Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Παρουσίαση του συστήματός μου

User avatar
Στέλιος Περγιουδάκης
Posts: 163
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:01 pm

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #211 by Στέλιος Περγιουδάκης » Wed Apr 13, 2022 9:52 pm

Μπράβο Χρήστο μου, μπράβο.
Επιτέλους το γλυκό ξαναδενει!
Μεγεια τα καινούργια και καλες ακροάσεις!!
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #212 by DomieMic65 » Thu Apr 14, 2022 1:51 pm

Ε ρε γλέντιααα!!
Καλορίζικα όλα Χρήστο!!
Να τα χαρείς κ καλές ακροάσεις...
Ανυπομονώ να τα ακούσω!!
dapost
Posts: 460
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #213 by dapost » Thu Apr 14, 2022 3:45 pm

Με γεια Χρήστο! Καλοάκουστος ο ενισχυτής και το ντακ!
Δημήτρης
kmyl
Posts: 100
Joined: Thu Apr 06, 2017 4:52 pm

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #214 by kmyl » Thu Apr 14, 2022 4:31 pm

Ενισχυτής για να σε συντροφεύει χρόνια πολλά!! Πολύ καλή επιλογή. Θα είναι χαρούμενα τα ηχεία σου με αυτόν!!
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #215 by Jazzer » Thu Apr 14, 2022 6:10 pm

Μεγειές Χρήστο !!! Πετυχημένη συνταγή ASR/Rockna !!!
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #216 by Chris1967 » Fri Apr 15, 2022 12:18 pm

Ευχαριστώ παιδιά!! [wavegreen]

Εν τω μεταξύ παράγγειλα και ρακ.

Ως συνήθως λίγο τσίπης που είμαι πήρα από τα Monoprice τα Monolith 4 tier rack.

Πήρα τρία από δαύτα για να χωρέσουν όλα τα μηχανήματα.

https://www.monoprice.eu/products/monol ... o-stand-xl

Η τιμή πολύ οικονομική και απότι βλέπω πολύ στιβαρή κατασκευή.

391651_1_2048x2048.jpg
391651_1_2048x2048.jpg (104.73 KiB) Viewed 2208 times


Ίδωμεν.
Χρήστος
User avatar
kostas6a3
Posts: 500
Joined: Sat Mar 28, 2020 6:35 pm
Location: Maroussi

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #217 by kostas6a3 » Fri Apr 15, 2022 1:34 pm

Τσίπης εδώ γιατρέ. Αφού έχεις πολλά γούστα. :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Κώστας
MILES
Posts: 167
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #218 by MILES » Sun Apr 17, 2022 9:04 am

Καλορίζικα όλα και από εμένα.

Είχα κάποια από τα μηχανήματά σου στο παρελθόν (B&W 801 και ASR Emitter I) και έχω πολύ θετικές εντυπώσεις.
Ειδικά τα B&W 801 τα θεωρώ εξαιρετικά ηχεία ακόμα και σήμερα. Έχουν ολοκληρωμένο ήχο και το μόνο που τους λείπει είναι λίγο η διαφάνεια - λεπτομέρεια σε σχέση με κάποιες νεότερες σχεδιάσεις.
Αυτό το είχα καταλάβει όταν μετά τα 801 αγόρασα τα B&W 800 (δες παρουσίασή μου σε άλλο forum: https://www.avsite.gr/forum/threads/%CE ... 088/page-3

Τα θηρία αυτά ήταν σαν δύο 801 το ένα πάνω στο άλλο αλλά ανεστραμμένα. Η διαφορά τους δεν είναι ότι έπαιζαν δυνατότερα. Το κυριότερο ήταν ότι λόγω των καλύτερων υλικών (κροσόβερ και ασημένια καλωδίωση) ακούγονταν πιο λεπτομερή και διεισδυτικά.

Πάντως το σύστημά σου είναι πολύ αξιόλογο και εύχομαι να το χαρείς για πολύ καιρό!
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1494
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #219 by Chris1967 » Sun Apr 17, 2022 11:19 am

Ευχαριστώ!! [wavegreen]

Τα 801 Matrix, υπολείπονται σε σχέση με μοντέρνα ηχεία σε δύο κύρια σημεία,

πρώτον στην λεπτομέρεια και στον αέρα όπως πολύ σωστά αναφέρεις, (αφενός λόγω σχεδιασμού ευθείς εξαρχής αλλά και παλαιότητας τώρα πια) και το οποίο έχω προσπαθήσει να αντιπαρέλθω με την προσθήκη των ribbon supertweeter. Τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά αλλά το ξέρω ότι είναι ένα ημίμετρο, και

δεύτερον, στην ταχύτητα και ακρίβεια του μπάσου. Το μπάσο κατεβαίνει εντυπωσιακά και έχει πάρα πολύ καλή συνοχή με τις μεσαίες (και μάλιστα χωρίς να έχω πειράξει τα x-over, πράγμα που κατά την γνώμη μου είναι μια αμφιλεγόμενη διαδικασία), αλλά δεν έχει την ατάκα που έχουν μοντέρνα ηχεία, όπως της ίδιας εταιρίας με τα woofer σάντουιτς και ούτε καν αναφέρομαι στα κεραμικά υλικά. Επιπροσθέτως υπάρχει και παραπάνω παραμόρφωση επειδή οι κώνοι είναι πολυπροπυλενίου χωρίς την ακαμψία των μοντέρνων.

Παραταύτα το άκουσμα είναι τέτοιο που σε κάνει να θέλεις να κάθεσαι με τις ΄ώρες να ακούς και είναι "μεγάλος" ήχος που δεν κουράζει και όταν έρχονται τα δυναμικά σε κάνει να σηκώνεις το κεφάλι απο το βιβλίο η laptop που διαβάζω ακούγοντας.

Είναι λίγο vintage με όλα τα καλά χωρίς τα κακά.

Το ξέρω ότι ένα απο τα μελλοντικά βήματα θα είναι η απόκτηση μοντέρνου ηχείου, αλλά μέχρι τότε θα απολαμβάνω την μουσική μου, η οποία ποτέ δεν έπαιζε πιο όμορφα απότι τώρα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις.
Χρήστος
MILES
Posts: 167
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #220 by MILES » Sun Apr 17, 2022 7:13 pm

Chris1967 wrote:Παραταύτα το άκουσμα είναι τέτοιο που σε κάνει να θέλεις να κάθεσαι με τις ΄ώρες να ακούς και είναι "μεγάλος" ήχος που δεν κουράζει και όταν έρχονται τα δυναμικά σε κάνει να σηκώνεις το κεφάλι απο το βιβλίο η laptop που διαβάζω ακούγοντας.

Είναι λίγο vintage με όλα τα καλά χωρίς τα κακά.

Το ξέρω ότι ένα απο τα μελλοντικά βήματα θα είναι η απόκτηση μοντέρνου ηχείου, αλλά μέχρι τότε θα απολαμβάνω την μουσική μου, η οποία ποτέ δεν έπαιζε πιο όμορφα απότι τώρα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις.


Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά στο τελευταίο ότι τα 801 είναι απολαυστικά [beer]

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register