Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Βάσεις για ηχεία Harbeth SHL5 plus: βαριές ή ελαφριές;

DomieMic65

Re: Βάσεις για ηχεία Harbeth SHL5 plus: βαριές ή ελαφριές;

Unread post #81 by DomieMic65 » Sat Nov 03, 2018 10:26 pm

Πέρα από την ΜΗ επαφή με τη βάση που όντως παίζει ρόλο και από τη δική μου εμπειρία, νομίζω πως τα ηχεία αυτής της σχολής θέλουν να στηρίζονται στα τέσσερα άκρα της καμπίνας τους.
Όπως επίσης και το σωστό ύψος. Διάβασα στο φόρουμ της Harbeth τον A. S. να λέει πως στην ουσία αυτό είναι το Νο1 από όσα θα πρέπει να κάνει η βάση.
Τα μικρά σκαμπώ που έβαλα προσωρινά στα δικά μου ηχεία τα φέρνουν σε πιο σωστό ύψος κ έχει πολύ ακουστά αποτελέσματα παρά το ότι απέχουν μακράν από αυτό που θα λέγαμε σωστή βάση..
Dr Pan K
Site Admin

Re: Βάσεις για ηχεία Harbeth SHL5 plus: βαριές ή ελαφριές;

Unread post #82 by Dr Pan K » Sat Nov 03, 2018 11:28 pm

DomieMic65 wrote:νομίζω πως τα ηχεία αυτής της σχολής θέλουν να στηρίζονται στα τέσσερα άκρα της καμπίνας τους.
Όπως επίσης και το σωστό ύψος..

Όλα τα ηχεία...
Παναγιώτης

Return to “Ηχεία”

Login · Register