Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #1 by BLUES » Sat Sep 24, 2016 6:30 pm

Καλησπέρα σε ολους
Η μεχρι τωρα εμπειρια μου είναι με αγωγους από χαλκο
Η πιο προσφατη με το πολύ καλο Xarmonix golden reference (1700 e )
Zητω προς ακροαση αντίστοιχης κατηγοριας από ασημι από αρτζεντο η οποιο άλλο πιστευετε
ότι θα ματσαρει με Asr and Rokcna
O δανεισμος καλωδιων θα μπορει να αποδειχτεί ικανο εργαλειο αξιολόγησης κατασκευαστών
εφόσον πιστευετε ότι τα καλωδια αναβαθμιζουν τα συστηματα μας
Ευχαριστω
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7915
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #2 by Dr Pan K » Sat Sep 24, 2016 11:45 pm

Δυστυχώς εγώ εχω μόνο καλώδια απο χαλκό. Για κάποιο λόγο πάντα τα προτιμούσα (ηχητικά μου φαίνονται πιο "σωστά", να το πω "στρωτά" ίσως?). Απο την αλλη στις DIY κατασκευές μας βάζουμε μόνο teflon silver, ισως να εχει ερθει η ωρα να ξαναδοκιμασω κάποια και εγώ.

Πριν κάποιους μήνες ειχαμε δοκιμάσει Argento με τον Geopolitis και με τα ιδια κάναμε και την ακρόαση στον Ανδρεα. Νομίζω πως τα interconnect του Argento αξίζουν δοκιμής.

Η Black Cat επίσης κατασκευάζει καλώδια απο ασημί/ teflon, τα Ultranova (η τιμη και σε αυτή την περίπτωση δεν ειναι και χαμηλή, 2395$ /1m).
Παναγιώτης
Geopolitis
Posts: 274
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #3 by Geopolitis » Mon Sep 26, 2016 7:45 pm

Το δυσκολο στην περιπτωση αυτη ειναι να βρούμε καλωδιο rca. Εγω εχω xlr αλλα στην περιπτωση αυτη πρεπει να βρούμε μια αλλη πηγή που βγαζει xlr για να το ακούσουμε με τον ενισχυτη σου.
Geopolitis
Posts: 274
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #4 by Geopolitis » Mon Sep 26, 2016 7:53 pm

Νομιζω οτι ο Νίκος (nannosn) που εχει τα προηγούμενα flagship της Argento τα Serenity Master Reference ειναι ο ανθρωπος σου....Αν τον φερει ο δρόμος προς Αθηνα ισως να μπορούσε να σου ερθει μια επίσκεψη ....
Geopolitis
Posts: 274
Joined: Mon Apr 18, 2016 12:28 am

Re: Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #5 by Geopolitis » Tue Oct 25, 2016 5:06 pm

Καμια εξελιξη? Ακουσες κατι?
BLUES
Posts: 269
Joined: Thu Apr 21, 2016 9:12 pm

Re: Καλωδια INTERCONNECT rca απο ασημι

Unread post #6 by BLUES » Tue Oct 25, 2016 9:26 pm

Καλησπέρα,
Ναι περασε ο Νικος από το σπιτι με τα Serenity και τα εισαγωγικα Argento
Εξαισια,αλλα απλησίαστα
Δοκιμασα επισης το Elixir of Mamalos, to Kondo KSL VZII και το Wireworld Eclipse platinum 7
Το Μαμαλος αξιοπρεπες αλλα όχι στην κατηγορια τιμης του
Το Kondo ιδανικο για τα γουστα μου και το μπατζετ μου,λιγο καλυτερο από το εισαγωγικο Argento
Το δε Wireworld Platinum κορυφαιο πραγματικα ισοτιμο του Master Serenity, με μικρες διαφορες, αλλα απλησιαστο για μενα

Return to “Καλώδια - Αξεσουάρ”



Login · Register