Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Marcelle Meyer plays Bach και οχι μονο

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Marcelle Meyer plays Bach και οχι μονο

Unread post #11 by Dr Pan K » Thu Jan 27, 2022 8:27 pm

andreasecon wrote:Την έκδοση με το εξωφυλλο του Matisse την βρηκα και στο tidal και στο qobuz Αγγελε.... δεν ξέρω βέβαια αν είναι όντως η original ηχογραφηση


Την τσεκαρω τωρα στο ιατρειο, αυτη ειναι η ερμηνεια αν και απο τα ψοφίμια (IKEA - Sonos) ηχεια μου δεν καταλαβαινεις και πολλα. Ακουγεται τεχνιοτροπος καθαρη αλλα και παλι ειναι συγκλονιστικη ερμηνεια. Σε βινυλιο και με σωστο σετ απ ειναι στην δεκαδα των καλυτερων δισκων μου...
Παναγιώτης
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Marcelle Meyer plays Bach και οχι μονο

Unread post #12 by DomieMic65 » Thu Jan 27, 2022 8:52 pm

και εγώ τώρα την ακούω... ότι και να είναι είναι εξαιρετική!!!
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1737
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Marcelle Meyer plays Bach και οχι μονο

Unread post #13 by angpsi » Thu Jan 27, 2022 9:45 pm

andreasecon wrote:Την έκδοση με το εξωφυλλο του Matisse την βρηκα και στο tidal και στο qobuz Αγγελε.... δεν ξέρω βέβαια αν είναι όντως η original ηχογραφηση

Nice call, το βρήκα και εγώ! Βέβαια λέει "Released on 1 July 2021 by Decca Music group" οπότε είναι προφανώς επανέκδοση.
Άγγελος

Return to “Μουσική”



Login · Register