Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Under the river setup

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Under the river setup

Unread post #11 by Dr Pan K » Mon Nov 16, 2020 8:38 am

Φωτογραφιες !!!
Παναγιώτης
carlosm
Posts: 36
Joined: Tue Dec 13, 2016 6:16 pm

Re: Under the river setup

Unread post #12 by carlosm » Mon Nov 16, 2020 10:21 am

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

να και οι φωτογραφίες
Attachments
DSC_0108.JPG
DSC_0108.JPG (843.11 KiB) Viewed 2843 times
DSC_0109.JPG
DSC_0109.JPG (740.7 KiB) Viewed 2843 times
DSC_0110.JPG
DSC_0110.JPG (843.75 KiB) Viewed 2843 times
Dr Spiridon Mantzoukas
MILES
Posts: 167
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: Under the river setup

Unread post #13 by MILES » Mon Nov 16, 2020 10:51 am

Μπράβο, πολύ ωραίο σύστημα.
Πιστεύω ότι τώρα με τα λαμπάτα AYON ο ήχος σου θα είναι καλύτερος. Ειδικά το STEALTH είναι από τα αγαπημένα μου, το είχα για αρκετά χρόνια και μου χάρισε πολλές στιγμές απόλαυσης1
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Under the river setup

Unread post #14 by Dr Pan K » Mon Nov 16, 2020 7:53 pm

MILES wrote:Μπράβο, πολύ ωραίο σύστημα.
Πιστεύω ότι τώρα με τα λαμπάτα AYON ο ήχος σου θα είναι καλύτερος. Ειδικά το STEALTH είναι από τα αγαπημένα μου, το είχα για αρκετά χρόνια και μου χάρισε πολλές στιγμές απόλαυσης1


To Stealth αρέσει σε πολλους, ισως να ειναι και το πιο πετυχημένο σχεδιο της Ayon.

Νομιζω πως το συστημα του Σπυρου εχει φτασει σε ωριμο σημειο, περασαν αρκετα μηχανηματα και εγιναν οι σχετικες δοκιμες. Εχει ενα μιξ με λάμπες και SS που αν πετυχει γινετε μελωδικό χωρις να ειναι μελό.
Παναγιώτης
dapost
Posts: 460
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: Under the river setup

Unread post #15 by dapost » Mon Nov 16, 2020 8:47 pm

Πολύ όμορφο σύστημα, ιδιοκτήτης με μεράκι! Τέτοιο σύστημα θα το ήθελα στο σαλόνι centerstage.
Δημήτρης
carlosm
Posts: 36
Joined: Tue Dec 13, 2016 6:16 pm

Re: Under the river setup

Unread post #16 by carlosm » Mon Nov 16, 2020 11:06 pm

MILES wrote:Μπράβο, πολύ ωραίο σύστημα.
Πιστεύω ότι τώρα με τα λαμπάτα AYON ο ήχος σου θα είναι καλύτερος. Ειδικά το STEALTH είναι από τα αγαπημένα μου, το είχα για αρκετά χρόνια και μου χάρισε πολλές στιγμές απόλαυσης1


Ευχαριστώ πολύ Μιχάλη
Dr Spiridon Mantzoukas
carlosm
Posts: 36
Joined: Tue Dec 13, 2016 6:16 pm

Re: Under the river setup

Unread post #17 by carlosm » Mon Nov 16, 2020 11:08 pm

Dr Pan K wrote:
MILES wrote:Μπράβο, πολύ ωραίο σύστημα.
Πιστεύω ότι τώρα με τα λαμπάτα AYON ο ήχος σου θα είναι καλύτερος. Ειδικά το STEALTH είναι από τα αγαπημένα μου, το είχα για αρκετά χρόνια και μου χάρισε πολλές στιγμές απόλαυσης1


To Stealth αρέσει σε πολλους, ισως να ειναι και το πιο πετυχημένο σχεδιο της Ayon.

Νομιζω πως το συστημα του Σπυρου εχει φτασει σε ωριμο σημειο, περασαν αρκετα μηχανηματα και εγιναν οι σχετικες δοκιμες. Εχει ενα μιξ με λάμπες και SS που αν πετυχει γινετε μελωδικό χωρις να ειναι μελό.


Αγαπητέ Παναγιώτη, περισσότερο λάμπες πιστεύω . Το σύστημα είναι μελωδικότερο από ότι πριν, καλύτερο σε όλα.
Dr Spiridon Mantzoukas
carlosm
Posts: 36
Joined: Tue Dec 13, 2016 6:16 pm

Re: Under the river setup

Unread post #18 by carlosm » Mon Nov 16, 2020 11:09 pm

dapost wrote:Πολύ όμορφο σύστημα, ιδιοκτήτης με μεράκι! Τέτοιο σύστημα θα το ήθελα στο σαλόνι centerstage.



Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη [thumbup]
Dr Spiridon Mantzoukas
carlosm
Posts: 36
Joined: Tue Dec 13, 2016 6:16 pm

Re: Under the river setup

Unread post #19 by carlosm » Fri Nov 12, 2021 11:31 am

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να σας παρουσίασω το ανανεωμένο σύστημα . Εγίναν κατα εμέ σημαντικές προσθήκες που λειτούργησαν προσθετικά στην αναπαγωγική ικανότητα του.
Καταρχήν η αλλαγή ηχείων μετά από την ακρόαση πολλών στο χώρο μου. Η αναζήτηση διάρκεσε αρκετούς μήνες ως συνεπεία να ακούσω πάνω από 15 ζευγάρια και κατέληξα σε μια μάρκα που γνωρίζω πολύ καλά και αυτή είναι η Audio Physic. Τα Audio Physic Virgo 25+ αντικατέστησαν τα Virgo V 25 edition. Όμως μαζί με την αναβάθμιση των ηχείων αλλάχτηκαν και τα καλώδια των ηχείων από Signal Project Monitor σε Signal Project Hydra.
Επίσης αναβαθμίστηκε και το Melco σε N1 6TB και ο Βραχίονας του Thorens από RB300 σε VPI jmw 9 tonearm. Επομένως η σύνθεση του είναι:

Pre/Dac Ayon Stealth
Power Amp Ayon Spirit
Speakers Audio Physic Virgo 25+
Server Melco N1
Cd Primare CD31
Turntable Thorens TD810/VPI jmw 9 tonearm
Phono ASR mini basis exclusive
Speaker Cable Signal Project Hydra
Interconnect Signal Project Silver Quest/ DIY 7n copper
Power cables Nordost Brahma/Valhalla, Signal Project Monitor/Lynx/Hydra
Usb cable Wireworld Platinum Starlight
Lan cable Melco Lan Cable.

Μετά τις αλλαγές είναι φυσικό να μιλάμε για διαφορετικό σύστημα με καλύτερα δυναμικά, σκηνή και λεπτομέρεια. Είναι αρκετά βελτιωμενό σε ησυχεία και σε φυσικότητα. Η σκήνη πλέον είναι ΄ότι καλύτερο έχω ακούσει στον χώρο μου.

Με εκτίμηση και να είμαστε όλοι υγιείς [musicphones]
Dr Spiridon Mantzoukas
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Under the river setup

Unread post #20 by Dr Pan K » Fri Nov 12, 2021 1:32 pm

Μεγειες και καλες ακροασεις αλλα που ειναι οι φωτο ?
Παναγιώτης

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register