Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Holo Red Network Streamer/DDC

User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1519
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Holo Red Network Streamer/DDC

Unread post #21 by Chris1967 » Thu Nov 02, 2023 6:14 pm

Ναι το ξέρω αυτό το πουλάει ένα μέλος του headfi, δεν με ενδιαφέρει πια, αφού η λύση με τις πλακέτες Ian Canada έρχονται με όλα τα παρελκόμενα στα ίδια λεφτά και είναι ΠΟΛΥ καλύτερα τα spec.
Χρήστος
User avatar
Zakman35
Posts: 141
Joined: Mon Apr 18, 2016 6:50 pm

Re: Holo Red Network Streamer/DDC

Unread post #22 by Zakman35 » Thu Nov 02, 2023 7:16 pm

Σε ποιά specs αναφέρεσαι?
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1519
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Holo Red Network Streamer/DDC

Unread post #23 by Chris1967 » Fri Nov 03, 2023 1:39 pm

Σε σχέση με τις πλακέτες Ian Canada και με ένα RPi4 4gb (ή8gb)

To Red στο Rpi4 του, έχει μόνο 2gb

H τροφοδοσία δεν ειναι ούτε κατα διάνοια κοντά στις Ian Canada Linear Pi, ειδικά αν τοποθετηθούν οι εξομαλύνσεις με τα Supercapacitors.

Τα ρολόγια δεν ξέρω ποιά είναι στο Red αλλά στο Ian Canada FiFo buffer reclocker εκτός ότι οι τοπικές τροφοδοσίες πρέπει να είναι καλύτερες τα ρολόγια αναβαθμίζονται με ότι υπάρχει στην αγορά.

Δεδομένου ότι εμένα δεν με πειράζει το diy, και περίπου στα ΄ίδια λεφτά δεν υπάρχει ουδεμία σύγκριση

Αυτά
Χρήστος

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register