Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Το σύστημά μου.

User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #101 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 12:58 pm

DomieMic65 wrote:Χαχαχα... όπως τα λες Άγγελε ... και λέγαμε πως τα αναλογικά έχουν "μπελάδες" :-D

Καλορίζικα όλα Κώστα!!
Να τα χαρείς!!!


Ευχαριστώ Μιχάλη, νασαι καλά.
Κώστας
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #102 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 12:59 pm

angpsi wrote:Γεια σου κι από εδώ Κώστα, μετά από τις εντυπώσεις που έχετε συζητήσει και δημοσίως με τον Χρήστο έχω περιέργεια να καταφέρω να έρθω ν' ακούσω κι εγώ όλες αυτές τις αλλαγές! Πάντως φαίνεται ότι όλες οι αλλαγές πάνε το σύστημα προς το καλύτερο και φαίνεται πια πως και στα ψηφιακά το παιχνίδι παίζεται κατα τον γνωστό audiophile τρόπο στις λεπτομέρειες... (κάθε λεπτομέρεια και χιλιάρικο, δηλαδή!) :lol:


Ευχαριστώ Άγγελε, πάρε δίωρη και έλα :lol: .
Κώστας
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #103 by Dr Pan K » Sun Apr 03, 2022 1:01 pm

To Etherregen είναι και στο δικό μου στόχαστρο, δείχνει έξυπνη υλοποίηση. Καλο θα ήταν βέβαια οι αλλαγές να γίνονται σταδιακά, μια την φορά για να καταλαβαίνουμε πως αλλάζει και αν βελτιώνεται ο ήχος. Αν ήμουν Αθήνα σίγουρα θα έπαιρνα για δοκιμή το συγκεκριμένο switch
Παναγιώτης
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #104 by Jazzer » Sun Apr 03, 2022 1:21 pm

Καλές ακροάσεις Κωστή, ελπίζω σύντομα να σε επισκεφτώ !
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #105 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 4:16 pm

Dr Pan K wrote:To Etherregen είναι και στο δικό μου στόχαστρο, δείχνει έξυπνη υλοποίηση. Καλο θα ήταν βέβαια οι αλλαγές να γίνονται σταδιακά, μια την φορά για να καταλαβαίνουμε πως αλλάζει και αν βελτιώνεται ο ήχος. Αν ήμουν Αθήνα σίγουρα θα έπαιρνα για δοκιμή το συγκεκριμένο switch

Υπάρχουν και εταιρείες courier [biker] [biker] .
Δεν έχω πρόβλημα να στο στείλω.
Όσο αφορά τις αλλαγές σταδιακά έγιναν.
Κώστας
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #106 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 4:17 pm

Jazzer wrote:Καλές ακροάσεις Κωστή, ελπίζω σύντομα να σε επισκεφτώ !

Άντε να δούμε Γιώργο. Ευχαριστώ.
Κώστας
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #107 by Dr Pan K » Sun Apr 03, 2022 8:54 pm

Το πιο πιθανό είναι μα έρθει μαζί με το Denafrips αν περάσει από εδώ ο Chris. Έτσι θα μου φύγει η ιδέα και για τα δύο Κώστα.

Δοκίμασες να ακούσεις το Etherregen με κάποιο πακακι αντι για το καλο τροφοδοτικό, για να δεις αν η τροφοδοσία του κάνει αισθητή διαφορά;
Παναγιώτης
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #108 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 9:01 pm

Dr Pan K wrote:Το πιο πιθανό είναι μα έρθει μαζί με το Denafrips αν περάσει από εδώ ο Chris. Έτσι θα μου φύγει η ιδέα και για τα δύο Κώστα.

Δοκίμασες να ακούσεις το Etherregen με κάποιο πακακι αντιβγια το καλο τροφοδοτικό, για να δεις αν η τροφοδοσία του κάνει αισθητή διαφορά;


Απαντώ πιο πάνω Παναγιώτη στον Χρήστο.
"Δεν το δοκίμασα καθόλου, παρόλο που ο Alex λέει ότι δεν έχουν ακούσει διαφορές. Στο review του Audiophile Style ο τύπος δοκιμάζει 3-4 γραμμικά και βρίσκει διαφορές.
Μια δοκιμή που ίσως κάποια στιγμή κάνω είναι να τροφοδοτήσω τον NAS με το Sbooster, το SOtM με το UltraCap και το etherREGEN με το δικό του. Πολλές μαζί αλλαγές που δεν ξέρω αν αξίζει."
Κώστας
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #109 by Dr Pan K » Sun Apr 03, 2022 9:07 pm

Ναι, όχι δλδ. Μια δοκιμή την φορά. Βγάλε το τροφοδοτικό του Etherregen και βάλτου ένα πακάκι χωρίς να πειράξεις τπτ άλλο. Ακούς τα 40 πρώτα δευτερόλεπτα από ένα κομμάτι, πατάς pause, αλλάζεις τροφοδοτικό και ξανά ακούς το ίδιο κομμάτι από την αρχή.
Παναγιώτης
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #110 by kostas6a3 » Sun Apr 03, 2022 9:12 pm

Dr Pan K wrote:Ναι, όχι δλδ. Μια δοκιμή την φορά. Βγάλε το τροφοδοτικό του Etherregen και βάλτου ένα πακάκι χωρίς να πειράξεις τπτ άλλο. Ακούς τα 40 πρώτα δευτερόλεπτα από ένα κομμάτι, πατάς pause, αλλάζεις τροφοδοτικό και ξανά ακούς το ίδιο κομμάτι από την αρχή.

:-D Έτσι κάνω :lol:
Κώστας

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register