Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Korato & Harbeth

camel72
Posts: 5
Joined: Sat Sep 22, 2018 12:22 am

Korato & Harbeth

Unread post #1 by camel72 » Sun Feb 17, 2019 11:31 pm

Πολύ ιδιαίτερη η διερεύνηση. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς είχε ως τώρα τους monoblock korato kva 150M και αν γνωρίζει αν θα μπορούσαν αφού είναι 150 watt να οδηγήσουν τα 40.2.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7870
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Korato & Harbeth

Unread post #2 by Dr Pan K » Mon Feb 18, 2019 12:09 am

Ότι θα τα οδηγήσουν θα τα οδηγήσουν. Η Harbeth παίζει καλά με λάμπες και δεν είναι τόσο απαιτητική. Εξάλλου μιλάμε για 150W σε push pull, αρκετά και για πολύ πιο δύσκολα ηχεία.

Σαν ήχος δεν ξέρω πώς θα πάνε, από Σερβία γνωρίζω σχετικά καλά μόνο τους Trafomatic.
Παναγιώτης
MILES
Posts: 167
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: Korato & Harbeth

Unread post #3 by MILES » Mon Feb 18, 2019 11:30 am

Επειδή έχω τα 40.2 συμφωνώ και εγώ ότι πρόβλημα οδήγησης με τους Korato δε θα υπάρξει. Τα ηχεία όντως δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα και παίζουν πολύ καλά με λάμπες. Ειδικά με τα 150watt θα οδηγηθούν πολύ καλά.

Όπως όμως λέει και ο Παναγιώτης δε ξέρω πως θα παίξουν από άποψη ήχου αφού δεν έχω/είχα ποτέ κάποια εμπειρία με ενισχυτικά Korato.

Return to “Ενισχυτές”



Login · Register