Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Ηχητικη νιρβανα

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #31 by Dr Pan K » Wed Jul 04, 2018 11:14 am

Gojakla wrote:Βλεπω και προχωρημενη φροντιδα στο χωρο απο τον Χαρη. Επειδη εχετε ξαναπαει στον Γιωργο στο παρελθον, ποσο μεγαλη αλλαγη επεφερε στο τελικο αποτελεσμα?


Παντα το "μετα" θα ειναι καλυτερο απο τα μηχανακια για μενα... :-D


Αντώνη μετέφερα την ερώτηση στο σχετικό νήμα.

Εχθές, όταν μπήκα στο δωμάτιο (που είχα να επισκεφθώ περίπου 2 χρόνια) παρατήρησα διάταξη ισοσκελούς τριγώνου, και που ξέρω ότι αρέσει στον Χάρη aka Zakman. Ο Γιώργος μου έστειλε την μελέτη και οι διαφορές μετά τις σχετικές επεμβάσεις στον χώρο είναι σημαντικές και φυσικά προς το καλύτερο.
Παναγιώτης
SouthKops
Posts: 247
Joined: Fri Mar 03, 2017 11:06 am

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #32 by SouthKops » Wed Jul 04, 2018 11:29 am

Οι παρεμβάσεις του Χάρη ειναι πάντα spot on!

Εύγε Γιώργο.
Audio Soul Ultra - South Sounds
BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #33 by BLUES » Wed Jul 04, 2018 12:17 pm

SouthKops wrote:Οι παρεμβάσεις του Χάρη ειναι πάντα spot on!

Εύγε Γιώργο.

Καλημερα,Γιωργο
Σε ευχαριστω
Ηταν ενα δυσκολο εγχειρημα,με περιορισμενο μπατζετ
Το αποτελεσμα μετρικα και αισθητικα,προσαρμοσε ενα ακαταληλλο ακουστικα χωρο,οπως και συμβαινει στα περισσοτερα αφροντιστα ηχητικα ελλληνικα σαλονια,και ανειδειξε την ποιοτητα
των συνοδων και εν γενει του συστηματος
Ειμαι ιδιαιτερα ευτυχης,και ευχαριστω απο καρδιας,οσους συντελεσαν στην υλοποιηση αυτη
MILES
Posts: 170
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #34 by MILES » Wed Jul 04, 2018 8:11 pm

Ο Χάρης είναι όντως πού καλός στη δουλειά του και πολύ λογικός στις προτάσεις του.
Μπράβο Γιώργο για όλη τη δουλειά, καλή συνέχεια στο "ταξίδι"!!!
BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #35 by BLUES » Wed Jul 04, 2018 11:36 pm

MILES wrote:Ο Χάρης είναι όντως πού καλός στη δουλειά του και πολύ λογικός στις προτάσεις του.
Μπράβο Γιώργο για όλη τη δουλειά, καλή συνέχεια στο "ταξίδι"!!!

Ευχαριστω ,φιλτατε,εχει ενδιαφερον το ταξιδι αυτο
BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #37 by BLUES » Wed Sep 05, 2018 11:35 am

Μερικες καλυτερες φωτο του συστηματος,μετα και την ολοκληρωση και της ηχητικης και αισθητικης παρεμβασης στον χωρο
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1737
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #38 by angpsi » Thu Sep 06, 2018 3:19 am

Ειδικά οι τελευταίες απεικονίσεις του συστήματος με την αντανάκλαση του ίδιου του δημιουργού μέσα στην σύνθεση έχουν μια εξαιρετική μετανεωτερική ποιότητα, με ενδιαφέρουσες καταβολές (κριτικό σχόλιο;) στην Φλαμανδική καλλιτεχνική παράδοση και ειδικότερα στο αρχετυπικό πορτραίτο του ζεύγους Arnolfini από τον Jan van Eyk, όπως επίσης και αργότερα στον Diego Velázquez και τις αινιγματικές Las Meninas του! Βλ. επίσης και γενικότερα για την χρήση των αντανακλάσεων στις συνθέσεις πορτραίτων στο: https://www.metmuseum.org/blogs/now-at- ... d-presence
:lol: :lol: [beer]

Άγγελος
Grandpa
Posts: 137
Joined: Tue Sep 05, 2017 1:03 am

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #39 by Grandpa » Thu Sep 06, 2018 8:29 am

Ωραια πραγματα, ζηλευτα απο οσους εξ ημων αδυνατουν να πραγματοποιησουν παρομοιες επεμβασεις. Αναμενων την τελικη συνεννοηση με τον Χαρη, για μετρησεις και συμβουλες προς σχετικη ..."ομαλοποιηση" του χωρου μου, ευελπιστω σε καλο αποτελεσμα. Αν κι ετσι οπως ειναι τωρα, εντελως οικιακος, εχω πολυ καλο αποτελεσμα (καθ' ομολογιαν ειλικρινων ακροατων!) κυριως χαρις των μηχανηματων, μα παντα το καλυτερο ειναι εχθρος του καλου.
Η θεση των ηχειων στις φωτο ειναι η ακροαματικη ή "σπρωχθηκαν" ωστε να βλεπονται σχεδον στα... ματια;
BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Re: Ηχητικη νιρβανα

Unread post #40 by BLUES » Thu Sep 06, 2018 10:39 am

Grandpa wrote:Ωραια πραγματα, ζηλευτα απο οσους εξ ημων αδυνατουν να πραγματοποιησουν παρομοιες επεμβασεις. Αναμενων την τελικη συνεννοηση με τον Χαρη, για μετρησεις και συμβουλες προς σχετικη ..."ομαλοποιηση" του χωρου μου, ευελπιστω σε καλο αποτελεσμα. Αν κι ετσι οπως ειναι τωρα, εντελως οικιακος, εχω πολυ καλο αποτελεσμα (καθ' ομολογιαν ειλικρινων ακροατων!) κυριως χαρις των μηχανηματων, μα παντα το καλυτερο ειναι εχθρος του καλου.
Η θεση των ηχειων στις φωτο ειναι η ακροαματικη ή "σπρωχθηκαν" ωστε να βλεπονται σχεδον στα... ματια;

Καλημερα,ευχαριστω
Η παρεμβαση του Χαρι ητο καταλυτικη
Θα το διαπιστωσεις και εσυ,μετρικα και ακουστικα
Η θεση των ηχειων,πλεον ειναι πανω σε βασεις 10 εκ,επιλεχθηκε λογω των καλυτερων δυνατων μετρησεων,του οικιακου χωρου,απογειωνοντας την στερεοφωνικη εικονα ,το πλατος και το βαθος της σκηνης
Ευπροσδεκτος για ακροαση

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register