Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Το σύστημά μου.

User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #111 by kostas6a3 » Thu Apr 21, 2022 7:31 am

Χθές (20Απρ2022) πέρασε ο Χρήστος από το σπίτι. Ακούσαμε αρκετή ώρα, έγιναν κάποιες δοκιμές και βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα για μας.
Εν αναμονή λοιπόν των δημοσιεύσεων του Χρήστου και του Παναγιώτη, μιας και ο διακόπτης της UpTone θα πάει προς Ζάκυνθο μετά το Πάσχα.
Κώστας
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #112 by angpsi » Thu Apr 21, 2022 11:05 am

Κωστάκη, πολλά μυστικά κρατάτε εκεί με τον Χρήστο! :lol: Γράψτε τίποτα, έτσι για να ζεσταινόμαστε κι εμείς λίγο μέχρι το μεγάλο ριβιού!
Άγγελος
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #113 by Chris1967 » Fri Apr 22, 2022 12:18 pm

Ακούσαμε σχεδόν όλους τους συνδυασμούς που μπορεί να γίνουν με το Sotm, Silent Angel και ODroid, τόσο με τα λειτουργικά τους απευθείας όσο και με το Roon, με τα δύο switch Bonn και EtherRegen, και με την παρουσία ή απουσία του DDC Denafrips Iris, επάνω στο Pontus II, απο USB ή I2S.

Τα αποτελέσματα ήταν αποκαλυπτικά τόσο για το θέμα των switch όσο και για το εάν χρειάζεται ή όχι ένα DDC.

Επειδή επίκειται hands on για τα Silent Angel, τα τεστ στην Ζάκυνθο, και επειδή είναι Πάσχα και λείπω στο εξοχικό, όλα θα ανακοινωθούν με εκτενή ποστ κάπου προς το τέλος Μαΐου φαντάζομαι, οπότε λίγη υπομονή.

Καλό Πάσχα σε όλους!!! [wavegreen]
Χρήστος
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #114 by kostas6a3 » Sat Apr 23, 2022 9:35 am

Chris1967 wrote:Ακούσαμε σχεδόν όλους τους συνδυασμούς που μπορεί να γίνουν με το Sotm, Silent Angel και ODroid, τόσο με τα λειτουργικά τους απευθείας όσο και με το Roon, με τα δύο switch Bonn και EtherRegen, και με την παρουσία ή απουσία του DDC Denafrips Iris, επάνω στο Pontus II, απο USB ή I2S.


Έγραψα αρκετά μέτρα στο πήγαινε - έλα αλλάζοντας συνεχώς καλώδια [dance] .
Κώστας
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #115 by Jazzer » Thu May 26, 2022 11:00 am

Χθες το απόγευμα επισκέφθηκα τον Κώστα στο σπίτι του. Ήταν η πρώτη φορά και ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτος από το πόσο καλά παίζει το σύστημα του !!
Ο Κωστής έχει επιμεληθεί με μεγάλο μεράκι, τόσο το χώρο, όσο και ολόκληρη την αλυσίδα του ψηφιακού. Τα ΑΤC παίζουν πολύ όμορφα, αποδίδοντας σφιχτό μπάσο και λεπτομέρεια. Ακούσαμε υπέροχες μουσικές, με έμφαση στην αγαπημένη μας τζαζ.
Κώστα σε ευχαριστώ από καρδιάς για τη φιλοξενία και την υπέροχη παρέα !!
system.jpg
system.jpg (1.05 MiB) Viewed 1474 times
ehergen.jpg
ehergen.jpg (1.01 MiB) Viewed 1474 times
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #116 by kostas6a3 » Thu May 26, 2022 11:56 am

[quote="Jazzer"]Χθες το απόγευμα επισκέφθηκα τον Κώστα στο σπίτι του. Ήταν η πρώτη φορά και ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτος από το πόσο καλά παίζει το σύστημα του !!

Ομολογουμένως η παρέα του Γιώργου υπέροχη!!!
Μιλήσαμε, ακούσαμε αγαπημένη, κυρίως τζαζ μουσική.
Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά με πίτσα που δεν έχεις ξαναφάει :lol: :lol: :lol: μιας και χθες ήρθες κατευθείαν από τη δουλειά και ήσουν κουρασμένος.
Ευχαριστώ για την όμορφη παρέα.
ΥΓ. Μαρμελάδα έφαγες ;;;
Κώστας
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #117 by Jazzer » Thu May 26, 2022 12:05 pm

kostas6a3 wrote:
Jazzer wrote:Χθες το απόγευμα επισκέφθηκα τον Κώστα στο σπίτι του. Ήταν η πρώτη φορά και ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτος από το πόσο καλά παίζει το σύστημα του !!

Ομολογουμένως η παρέα του Γιώργου υπέροχη!!!
Μιλήσαμε, ακούσαμε αγαπημένη, κυρίως τζαζ μουσική.
Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά με πίτσα που δεν έχεις ξαναφάει :lol: :lol: :lol: μιας και χθες ήρθες κατευθείαν από τη δουλειά και ήσουν κουρασμένος.
Ευχαριστώ για την όμορφη παρέα.
ΥΓ. Μαρμελάδα έφαγες ;;;

Εννοείται ότι δοκίμασα σήμερα το πρωί λίγο πριν την τηλεργασία, υπέροχη μαρμελάδα και κυρίως hand made, ευχαριστώ πολύ !
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #118 by Chris1967 » Thu May 26, 2022 5:44 pm

Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια!! [beer] [wavegreen]
Χρήστος
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #119 by Geopolitis » Thu May 26, 2022 8:12 pm

Τι βλεπω; Δυο EtherRegen;
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #120 by kostas6a3 » Thu May 26, 2022 9:57 pm

Geopolitis wrote:Τι βλεπω; Δυο EtherRegen;

Έρχεται και τρίτο :lol: :lol: :lol:
https://www.club-hifi.com/forum/topics/ ... ccessoires
Κώστας

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register