Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Παρουσίαση του συστήματός μου

DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #261 by DomieMic65 » Mon Oct 30, 2023 7:35 am

:-D Πόσα χειροκροτήματα να βάλω;; :-D

Ο Antonello έχει κάνει απίστευτη δουλειά με αυτή την διανομή!
Τα χρήματα που ζητάει σε σχέση με το support που παρέχει και το όλο στήσιμο του εγχειρήματος είναι αστεία με high end δεδομένα και απόλυτα δικαιολογημένα imho.

Φαντάζομαι πως αν πότε το Qobuz αποφασίσει να ασχοληθεί σοβαρά με το Qobuz connect τότε θα το υλοποιήσει άμεσα!
Το Spotify connect (librespot) λειτουργεί άψογα αν και το plugin του LMS είναι επίσης εξαιρετικό!!
User avatar
pankon
Contributor
Posts: 1355
Joined: Thu Mar 30, 2017 9:35 pm
Location: Athens + Thessaloniki

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #262 by pankon » Mon Oct 30, 2023 4:17 pm

DomieMic65 wrote::-D Πόσα χειροκροτήματα να βάλω;; :-D

Ο Antonello έχει κάνει απίστευτη δουλειά με αυτή την διανομή!
Τα χρήματα που ζητάει σε σχέση με το support που παρέχει και το όλο στήσιμο του εγχειρήματος είναι αστεία με high end δεδομένα και απόλυτα δικαιολογημένα imho.

Φαντάζομαι πως αν πότε το Qobuz αποφασίσει να ασχοληθεί σοβαρά με το Qobuz connect τότε θα το υλοποιήσει άμεσα!
Το Spotify connect (librespot) λειτουργεί άψογα αν και το plugin του LMS είναι επίσης εξαιρετικό!!


Δηλαδή αντί για PiCore player θα εγκαταστήσουμε Gentoo Player στο δικό μου RPi4; Συγγνώμη αν λέω βλακείες. Τα ψηφιακά δεν τα έχω εμπεδώσει ακόμα -)) :geek:
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #263 by DomieMic65 » Mon Oct 30, 2023 4:54 pm

Αν θες να πληρώσεις την συνδρομή που ζητάει ο developer…
Μπορείς να δεις στο site τα κόστη!
Αλλά ας μας πει και ο Χρήστος την εμπειρία του και τις ηχητικές του εντυπώσεις…

Προσωπικά εχω πληρώσει lifetime συνδρομή και είμαι πολύ ικανοποιημένος!
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1521
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #264 by Chris1967 » Mon Oct 30, 2023 5:38 pm

Ευχαριστώ παιδιά!!

Η συνδρομή του Antonello είναι αστείο ποσό στα 69 ευρώ ανά μηχάνημα δια βίου.

Είναι πράγματι πιο περίπλοκο αλλά ταυτόχρονα και πιο εύκολο από το picoreplayer.

Για τον Παναγιώτη αφού θα παίζει μόνο Qobuz δεν υπάρχει κανένας λόγος προς το παρών.

Για μένα με μεγάλη βιβλιοθήκη NAS και επειδή ακολούθησα την οδό player/server ίσως μονόδρομος λόγω της υποστήριξης.

Σε πρώτη φάση όμως είπα είναι το ίδιο η καλύτερο από τον picoreplayer, θέλω να πιστεύω καλύτερο, και δεν έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις ακόμα, το πρωί που έφυγα για δουλειά ακόμα διάβαζε βιβλιοθήκη.
Χρήστος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1738
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #265 by angpsi » Tue Oct 31, 2023 1:45 am

Μπράβο στον μερακλή, ωραία πράγματα βλέπω και χαίρομαι! Τα τροφοδοτικά τα είχες ή τα αγόρασες για την περίπτωση;
Άγγελος
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1521
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #266 by Chris1967 » Tue Oct 31, 2023 10:23 am

Τα είχα το ένα ήταν το αρχικό που είχα στο RPi2 όταν ξεκίνησα με αυτούς τους διαόλους, και το άλλο μου το έφτιαξε ο Τούνας για το OdroidC2.

To πρώτο ανταπεξέρχεται πολύ καλά στο RPi server και είναι χλιαρή η ψήκτρα, του Τούνα ψήνεται και χρειάζεται αλλαγή μάλλον σε συνδυασμό με κάποιες πλακέτες Ian Canada
viewtopic.php?f=10&t=1328
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #267 by Dr Pan K » Wed Nov 01, 2023 12:55 pm

Την διαβασε τελικα την βιβλιοθηκη ή εχει κολλήσει στους ελευθερους πολιορκημένους?
Παναγιώτης
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #268 by DomieMic65 » Wed Nov 01, 2023 10:04 pm

:-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1521
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #269 by Chris1967 » Wed Nov 01, 2023 10:09 pm

Ναι την διάβασε κανονικότατα, τα προβλήματα με τις βιβλιοθήκες να κολλάνε κλπ είναι λυμένα εδώ και χρόνια από όλα τα λειτουργικά και δεδομένου ότι τα Rpi4 έχουν μεγάλη υπολογιστική ισχύ.

Βέβαια 16Τ με διορθωμένα tags on the fly από online βάσεις δεδομένων δεν είναι θέμα μόνο ωρών.

Τα προβλήματα με την ανάγνωση μεγάλης βιβλιοθήκης ΄στο OdroidC2 οφειλόταν στο πεπαλαιωμένο και μη αναβαθμισμένο λογισμικό (Volumio) για χρόνια.
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Παρουσίαση του συστήματός μου

Unread post #270 by Dr Pan K » Thu Dec 21, 2023 10:58 am

Ηχεια ακουω και φωτο δεν βλεπω...
Παναγιώτης

Return to “Παρουσιάσεις συστημάτων”



Login · Register