Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Mytek Brooklyn Dac και DAC+

User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #11 by BityaBit » Sat Apr 23, 2016 1:10 am

Αν και sdandalone ομολογώ οτι στα χρήμματα του ακούγεται ως ευκαιρία (σιγουρευτηκα για αυτο μετά το Α-Β με το 192) με την προσθήκη του εξωτερικού τροφοδοτικού η απόδωση του γίνεται σκανδαλώδης για τα χρήμματα.

Φυσικά δεν έχω ψευδαισθήσεις ωστε να αρχίσω να σκεφτομαι επάνω στον ενθουσιασμό μου οτι είναι το καλύτερο ντάκ του πλανήτη. όμως σε συστήματα όπως του Πάνου και το δικό μου τα οποία είναι απαιτητικά απο τις πηγές δεν στέκεται απλώς καλά αλλα τα αναδεικνύει κιόλας χωρίς να κουράζει ποτέ όπως έκανε ενίοτε ο προκάτοχος του με τις μετριες εγγραφές.

Ειδικά με την προσθηκη του εξωτερικού τροφοδοτικού θα πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψιν νομίζω ως υποψήφια αγορα εώς τις 4000.

Απο την άλλη όπως ήδη είπα το έχω ήδη πληρώσει οπότε ίσως να είμαι και biased. Γιαυτό και είμαι γενικά επιφυλακτικός να γράψω ο ίδιος τις εντυπώσεις μου. Το μόνο σίγουρο, προσωπικά με έχει καλύψει απόλυτα. [musicphones]
User avatar
panos_adgr
Posts: 17
Joined: Wed Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #12 by panos_adgr » Sat Apr 23, 2016 1:18 am

Δεν κάναμε κάποια σύγκριση με κάποιο άλλο Dac. Εγώ έχω το mambo v3 το οποίο χρησιμοποιώ χωρίς sub module ακούγοντας από την coaxial είσοδο. Δεν υπήρχε λόγος σύγκρισης με το προηγούμενο. Η απόσταση είναι τεράστια με το πρώτο άκουσμα.

Είναι πολλά αυτά που θέλω να γράψω για το Brooklyn αλλα τα μάτια μου ειναι βαριά.
User avatar
panos_adgr
Posts: 17
Joined: Wed Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #13 by panos_adgr » Sat Apr 23, 2016 1:22 am

Θα συγχωρήσετε κάποια λάθη στο αρχικό κείμενο τα οποία έγιναν από την αυτόματη διόρθωση του iPad...... Τι να πω....
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #14 by BityaBit » Sat Apr 23, 2016 4:16 pm

Kαι ένα review στα Αγγλικά απο τον Hans Beekhuyzen.
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #15 by DomieMic65 » Sun Apr 24, 2016 1:17 pm

Κ εγώ έχω να πω πως με το εξωτερικό τροφοδοτικό το Μπρούκλιν πάει σε άλλη κλάση...
Το είχα ακούσει με κάποιο μάλιστα που δεν ήταν ακριβώς εντός σπεκ σύμφωνα με τον κατασκευαστή αλλά η διαφορά ήταν εμφανέστατη σε φυσικότητα και παρουσία..
Υποθέτω πως με το "κανονικο" τροφοδοτικό το πράγμα θα είναι ακόμα καλύτερο..
User avatar
panos_adgr
Posts: 17
Joined: Wed Apr 20, 2016 8:52 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #16 by panos_adgr » Sun Apr 24, 2016 6:00 pm

Μετά από δύο ημέρες ακροάσεων με το Mytek Brooklyn αισθάνομαι άδειος (από πλευράς dac και όχι ψυχολογικής :-) ).

Δηλώνω γοητευμένος από αυτην την πανέμορφη και 'μεγάλη' μικρή κατασκευή. Η ηχιτικές δυνατότητες αυτού του dac είναι με διαφορά αυτές που με έχουν ικανοποιήσει περισσίτερου από ότι έχει περάσει από τον χώρο μου μέχρι τώρα.

Μου έχει μπει στο μάτι αλλά και στην καρδιά και αυτό σημαίνει ότι πρέπει να βρω έναν τρόπο να το αγοράσω.

Ο αέρας του, η ακρίβειά του, η ανάλυσή του, η ροή του ελιναι εξαιρετικά! Με καθήλωνε κάθε φορά που άκουγα μουσική και την απολάμβανα.

Must have object for me!
Σταύρος Τρύπης
Posts: 22
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:27 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #17 by Σταύρος Τρύπης » Wed Apr 27, 2016 4:35 pm

Πρόσφατες φήμες (sto επερχόμενο δημοσίευμα στο Πολωνικό highfidelity) θέλουν την ενσωματωμένη βαθμίδα ενίσχυσης για ακουστικά να οδηγεί ικανοποιητικότατα το τέρας Hifiman HE-6!
User avatar
BityaBit
Posts: 1266
Joined: Tue Apr 19, 2016 2:01 pm

Re: Mytek Brooklyn Dac Ακρόαση

Unread post #18 by BityaBit » Wed Apr 27, 2016 5:08 pm

Eχει ειδικό αντάπτορα που γεφυρώνει τις δύο εξόδους ακουστικών σε μια για την μέγιστη οδήγηση.

Εγώ δεν έχω κάνει κάποια τέτοια δοκιμή γιατι τα AKG K272HD μου οδηγούνται υπέρ ικανοποιητικά απο την μια έξοδο.

Γενικά στο θέμα της οδήγησης και ηχητικής απόδοσης απο ακουστικά δεν έχει απολύτως καμια σχέση με τον προκάτοχο του στον οποίον η ανάλογη βαθμίδα ήταν απλώς καλή έτσι για να υπάρχει.

Return to “Ψηφιακή αναπαραγωγή”



Login · Register