Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

HXOS EIKONA SHOW 2018

User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: HXOS EIKONA SHOW 2018

Unread post #81 by BityaBit » Thu Dec 06, 2018 8:33 pm

Kαι για να επανορθόσω για το παραπάνω σεντόνι και να ευχαριστήσω όσους έκαναν τον κόπο να το διαβάσουν ανεβάζω και μερικές φωτό απο ότι μου έκανε φέτος εντύπωση, παρότι με τα χρόνια έχω γίνει λιγάκι "κακιά πεθερά" στην κρίση μου.. Φέτος την καλύτερη εντύπωση μου έκαναν τα δωμάτια της Golden Acoustics και το μεγάλο σύστημα της Audio Soul ενώ εντυπωσιάστηκα και απο τον ήχο στην μεγάλη αίθουσα του Οrpheus Audio οπου "προσκύνησα" το αναλογικό υγρό μου όνειρο..

IMG_4962.jpg
IMG_4962.jpg (1.13 MiB) Viewed 3929 times

IMG_4959.jpg
IMG_4959.jpg (997.56 KiB) Viewed 3929 times

IMG_4958.jpg
IMG_4958.jpg (979.01 KiB) Viewed 3929 times

IMG_4957.jpg
IMG_4957.jpg (1.03 MiB) Viewed 3929 times

IMG_4956.jpg
IMG_4956.jpg (1.01 MiB) Viewed 3929 times

IMG_4951.jpg
IMG_4951.jpg (1.18 MiB) Viewed 3929 times
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1493
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: HXOS EIKONA SHOW 2018

Unread post #82 by Chris1967 » Fri Dec 07, 2018 6:10 pm

Αυτό που θα ήθελα εγώ από μια έκθεση εν καιρώ κρίσης, είναι να δω αρκετά μικρά έξυπνα στημένα συστήματα που να μπορούν να παίζουν μέσα στα δωματιάκια μουσική (και να είναι οικονομικώς προσιτά).

Τέτοιο πράγμα δεν είδαμε φέτος καθόλου.

Τα μεγάλα συστήματα καλά έπαιξαν, καλά και τα πολλά λεφτά που έχουν, και οι ενδιαφερόμενοι σε αυτό το επίπεδο δεν περιμένουν να τα δουν ή να τα ακούσουν στο Park. Ούτε θα ξεγελαστούν να αγοράσουν κάτι αυτοί που έχουν μικρότερο μπάτζετ αν τα ακούσουν. Ο θαυμασμός τους από τους απλούς θνητούς (σαν και εμένα) φαντάζει ένα ανεκπλήρωτο όνειρο όπως και η ψυχολογία στην χώρα δυστυχώς. Αλλά επιβάλλεται να παρουσιάζονται (για να μην υπάρξει και παρεξήγηση για αυτά που λέω στην προηγούμενη πρόταση) κρίμα που δεν είχαμε και περισσότερα (και περισσότερους αντιπροσώπους).

Βλέπω ότι δεν έχουν πολύ όρεξη ούτε οι αντιπρόσωποι ούτε το κοινό. Για πρώτη φορά είδα ελάχιστα πρόσωπα από τα πολλά που έβλεπα άλλες χρονιές.

Δεν θέλω να δεχτώ ότι βαδίζουμε προς το τέλος των εκθέσεων, αλλά έτσι έδειξαν τα πράγματα.

Χωρίς να θέλω να τα βάφω μαύρα, εγώ το διασκέδασα, έκανα και μια πολύ μικρή αγορά από την Fiio, και γενικά η παρέα ήταν καλή και το κλίμα μεταξύ μας πολύ ζεστό, όπως και το φαΐ μετά.

Εύχομαι και του χρόνου καλύτερα!
Χρήστος

Return to “Audio Shows”



Login · Register