Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Final Audio D8000 planar magnetic headphones (με πόνο ψυχής)

User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Final Audio D8000 planar magnetic headphones (με πόνο ψυχής)

Unread post #1 by angpsi » Thu Sep 13, 2018 2:09 pm

Οι περισσότεροι ξέρετε την ιστορία, ωστόσο έφτασε ο κόμπος στο χτένι.

Πρόκειται για την ολοκαίνουργια ναυαρχίδα D8000 της Final Audio που ακούσαμε και στην έκθεση ακουστικών τον χειμώνα από τον Ορφέα. Το πακέτο περιλαμβάνει τα ακουστικά, δύο σετ καλωδίων (ένα στα 1,5m με τερματισμό 3,5mm και ένα στα 3m με τερματισμό 6,3mm), και την δική τους βάση αλουμινίου από την Final Audio. Περισσότερες λεπτομέρειες για την τεχνολογία τους στο http://snext-final.com/en/products/detail/D8000. Παρελήφθησαν στα τέλη Ιουνίου 2018, επομένως σε κατάσταση open box / καινούργιου. Τυχερός μέσα στην ατυχία μου, τα κέρδισα στον διαγωνισμό του Αγγλικού HiFi+ αλλά είναι τρομακτική πολυτέλεια για μένα να τα κρατήσω. Αντιθέτως τα λεφτά θα μου λύσουν προβλήματα και επομένως πρέπει να φανώ σοβαρός.

Τιμή €2600 καθαρή στην τσέπη μου (τιμή αγοράς καινούργιου στα €3500 - €3600), έξοδα αποστολής και διάφορα άλλα τέλη (π.χ. PayPal) βαρύνουν τον αγοραστή. Προτιμώ παράδοση χέρι με χέρι από κέντρο Αθήνας, δεκτές ακροάσεις από σοβαρά ενδιαφερόμενους αγοραστές. Όχι ανταλλαγές.

Αυτή την στιγμή τα έχω έξω και τα ακούω μέχρι να φύγουν, back story και εντυπώσεις σε εξέλιξη εδώ.

Image
Image
Image
Image
Image
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Final Audio D8000 planar magnetic headphones (με πόνο ψυχής)

Unread post #2 by angpsi » Fri Nov 02, 2018 12:16 pm

Πτώση τιμής στα €2450.
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1727
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Final Audio D8000 planar magnetic headphones (με πόνο ψυχής)

Unread post #3 by angpsi » Fri Nov 30, 2018 2:38 pm

Πουλήθηκαν, ευχαριστώ για την φιλοξενία!
Άγγελος

Return to “Μικρές αγγελίες”



Login · Register