Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

Ακροάσεις

User avatar
pankon
Contributor
Posts: 1355
Joined: Thu Mar 30, 2017 9:35 pm
Location: Athens + Thessaloniki

Re: Ακροάσεις

Unread post #361 by pankon » Thu Nov 28, 2019 10:48 pm

Ωχ, είναι αυτό το Σάββατο. Το μπέρδεψα. Άκυρο από μένα. False alarm. Θα είμαι 500km μακριά -))
Καλά να περάσετε!
User avatar
andreasecon
Contributor
Posts: 645
Joined: Sun Apr 17, 2016 9:27 pm
Location: Kifisia

Re: Ακροάσεις

Unread post #362 by andreasecon » Fri Nov 29, 2019 11:47 am

Κριμα που δεν θα μπορέσω, αφού είναι η γιορτή μου και έχω κανονίσει
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #363 by DomieMic65 » Fri Nov 29, 2019 1:35 pm

Εγώ 99% θα περάσω μετά από τη δουλειά που τελειώνω στις 18:30...
Μπορώ να φέρω το DACακι μου με εξωτερικό τροφοδοτικό (by St. Perg. :) ). Έχει μάλιστα δύο διαθέσιμες εξόδους με διαφορετικές υλοποιήσεις εσωτερικά. Μπορούμε να πειραματιστούμε και με τις δυο ανάλογα ποια θα ταιριάξει καλύτερα στο σύστημα!
Δεν είναι κάτι το εξότικ https://lnx.m2tech.biz/products/evo-two ... -two-plus/ αλλά θα μας κάνει τη δουλειά...
Θα μπορούσα να το φέρω πριν πάω για πρόβα για να είναι έτοιμο από νωρίς.
User avatar
Στέλιος Περγιουδάκης
Posts: 165
Joined: Mon Apr 18, 2016 11:01 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #364 by Στέλιος Περγιουδάκης » Fri Nov 29, 2019 7:19 pm

Θα είμαι εκεί, εκτός απροόπτου.
Διεύθυνση με πμ παρακαλώ.
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1738
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Ακροάσεις

Unread post #365 by angpsi » Sat Nov 30, 2019 3:02 pm

andreasecon wrote:Κριμα που δεν θα μπορέσω, αφού είναι η γιορτή μου και έχω κανονίσει

Αντρέα, χρόνια σου πολλά και καλά! Σου ευχόμαστε να περάσεις υπέροχα σήμερα και ελπίζω να ξαναβρεθεί ευκαιρία να μαζευτούμε ξανά στο σπίτι μου. [beer]
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1738
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Ακροάσεις

Unread post #366 by angpsi » Sat Nov 30, 2019 3:02 pm

Μιχάλη & Στέλιο, σας στέλνω sms.
Άγγελος
User avatar
angpsi
Contributor
Posts: 1738
Joined: Thu Jun 08, 2017 12:18 pm
Location: Athens

Re: Ακροάσεις

Unread post #367 by angpsi » Sat Nov 30, 2019 3:03 pm

pankon wrote:Ωχ, είναι αυτό το Σάββατο. Το μπέρδεψα. Άκυρο από μένα. False alarm. Θα είμαι 500km μακριά -))

Να στείλω αεροπλάνο; [dance]
Άγγελος
User avatar
pankon
Contributor
Posts: 1355
Joined: Thu Mar 30, 2017 9:35 pm
Location: Athens + Thessaloniki

Re: Ακροάσεις

Unread post #368 by pankon » Sat Nov 30, 2019 3:06 pm

Α, ναι, τώρα που έχω και noise-canceling ακουστικά, ένας λόος παραπάνω. Ευχαριστώ για την ευγενική πρόσκληση Άγγελε. Την επόμενη φορά για μένα. Καλά να περάσετε!
DomieMic65
Posts: 1054
Joined: Tue Apr 19, 2016 9:53 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #369 by DomieMic65 » Sun Dec 01, 2019 1:00 pm

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Άγγελο για την χθεσινή μάζωξη!
Εξαιρετική παρέα, άφθονο και πολύ καλό κρασί, σπέσιαλ treats από την οικοδέσποινα την οποία «κλείσαμε» σε ένα δωμάτιο για ώρες... την ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την φροντίδα!

Ακούσαμε όμορφες μουσικές (το Qobuz τα σπάει το έχουμε πει ε; ), σε έναν χώρο πολύ ωραίας αισθητικής, σε ένα σύστημα που εγώ προσωπικά το βρίσκω πολύ του γούστου μου! Με την προσθήκη ενός καλού DAC θα ανεβεί ακόμα περισσότερο. Όχι πως τα dac που ακούσαμε δεν ήταν καλά ... προς θεού... ακόμα και το δικό μου αναδείχτηκε. Άκουσα πιο ξεκάθαρα από ότι στο δικό μου χώρο τις διαφορές ανάμεσα στα δυο τροφοδοτικά πχ και νομίζω πως όλοι συμφωνήσαμε πως όντως υπήρχαν. Λεω για το dac γιατί ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν έχει δικό του. Ο ήχος είναι μόνιτορ μεν, καθόλα μουσικός και σωστός δε. Πολύ εύκολα θα μπορούσα να ζήσω με αυτόν τον συνδυασμό για πολύ καιρό και αν ποτέ έχω την δυνατότητα το scm20aslt θα είναι στις πρώτες μου επιλογές αν εξακολουθώ να είμαι σε μικρό χώρο, αν και πολύ ακριβό για εμένα αυτή τη στιγμή! Προσωπικά δεν μου έλειψε καθόλου το μπάσο, πόσο μάλλον το μπάσο με την ποιότητα του γουφερ και της κλειστής καμπίνας των ATC, και ίσως να ήθελα τα ηχεία λίγο πιο έξω στον χώρο ώστε να αποκτήσουν πιο καλή σκηνή σε όλες τις διαστάσεις (λέω γω τώρα) και ας είχε μια κάποια μείωση του όγκου του χαμηλού. Σαφώς για να αναδειχτούν τα ηχεία αυτού του τύπου θέλουν λίγο πιο υψηλές εντάσεις οπότε στη σωστή στάθμη για κάθε ηχογράφηση δεν νομίζω πως θα έδιναν αίσθηση ελλειπούς χαμηλού. Τώρα για μουσική στο μπακράουντ σε χαμηλή ένταση ναι μπορεί να χάνει λίγο αλλά αυτό δεν μας ενδιαφέρει και πολύ εμάς εδώ νομίζω.

Αν πρέπει ο Άγγελος να ανεβάσει μόνο μια φωτογραφία από χθες θα πρέπει να είναι αυτή των ακουστικών της κόρης του δίπλα στα δικά μας θηρία. Βλέποντας τα έτσι παραταγμένα και έτοιμα για ακρόαση, είχε την ευγενή καλοσύνη να μας φέρει και τα δικά της!! :>

Και εις άλλα παιδιά! Να είστε καλά!!!
User avatar
pankon
Contributor
Posts: 1355
Joined: Thu Mar 30, 2017 9:35 pm
Location: Athens + Thessaloniki

Re: Ακροάσεις

Unread post #370 by pankon » Sun Dec 01, 2019 1:32 pm

Ζηλεύω! Ήδη δηλώνω παρών για την επόμενη φορά. Τελικά Qobuz ή Tidal;

Return to “Γενική θεματολογία”



Login · Register