Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #41 by Dr Pan K » Fri Nov 16, 2018 3:50 pm

Grandpa wrote:Μολις παρελαβα τα καλωδια και ευχαριστιες πολλες για το προσαυξημενο (κατα 50%, ανευ επιβαρυνσης !) δωρακι. Ευχομαι οτι καλυτερο στον δωροθετη μας.


Πολύ γρήγορη ανταπόκριση, ειδικά για επαρχεία. Περιμένουμε εντυπώσεις!
Παναγιώτης
Grandpa
Posts: 137
Joined: Tue Sep 05, 2017 1:03 am

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #42 by Grandpa » Fri Nov 16, 2018 8:59 pm

Εντυπωσεις απο την ακροαση των καλωδιων ηχειων Van Damme σειρας UP-LCOFC Hi-Fi Interconnect & speaker series με κωδικο 268-504-000 μηκους ...6.00μ (αι αναγκες επιτασσουν!).
Η συγκριση εγινε σχεδον on fly με τα δικα μου (10πλασιας τιμης), με το ιδιο κομματι απο cd (Cassandra Wilson: You don t know what love is) στο συστημα μου (Audio Hungary pre+power - harbeth shl5+), και δεν θα ειμαι καθολου ευγενης, λογω της προσφορας, μα θα εκφρασθω ετσι οπως το ακουσα (και ακουω τωρα).
Ομολογω πως μολις το ειδα, δεν μπορω να πω πως με ενθουσιασε, ουτε εμφανισιακα: ενα απλο καλωδιο σαν αυτα που αγοραζαμε απο Mediamarkt κλπ, ουτε ...τιμολογιακα, λογω σχετικα μικρης τιμης. Μεχρι που εβαλα αρχικα αυτα επανω (οι λαμπες ζεσταθηκαν με tidal)!
Ξαφνιασμα πρωτο: ωπα, τι χαμηλο ειναι αυτο; (το κομματι εχει μπολικο). Δευτερο ξαφνιασμα η φωνη: γεματη, ζωηρη κι αυτο που ονομαζω "ανθρωπινη", γεμιζε το χωρο. Και τριτο, ευχαριστο και παλι, ξαφνιασμα: ο ηχος των μεσαιουψηλων οπως ακουστηκε με ενα βιολι που σολαρει προς το τελος. Κυριολεκτικα ΔΕΝ περιμενα (ειπα γιατι) τετοιον ηχο, εξαιρετικος για συστηματα ας πουμε απο μενα και κατω - κι αυτο το λεω γιατι δεν ξερω τι γινεται απο μενα και πανω. Δεν ειναι απλα "τιμιο", ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.
Σε συγκριση τωρα με το κατα πολυ ακριβοτερο δικο μου (και το van damme δικο μου ειναι πλεον!), τι διαφορες εχει; Θα ελεγα οτι το "παλιο" ειναι σφιχτοτερο, οχι τοσο μπασσατο, και πιο ελεγχομενο (οχι "κομμενο") γενικως. Αυτες οι διαφορες αντικατοπτριζουν τη μεγαλη διαφορα τιμης;; Σχετικο ειναι αυτο, αλλα μαλλον οχι, ωστοσο μια χαρα θα ακουγα και με το van damme ως κυριο καλωδιο αφου εχει πολλα απο τα στοιχεια που μου αρεσουν.
Να επαιξε ρολο στην καλη ακροαση, οτι η εσωτερικη καλωδιωση των Harbeth ειναι με van damme, οποτε ...αγκαλιαστηκαν;
Ολα αυτα δεν τα λεω απο ευγενεια, οπως προειπα, αλλα απλα γιατι εδω εχουμε μια καλη περιπτωση φθηνης λυσης για πολυ καλη ακροαση.
Και παλι ευχαριστω για το, οντως, δωρακι - επιτελους κερδισα και κατι μετα μετα απο σχεδον 15 χρονια στα σχετικα sites!
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7873
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #43 by Dr Pan K » Fri Nov 16, 2018 9:17 pm

Λογω μεγάλου καρε νομιζω θα στρώσουν κάπως μεσα στις επόμενες ημέρες (και σιγουρα προς το καλυτερο). Εγω με αυτα ακριβως τα καλωδια ηχειων εζησα κανα 2 χρονια (τα ειχα τερματίσει με μπανανες Ζ τυπου Nordost) και τα αλλαξα μονο οταν ανεβηκα σε πολλαπλάσια τιμη (x100..)
Παναγιώτης
User avatar
farflung
Posts: 106
Joined: Wed Jan 11, 2017 10:03 pm

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #44 by farflung » Sat Nov 17, 2018 5:38 pm

Χα κερδισα πρωτη φορα στα χρονικα ,
τωρα το ειδα ευχαριστω την εταιρεια και το site,
οταν παραλαβω θα πω εντυπωσεις.
User avatar
farflung
Posts: 106
Joined: Wed Jan 11, 2017 10:03 pm

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #45 by farflung » Thu Nov 29, 2018 1:34 pm

Παρελαβα κι εγω πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες για την κατηγορια τους.
User avatar
farflung
Posts: 106
Joined: Wed Jan 11, 2017 10:03 pm

Re: Κλήρωση προϊόντων (RCA, XLR, Καλ. Ηχείων) Van Damme

Unread post #46 by farflung » Thu Nov 29, 2018 2:09 pm

Και οταν λεω κατηγορια μιλαω για gotham gac2
Και belden κατηγοριας πενηνταρικου

Return to “Καλώδια - Αξεσουάρ”



Login · Register