Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από την Google για να παρέχει τις υπηρεσίες του και να αναλύει την επισκεψιμότητα. Η IP διεύθυνσή σας γνωστοποιείται στην Google, μαζί με μετρήσεις απόδοσης και ασφαλείας, ώστε να διασφαλιστεί η ποιότητα της υπηρεσίας, για τη δημιουργία στατιστικών στοιχείων σχετικά με τη χρήση και για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση καταχρήσεων. Με την χρήση του ιστότοπου Audiohub.gr αποδέχεστε τα παραπάνω.

[Ακροάση] Mid Level DACs

User avatar
farflung
Posts: 106
Joined: Wed Jan 11, 2017 10:03 pm

Re: Ακροάσεις

Unread post #41 by farflung » Sat Apr 08, 2017 6:04 pm

Θα συμφωνησω σε γενικες γραμμες με τους προλαλησαντες,
εγω παλι εδωσα ιδιαιτερη προσοχη στο stage τα υπολοιπα λιγο πολυ ειναι και λιγο θεμα γουστου,
στην σκηνη λοιπον το κινεζακι ηταν πολυ μακρια απ τα αλλα τρια (ουτε με κιαλια),

το μυτεκ ολιγον στεγνο και (μυτερο) εδινε την αισθηση οτι ηταν πιο αναλυτικο απ τα 4 αλλα ειχε καλο ελεγχο (κατι που δεν το περιμενα)

το πιονερι βαθυ χαμηλο αλλα μπερδευε αυτη την αισθηση μου εδωσε

το τεακ ειχε προβλημα στον ελεγχο των τελικων μαλλον δεν κανει σαν προ ισως bypass με ενα προ η ολοκληρωμενο ειναι καλυτερο,τα ηλεκτρικα του χαρακτηριστικα μαλλον δεν ταιριαζαν στα msb

το ιδιο μπορει να υσχιει για ολα αλλα η δοκιμη ετσι ηταν,

ο κινεζος καλυτερος σε ολα τα σημεια και γεματος ηχος ισως το γεγονος οτι εχει καλο προ σταδιο και τροφοδοτικο
MA600i is designed with an independe Pre-amp, following "Current Mode Amplification" patent technology. The Pre-amp uses independent circuit, output with RCA and XLR cable, max amplitude with 4Vrms and 8Vrms separately. Volume control is handled in analog way with ALPS motor potentiometer. CMA600i is equipped with a remote control, convenient in driving active speakers.

μην ξεχναμε οτι ειναι η πιο ακριβη υλοποιηση και η πιο φρεσκια (σκεφτομαι να το κτυπησω)
για το δικο μου setup μαλλον ειναι καλο

για του οικοδεσποτη το συστημα μονο δυο λεξεις dream machine
σε ευχαριστω Άντριου οπως και τον ντοτορο τετοια συστηματα σαν τα δικα σας ειναι εμπειρια.
τωρα οσο για τον πανκοκινιακο δεν μπορεσα ενεκα family και τρελλης κουρασης,την αλλη φορα. [afro]
jemo
Posts: 36
Joined: Sat Apr 23, 2016 11:00 am
Contact:

Re: Ακροάσεις

Unread post #42 by jemo » Sun Apr 09, 2017 11:35 pm

farflung

Έλα να το ακούσεις προσεχτικά στην AURION. Θα σε εκπλήξει και με ακουστικά!
Γιάννης
User avatar
Chris1967
Contributor
Posts: 1521
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:07 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #43 by Chris1967 » Tue Apr 11, 2017 12:45 pm

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραστώ στην ακρόαση (κατάφερα να ανταμώσω την παρέα όμως στον Πανερυθραικό :mrgreen: ).

Τα αποτελέσματα της ακρόασης λίγο πολύ αναμενόμενα, επειδή έχω καλή εικόνα των μηχανημάτων αυτών και ειδικά του Questyle CMA600i που είχα σπίτι για δοκιμή.


Μάλιστα προέβλεψα ότι αυτό θα υπερέχει έναντι των άλλων.

Κατά τα άλλα η παρέα υπέροχη όπως πάντα.

Βουρ για επόμενες ακροάσεις!!! (καιφαγοπότια... :lol: )
Χρήστος
User avatar
Dr Pan K
Site Admin
Posts: 7911
Joined: Tue Mar 29, 2016 12:46 am

Re: Ακροάσεις

Unread post #44 by Dr Pan K » Tue Apr 11, 2017 11:40 pm

Ο Χρήστος έφτασε in time για το δεύτερο ημίχρονο (την μάσα) και οταν τον ρώτησα ποιο πιστεύει οτι είχαμε προτιμήσει στην ακρόαση μου απάντησε χωρίς πολυ σκεψη το Questyle 600I..
Παναγιώτης

Return to “Γενική θεματολογία”



Login · Register