει σε περισσότερα έξοδα γιατί είναι κρίμα να παίζει μόνο μέσα από το Mojo.
Άγγελος

Return to “Ακουστικά”



Login · Register