Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #11 by Gojakla » Sun Aug 14, 2016 11:53 am

Well done Πέτρο!!!
Τα περισσότερα δεν τα ξέρω, οπότε πάω βουρ για ακροάσεις...


[beer] [beer] [beer]
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #12 by BityaBit » Sun Aug 14, 2016 1:52 pm

[beer] Θένξ μέιτ!!! Θα επανελθω με κάποια αφιερώματα απο Σεπτέμβρη. Προς το παρόν διακοπές!..
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 645
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #13 by andreasecon » Sun Aug 14, 2016 3:40 pm

Μπράβο Πέτρο !! Ωραια παρουσίαση, φέτος και εμένα των Radiohead είναι από τα αγαπημένα μαζί με τα Hopelessness του Anohni (Πρωην Anthony and the Johnsons) και το The Hope Six Demolition Project της PJ Harvey !
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #14 by BityaBit » Sun Aug 14, 2016 3:43 pm

Eυχριστω Αντρέα!. Καλά που μου το θύμισες να το φορτώσω το pj harvey στο off line toy σποτιφυ για τις διακοπές! Δυστυχώς το vibrato του Anohny δεν  έχει καταφέρει να μου "κάτσει" ακόμα αλλα για χάρη σου θα του δώσω μια ακόμα ευκαιρία..
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #15 by Dr Pan K » Mon Aug 15, 2016 12:05 pm

Οπότε από αύριο έχω μελέτη να κάνω (μια που ξέρω ελάχιστα για τις συγκεκριμένες παραγωγές) . Η παρουσίαση πάντως εξαιρετική, congrats Πέτρο. Πες μου κάτι, το Lioness του Hoyem που το βρήκα τόσο καλό δεν σου αρεσε;
Παναγιώτης
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #16 by BityaBit » Wed Aug 17, 2016 4:57 pm

Παναγοωτη οπως γνωριζεις ο χρονος που αφιερωνω στη μουσικη ειναι κυριολεκτικα κατορθωμα. Οποτε δεν ειναι να απορει κανεις που μου ξεφευγουν διαφορα. Θα το μελετησω Ομως Μολις επιστρεψω απο τις διακοπες!.

Οσο μου το επιτρεψουν οι επαγγελματικες (που χαλαρωνουν) και οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις (που φουντωνουν) απο το φθινοπωρο, θα επιστρεψω δριμυτερος καν με αλλα αφιερωματα απο τον μουσικο μου κοσμο.
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #17 by BityaBit » Fri Aug 19, 2016 9:11 pm

Dr Pan K wrote:Οπότε από αύριο έχω μελέτη να κάνω (μια που ξέρω ελάχιστα για τις συγκεκριμένες παραγωγές) . Η παρουσίαση πάντως εξαιρετική, congrats Πέτρο. Πες μου κάτι, το Lioness του Hoyem που το βρήκα τόσο καλό δεν σου αρεσε;


Παναγιώτη το ακούω τώρα και είναι εξαιρετικό απο κάθε άποψη. Ειναι διασκεδαστικό χωρίς να είναι κάλπικο και αληθινό χωρίς να προσπαθεί να το επειδείξει παιζοντας το "κάπως"..

Παρότι χιλιοταλαιπωρημένο αυτό το Rock Pop ιδίωμα ο φίλος καταφέρνει με κάποιον τρόπο να μήν ακούγεται βαρετός το αντίθετο θα έλεγα!..

Μου θυμίζει λιγάκι την μουσική των πολυαγαπημένων μου dEUS στις δόξες τους αλλα σε μια πιό καλμαρισμένη έκδοση και με παρατωγή κυριολεκτικά AAA!

Θένξ doc! μια βαρβάτη υποψηφιότητα για την λίστα που θα φτιάξω προς το τέλος της χρονιάς..


Y.Γ. "Ιt Belongs To Me" Ουάου τι φωνάρα!!!
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #18 by Dr Pan K » Fri Aug 19, 2016 9:17 pm

BityaBit wrote:
Dr Pan K wrote:Οπότε από αύριο έχω μελέτη να κάνω (μια που ξέρω ελάχιστα για τις συγκεκριμένες παραγωγές) . Η παρουσίαση πάντως εξαιρετική, congrats Πέτρο. Πες μου κάτι, το Lioness του Hoyem που το βρήκα τόσο καλό δεν σου αρεσε;


Y.Γ. "Ιt Belongs To Me" Ουάου τι φωνάρα!!!


Μην χασεις το event... viewtopic.php?f=1&p=2445#p2252 Εχει ακομα εισιτήρια..
Παναγιώτης
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #19 by Gojakla » Fri Aug 19, 2016 9:21 pm

Πετρο δεν τον ξερεις καθολου τον Hoyem; Ο τυπας ηταν ο frontman των Madrugada. Η συγγενεια με το συγκροτημα ειναι μεγαλη. Σαν να τους κουβαλαει ακομα μαζι του.
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Τα καλύτερα αλμπουμ του 2016 εως τώρα κατα τα γουστα και την άποψη μου (και λίγα λόγια για αυτά.)

Unread post #20 by BityaBit » Fri Aug 19, 2016 9:25 pm

Δεν ήμουν μεγάλος φαν των Madrugada όταν έπρεπε (οχι οτι δεν ήταν καλοί αλλα είχα πάθει "Βελγίτιδα" τότε (deus, Zita Swoon, Kiss My Jazz κλπ ) μαζί με Sonic Youthίαση γύρω στα εικοσικάτι μου.. Οπότε το μονοπάτι αυτό μου ξέφυγε..

Τώρα πάντως σε αυτήν την φάση μου αρέσει πολύ ο Hoyem σολο..

Return to “Μουσική”



Login · Register