Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Νέα ηχεία

leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #21 by leonidasgr » Sat Jul 02, 2016 11:37 am

Καλημερα απο τα ηχεία της sonus faber ποια μοντέλα θα επιλέγατε . Στο παρελθόν αρκετά μοντέλα μου άρεσαν . Έχετε εμπειρία ;
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 645
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Νέα ηχεία

Unread post #22 by andreasecon » Sat Jul 02, 2016 12:04 pm

Στο παρελθόν είχα πολλά SF από Minima, Electa Amator II, Guarneri και τελικά Amati ...
Αυτό που είχα ευχαριστηθεί περισσότερο ήταν το Guarneri απλά πρέπει να σου αρέσει το στυλ τους, δεν είναι αυτό που αποκαλείται "μόνιτορ" όπως είπε και ο Παναγιώτης
leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #23 by leonidasgr » Sat Jul 02, 2016 12:39 pm

Και εμένα μου αρέσουν τα guarneri Φίνου την εντύπωση μεγαλύτερων ηχείων . Παίζουν κσι τα πάντα μεσα σε λογικά πλαίσια .
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 645
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Νέα ηχεία

Unread post #24 by andreasecon » Sat Jul 02, 2016 12:49 pm

Μπορείς να βρείς πολλά μεταχειρισμένα στο διαδίκτυο
leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #25 by leonidasgr » Sat Jul 02, 2016 1:37 pm

Το δύσκολο ειναι να πουλήσω τα υπάρχοντα πραγματα σε νορμαλ τημες. Για την ωρα εχω κάτι προσφορές απο αντιπροσωπείες αυτο θα παίξει καταλυτικό ρόλο στην επίλογη
leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #26 by leonidasgr » Sat Jul 02, 2016 6:20 pm

Εχει ακούσει κανείς τα sf Olympica 3 ? σε σχέση με τα Guarneri?
User avatar
Jazzer
Posts: 117
Joined: Mon Jun 06, 2016 7:55 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #27 by Jazzer » Sat Jul 02, 2016 10:13 pm

Τα Olympica 3 έχω και μου αρέσει πολύ ο ήχος αλλά και η εμφάνιση τους. Βέβαια έχουν πολύ "ζεστό" ήχο, κάτι που σε πολλούς δεν αρέσει. Τα Guarneri δεν τα έχω ακούσει, οπότε δεν έχω άποψη.
Jazz is the teacher, Funk is the preacher !
leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #28 by leonidasgr » Mon Jul 04, 2016 4:41 pm

Τα ηχεια της sonus faber έχουν την μεγαλύτερη πιθανότητα επιλογής και για οικονομοτεχνικους λόγους . Δεν αποκλείονται αλλά ηχεια αλλά μετά απο συζήτηση με εμπόρους δεν εχω κάποια προσφορά που να μπορω να αξιολογήσω ως θετική . Με εξεύρεση τα pmc 26 . Επιπλέον ηχεια που δεν μπορω να Ακούσω τα απέκλεισα . Απο αυτές τις δυο εταιρίες τη θα διάλεγατε και γιατί .
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Νέα ηχεία

Unread post #29 by Dr Pan K » Mon Jul 04, 2016 5:50 pm

Τα PMC ειναι λίγο πιο μονιτορ ενω τα Sonus Faber πιο ζεστα/ μουσικά. Απο τα δυο εγω θα πήγαινα σε Sonus Faber.

Γιατι δεν κανονίζεις μια καθοδο προς Αθηνα να ακούσεις και κάποια αλλα για να διευρύνεις λιγο τους ορίζοντές σου? Ετοιμάζεσαι να ξοδέψεις αρκετα χρήματα και εχεις μονο 2 επιλογές, καπως λιγες.
Παναγιώτης
leonidasgr
Posts: 93
Joined: Thu Jun 30, 2016 4:38 pm

Re: Νέα ηχεία

Unread post #30 by leonidasgr » Mon Jul 04, 2016 10:16 pm

Κανονίζω φιλε κανονίζω εχω ψιλό απογοητεύει απο το όλο σπορ για άλλου ξεκηνισα και άλλου βγήκα . Αλλά το ταξίδι μετράει όπως λεν. Καθοριστικό ρόλο θα παίξουν τα χρήματα που πρέπει να δαπανισω εχω ξοδέψει πολλά και πολλές φορές πάνω απο αυτο που θα ηταν πρέπον . Τι πάρω θα πρέπει να μου αρέσει πολύ και δεν εχω διάθεση για αλλαγές .θα κατέβω έβαλε ΣΚ και θα επιλέξω . Κατι εύηχο που να μην κουράζει στον δρόμο δεν θέλουν να ακούω τα ίδια δισκάκια για πάντα

Return to “Ηχεία”



Login · Register