Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Το σύστημά μου.

Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #121 by Geopolitis » Wed Jun 22, 2022 11:58 pm

Κώστα για πες μας για το νέο απόκτημα !!!!
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #122 by kostas6a3 » Thu Jun 23, 2022 5:28 am

Geopolitis wrote:Κώστα για πες μας για το νέο απόκτημα !!!!

Όλα μαζί μη βιάζεσαι ......
Υπομονή έρχεται και το τροφοδοτικό.
Κώστας
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #123 by angpsi » Thu Jun 23, 2022 9:15 pm

Τι τσίμπησες πάλι βρε τέρας;; Για το regen μιλάμε πάντα;
Άγγελος
Geopolitis
Posts: 270
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #124 by Geopolitis » Thu Jun 23, 2022 11:11 pm

Μπα….
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #125 by angpsi » Fri Jun 24, 2022 8:08 pm

Melco fever! Πλάκα έχουμε σαν παρέα!...
Άγγελος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #126 by Dr Pan K » Mon Jun 27, 2022 8:36 am

Παρακολουθω τις εξελιξεις απο αποσταση, Κωστα ποσα switch εχεις συνδεδεμενα στο συστημα και με τι τροφοδοσια/ καλωδιο ρευματος το καθενα?
Παναγιώτης
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #127 by kostas6a3 » Mon Jun 27, 2022 11:10 am

Dr Pan K wrote:Παρακολουθω τις εξελιξεις απο αποσταση, Κωστα ποσα switch εχεις συνδεδεμενα στο συστημα και με τι τροφοδοσια/ καλωδιο ρευματος το καθενα?

Υπομονή …. μέχρι να έρθει και το τροφοδοτικό.
Κώστας
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #128 by angpsi » Wed Jun 29, 2022 6:20 pm

Οι τελευταίες συζητήσεις ως προς το κατά πόσο το EtherRegen κάνει διαφορές ή όχι στην ποιότητα της αναπαραγωγής ενός συστήματος έχουν μεταφερθεί στο νήμα Audiophile Switch, όπου έχει ήδη ανοίξει διάλογος για το συγκεκριμένο προϊόν.

Εδώ καλό είναι να παραμείνει η συζήτηση στις ακουστικές εμπειρίες, απορίες και πιθανές προτάσεις στησίματος για το σύστημα του Κώστα.
Άγγελος
lefteris
Posts: 33
Joined: Sun Oct 09, 2016 11:16 pm

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #129 by lefteris » Wed Jun 29, 2022 11:58 pm

angpsi wrote:Οι τελευταίες συζητήσεις ως προς το κατά πόσο το EtherRegen κάνει διαφορές ή όχι στην ποιότητα της αναπαραγωγής ενός συστήματος έχουν μεταφερθεί στο νήμα Audiophile Switch, όπου έχει ήδη ανοίξει διάλογος για το συγκεκριμένο προϊόν.

Εδώ καλό είναι να παραμείνει η συζήτηση στις ακουστικές εμπειρίες, απορίες και πιθανές προτάσεις στησίματος για το σύστημα του Κώστα.


Μα πως ειναι δυνατόν να μιλάμε για ακουστικές εντυπώσεις όταν ένα ethernet switch δεν μεταβάλει κατά το ελάχιστο το payload που μεταφέρεται? Εντός κάθε ethenet frame υπάρχει ένα πεδίο για την ανίχνευση σφαλ΄μάτων.

Για περισσότερες πληροφορίες για ethernet switching η παραπομπή στη Cisco μάλλον θα πρέπει να είναι αρκετή. Εκεί αναφέρεται και το Frame Check Sequence (FCS) field.

Νομίζω πως θα πρέπει να προστατεύονται όσοι διαβάζουν το Audiohub και δεν έχουν γνώσεις δικτύων δεδομένων.
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Το σύστημά μου.

Unread post #130 by kostas6a3 » Thu Jun 30, 2022 5:48 am

lefteris wrote:
angpsi wrote:Οι τελευταίες συζητήσεις ως προς το κατά πόσο το EtherRegen κάνει διαφορές ή όχι στην ποιότητα της αναπαραγωγής ενός συστήματος έχουν μεταφερθεί στο νήμα Audiophile Switch, όπου έχει ήδη ανοίξει διάλογος για το συγκεκριμένο προϊόν.

Εδώ καλό είναι να παραμείνει η συζήτηση στις ακουστικές εμπειρίες, απορίες και πιθανές προτάσεις στησίματος για το σύστημα του Κώστα.


Μα πως ειναι δυνατόν να μιλάμε για ακουστικές εντυπώσεις όταν ένα ethernet switch δεν μεταβάλει κατά το ελάχιστο το payload που μεταφέρεται? Εντός κάθε ethenet frame υπάρχει ένα πεδίο για την ανίχνευση σφαλ΄μάτων.

Για περισσότερες πληροφορίες για ethernet switching η παραπομπή στη Cisco μάλλον θα πρέπει να είναι αρκετή. Εκεί αναφέρεται και το Frame Check Sequence (FCS) field.

Νομίζω πως θα πρέπει να προστατεύονται όσοι διαβάζουν το Audiohub και δεν έχουν γνώσεις δικτύων δεδομένων.


Αλήθεια τι δεν καταλαβαίνεις, γιατί αυτά δεν τα γράφεις στα σχετικά νήματα;
viewtopic.php?f=10&t=1030
viewtopic.php?f=10&t=1232
Εκεί και ο Παναγιώτης (Dr Pan K) και ο Χρήστος (Chris1967) και ο Άγγελος (angpsi) άκουσαν ότι τα switch επηρέασαν κατά κάποιο τρόπο τον ήχο θετικά ή αρνητικά.
Επίσης και κάποιοι άλλοι στο Audiohub πιστεύουν στην θετική ή στην αρνητική επίδραση αυτών.
Κώστας

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register