Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

HARBETH 40.2

User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7915
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: HARBETH 40.2

Unread post #11 by Dr Pan K » Thu Sep 06, 2018 2:34 pm

MILES wrote: Σχετικά με την πρόταση για μαζική ακρόαση, δυστυχώς θα σας στεναχωρήσω. Ο βασικός λόγος είναι γιατί μετά από σχετικές αρνητικές εμπειρίες που είχα στο παρελθόν (κυρίως στο aca που ήμουν μέλος), αποφάσισα να μην ξανακάνω στο χώρο μου.
Εξ' άλλου ο νέος μου χώρος είναι μικρός και δεν επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Βέβαια όποιος από εσάς θέλει μπορεί (κατ' ιδίαν) να έρθει να τα ακούσει αφού πρώτα συνεννοηθούμε, γιατί έχουμε και μωρά (διευκρινίζω εγγόνια!!).


Σεβαστό.
Παναγιώτης
Grandpa
Posts: 137
Joined: Tue Sep 05, 2017 1:03 am

Re: HARBETH 40.2

Unread post #12 by Grandpa » Thu Sep 06, 2018 5:00 pm

Εγω παντως Μιχαλη οταν κατεβω θα σε επισκεφθω!
User avatar
Jim
Posts: 451
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:24 pm

Re: HARBETH 40.2

Unread post #13 by Jim » Thu Sep 06, 2018 5:24 pm

καλοτάξιδα !!!
MILES
Posts: 172
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: HARBETH 40.2

Unread post #14 by MILES » Thu Sep 06, 2018 10:21 pm

Grandpa wrote:Εγω παντως Μιχαλη οταν κατεβω θα σε επισκεφθω!


Πάντα καλοδεχούμενος Βαγγέλη!
MILES
Posts: 172
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: HARBETH 40.2

Unread post #15 by MILES » Thu Sep 06, 2018 10:22 pm

Jim wrote:καλοτάξιδα !!!


Σε ευχαριστώ πολύ Jim.
User avatar
Gojakla
Contributor
Posts: 1754
Joined: Tue Mar 29, 2016 10:56 am

Re: HARBETH 40.2

Unread post #16 by Gojakla » Fri Sep 07, 2018 10:37 am

Καλοριζικα και καλοακουστα.
Τα ειχα ακουσει σε εκθεση και παρολο τις αντιξοες συνθηκες, μου αρεσαν παρα πολυ.
dapost
Posts: 464
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: HARBETH 40.2

Unread post #17 by dapost » Fri Sep 07, 2018 8:58 pm

MILES wrote:Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές.

Πάνο όντως το 40.2 είναι ένα πραγματικά full range ηχείο και προφανώς το πιο ολοκληρωμένο Harbeth. Το γεγονός ότι με τις αλλαγές που έκανε η εταιρία βελτίωσε τη συμπεριφορά του στις χαμηλές και υψηλές συχνότητες χωρίς να χάσει τη γνωστή του μουσικότητα/φυσικότητα στα μεσαία ήταν ακριβώς και ο λόγος που το επέλεξα.
Τώρα για το πόσο καιρό θα μείνω μαζί του δε μπορώ να ξέρω. Ελπίζω αρκετό, γιατί για όσους με ξέρουν, οι αλλαγές είναι στο dna μου!!!

Σχετικά με την πρόταση για μαζική ακρόαση, δυστυχώς θα σας στεναχωρήσω. Ο βασικός λόγος είναι γιατί μετά από σχετικές αρνητικές εμπειρίες που είχα στο παρελθόν (κυρίως στο aca που ήμουν μέλος), αποφάσισα να μην ξανακάνω στο χώρο μου.
Εξ' άλλου ο νέος μου χώρος είναι μικρός και δεν επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Βέβαια όποιος από εσάς θέλει μπορεί (κατ' ιδίαν) να έρθει να τα ακούσει αφού πρώτα συνεννοηθούμε, γιατί έχουμε και μωρά (διευκρινίζω εγγόνια!!).

Grandpa (αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ο Βαγγέλης), είναι γεγονός ότι το μέγεθος του 40.2 με φόβισε αρκετά και με προβλημάτισε αν θα παίξει στο χώρο μου που όντως είναι μικρός (25m2). Ευτυχώς όμως δε φαίνεται να έχω κάποιο πρόβλημα.


Ευχαριστούμε για την ευγενική, ανοιχτή πρόσκληση! Ελπίζω να μην περεξηγησες τον αυθορμητισμό μου. Φυσικά σεβόμαστε κάθε ιδιωτικό χώρο, μόνο στα τσιμπούσια ξεφεύγουμε λίγο όπως θα έχεις δει ;-) Σε περιμένουμε και στα βόρεια όταν σε φέρει ο δρόμος! [beer]
Δημήτρης
MILES
Posts: 172
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: HARBETH 40.2

Unread post #18 by MILES » Sat Sep 08, 2018 10:14 am

dapost wrote: Ευχαριστούμε για την ευγενική, ανοιχτή πρόσκληση! Ελπίζω να μην περεξηγησες τον αυθορμητισμό μου. Φυσικά σεβόμαστε κάθε ιδιωτικό χώρο, μόνο στα τσιμπούσια ξεφεύγουμε λίγο όπως θα έχεις δει ;-) Σε περιμένουμε και στα βόρεια όταν σε φέρει ο δρόμος! [beer]


Και φυσικά δε σε παρεξήγησα Δημήτρη. Εξ' άλλου και εγώ τα έκανα αυτά πριν πολλά χρόνια.
Τώρα ίσως η ηλικία, ίσως ο χώρος που δεν επιτρέπει, ίσως το ότι "έχω χορτάσει" (μάλλον αυτό το τελευταίο κυρίως), δε συμμετέχω πια σε τέτοιες εκδηλώσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την πρόσκληση και παρακαλώ μη νομίζετε ότι σνομπάρω κανένα σας!
Απλά τα έχω λίγο βαρεθεί όλα αυτά. Είναι και τα εγγόνια βλέπετε που μου τρώνε αρκετό χρόνο πια (ομολογουμένως πολύ ευχάριστα).

Και επαναλαμβάνω, όποιος από εσάς θέλει να έρθει κάποια στιγμή σπίτι μου, είναι ευπρόσδεκτος.
DomieMic65
Posts: 1055
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: HARBETH 40.2

Unread post #19 by DomieMic65 » Mon Sep 10, 2018 12:24 am

Καλορίζικα!!!! Καλές ακροάσεις!!!
Αν συνηθίσει κάνεις την εν λόγω σχολή ηχείων δύσκολα αλλάζει!
MILES
Posts: 172
Joined: Mon May 29, 2017 11:10 pm

Re: HARBETH 40.2

Unread post #20 by MILES » Mon Sep 10, 2018 10:49 am

DomieMic65 wrote:Καλορίζικα!!!! Καλές ακροάσεις!!!
Αν συνηθίσει κάνεις την εν λόγω σχολή ηχείων δύσκολα αλλάζει!


Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Μιχάλη (αν δεν κάνω λάθος το όνομα).

Return to “Ηχεία”



Login · Register