Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Purify Audio

DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Purify Audio

Unread post #1 by DomieMic65 » Thu Sep 10, 2020 9:01 pm

https://purifi-audio.com/eigentakt/

υποτίθεται πως είναι το επόμενο βήμα στους class D ενισχυτές
έχουμε καμιά άποψη;
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7871
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Purify Audio

Unread post #2 by Dr Pan K » Fri Sep 11, 2020 8:50 pm

Δεν τα εχουμε ακουσει. Δεν ξερω αν τα εχει ακουσει και κανενας εκτος της εταιριας καθως ο μονος εμπορικος ενισχυτης που τα εχει χρησιμοποιησει ειναι ενας της LKV (σχεδον ανυπαρκτος..).

Επισης και μονο που ειναι ανακατεμεμνος ο Putzeys μεσα στην εταιρια με κανει να κραταω μικρο καλαθι. Τον θεωρω λαμογιο που κανει αρπαχτες (Grimm? Kii ?? Mola Mola ??? εκαναν ντορο και εχουν εξαφανιστει μεσα σε 2-3 χρονια). Οι υπολοιποι μηχανικοι ειναι πιο σοβαροι και ισως να περπατησει Μιχαλη, μεχρι να τα ακουσουμε κραταω πολυ μικρο καλαθι.
Παναγιώτης
SouthKops
Posts: 247
Joined: Fri Mar 03, 2017 11:06 am

Re: Purify Audio

Unread post #3 by SouthKops » Sat Sep 12, 2020 9:29 am

Ξεκίνησε η NAD σε 3 ενισχυτες της , για consumer ήχο....
https://darko.audio/2020/09/nad-preps-p ... amplifier/
Audio Soul Ultra - South Sounds
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Purify Audio

Unread post #4 by DomieMic65 » Sat Sep 12, 2020 5:06 pm

Πάντως η NAD στην "καλή" της σειρά νομίζω τους χρησιμοποιεί!
Όχι;
DomieMic65
Posts: 1048
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Purify Audio

Unread post #5 by DomieMic65 » Sat Sep 12, 2020 5:13 pm

Στο podcast του Darko ο Putzeys (έχω κάθε δικαίωμα να λέω πως το όνομα του είναι λίγο αστείο ε; ... όποιος ξέρει τι δικό μου καταλαβαίνει :) :) ) ορκιζόταν στην ποιότητα και στα πολύ καλύτερα specs των eigentakt.

Όντως Παναγιώτη όλες οι εταιρείες που αναφέρεις δεν έπεισαν τελικά.

Return to “Ενισχυτές”



Login · Register