Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Ακροάσεις

User avatar
johnVO
Posts: 133
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:43 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #421 by johnVO » Sun Sep 20, 2020 10:35 am

Το σύστημα του Αντρέα εξαιρετικό από κάθε άποψη. Πολύ λεπτομερές, εξαιρετικά στημένο τόσο ηχητικά όσο και χωροταξικά!
Οι αλλαγές των switches έδιναν αισθητές διαφορές στον ήχο. Το συμπέρασμά μου είναι, πως με όλα τα switches σε σειρά το αποτέλεσμα, ήταν το καλύτερο.

Πολύ ωραίο το σπίτι, με την διακόσμηση να δένει αρμονικά όλα τα στοιχεία του χώρου.
Χάρηκα πολύ που είδα ξανά φίλους - χομπιστες μετά από πολύ καιρό.
Ευχαριστώ Αντρέα για την φιλοξενία!
dapost
Posts: 464
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: Ακροάσεις

Unread post #422 by dapost » Sun Sep 20, 2020 12:06 pm

Ο Ανδρέας είναι αρχηγός στις ακροάσεις, χρόνια τώρα μας χαριζει μοναδικές και αξέχαστες εμπειρίες.

Καλορίζικο το νέο σπίτι, καλοακουστος ο ...Μήτσος και να τα εκατοστήσεις...τα switch :-)
Δημήτρης
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 645
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Ακροάσεις

Unread post #423 by andreasecon » Sun Sep 20, 2020 12:15 pm

Ευχαριστώ παιδιά, ήταν μεγάλη η χαρά να ξαναβρεθούμε μετά από τόσο καιρό λόγω κορωνοιού !!!
User avatar
Lemarchand
Posts: 10
Joined: Thu Aug 20, 2020 8:34 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #424 by Lemarchand » Sun Sep 20, 2020 12:50 pm

Το σαλόνι είναι καταπληκτικό και όχι μόνο σαν χώρος ακρόασης. Σε προδιαθέτει να κάτσεις και να ακούσεις μουσική και γενικά να αράξεις. Περιμένω εναγωνίως τις φωτογραφίες του Άγγελου.

Ο Αντρέας σαν οικοδεσπότης δεν χρειάζεται συστάσεις. Πάντα κάνει από τα καλύτερα events.

Για το σύστημα δεν έχω να πω κάτι. Δεν συνηθίζω να γράφω δημόσια ακουστικές εντυπώσεις για ακροάσεις. Σίγουρα είναι η καλύτερη version του συστήματος με διαφορά.

Στενοχωρήθηκα μόνο που έφυγε νωρίς ο Πολίτης. Ποιός τον ξέρει πού θα γυρνούσε. Φήμες λένε πως είχε ραντεβού με Βρετανό black market dealer για switch στο Σύνταγμα.
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7914
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #425 by Dr Pan K » Sun Sep 20, 2020 1:47 pm

Εγώ switch δεν άκουσα, μετά βίας έφτασα, το συστημα του Ανδρέα όμως είναι βελτιωμένο και θα έλεγα πιο ξεκούραστο σαν σύνολο. Βέβαια έχω χάσει επεισόδια, άλλος χώρος - άλλο streamer και καλώδια, σίγουρα παίζουν μεγάλο ρόλο και οι τελικοί μονομπλοκ σε σχέση με τον προηγούμενο στερεοφωνικό. Όπως και να εχει παιζει πολύ καλά οποτε περνάμε στην φάση ψειρισματος με τα switch κτλ που απ οτι καταλαβαινω όλοι λένε πως έκαναν διαφορά.
Παναγιώτης
dapost
Posts: 464
Joined: Fri May 06, 2016 12:50 pm
Location: Athens

Re: Ακροάσεις

Unread post #426 by dapost » Sun Sep 20, 2020 6:52 pm

Άντε, ο φωτογράφος, ακόμα;
Δημήτρης
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7914
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #427 by Dr Pan K » Sun Sep 20, 2020 7:19 pm

Είναι της υπομονής
Παναγιώτης
User avatar
Jim
Posts: 451
Joined: Sun Apr 17, 2016 7:24 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #428 by Jim » Sun Sep 20, 2020 7:26 pm

μπράβο παιδιά !!!!!
περιμένουμε το οφθαλμόλουτρο ..
User avatar
Στέλιος Περγιουδάκης
Posts: 166
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:01 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #429 by Στέλιος Περγιουδάκης » Sun Sep 20, 2020 8:04 pm

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το ποσό ξεκούραστος είναι ο ήχος που έχει φτιάξει ο Ανδρέας. Αυτό οφείλεται στο πολύ καλό αναλογικό κομμάτι, δηλ ενισχυτής, ηχεία κατ αρχήν και μετά στο πολύ καλό dac. Πιστεύω ότι αυτά είναι η πολύ καλή βάση και μετά όλα τ άλλα πριν απ αυτά, τα οποία για να πούμε την αλήθεια είμαι λίγο δύσπιστος για την πραγματική χρησιμότητα τους. Ευχαριστώ πολύ τον Αντρέα που έκανε αυτή τη μάζωξη και κυρίως για την άψογη φιλοξενία του, τόσο αυτού όσο και της οικοδέσποινας.
DomieMic65
Posts: 1055
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #430 by DomieMic65 » Sun Sep 20, 2020 11:02 pm

Ξεκούραστο και φυσικό απ’ τη μια αλλά και αναλυτικό και λεπτομερές από την άλλη χωρίς καθόλου να κουράζει!

Return to “Γενική θεματολογία”



Login · Register