Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Fluance RT81 vs Denon DP-300F

Vicky
Posts: 1
Joined: Tue Oct 29, 2019 4:27 pm

Fluance RT81 vs Denon DP-300F

Unread post #1 by Vicky » Tue Oct 29, 2019 4:33 pm

Καλησπέρα,

είμαι ανάμεσα σε 2 επιλογές (Fluance RT81 vs Denon DP-300F) για την αγορά του 1ου μου πικαπ και θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας. Το στυλ μου είναι πιο πολύ στο Fluance RT81, οπότε αν υπάρχουν και άλλες προτάσεις σχετικές και στο ίδιο budget, you are more than welcome!

Υ.Γ. Δυσκολεύομαι λίγο να βρω το Fluance RT81 στην Ελλάδα, αν κάποιος έχει καποια πληροφορία σχετικά με κατάστημα που το διαθέτει στην Αθήνα ή σε κάποια άλλη πόλη με ενημερώνει.
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1515
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Fluance RT81 vs Denon DP-300F

Unread post #2 by Chris1967 » Tue Oct 29, 2019 5:40 pm

Δεν έχω ακούσει κανένα από τα δύο, αλλά έχω να προτείνω το Audio-Technica at-lp5 το οποίο το έχει ο αδερφός μου και παίζει αξιοπρεπέστατα.

Είναι μια πολύ δύσκολη entry level κατηγορία αυτή.

Με 100 ευρώ παραπάνω παίρνεις και ένα Rega Rp1. Σίγουρα καλύτερος βραχίονας αλλά δεν έχει ενσωματωμένο phono.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7904
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Fluance RT81 vs Denon DP-300F

Unread post #3 by Dr Pan K » Tue Oct 29, 2019 7:55 pm

Η Fluance ειναι σχετικα νεα εταιρια και απ οσο γνωριζω δεν αντιπροσωπευεται στην Ελλαδα.

Στα χρήματα αυτα υπαρχουν κλασσικές προτάσεις απο την Rega που ειπε ο Chris και απο την Pro Ject

https://www.skroutz.gr/c/341/pikap/m/11 ... er_dir=asc

Με τι ενισχυτη εχεις σκοπο να το χρησιμοποιήσεις? Αν εχει phono ισως να μην το χρειαζεσαι με το πικαπ..
Παναγιώτης

Return to “Αναλογικός ήχος”



Login · Register